ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

Eu incerc sa atasez poze in cadrul unui anunt si nu-mi merge ramane blocat pe o fereastra fumurie transparenta .

... inclusiv șmecheria aia cu youtube ce o făcusem ca să meargă pe Windows 8. Acum trebuie să le refac de mână pe toate, dar nu înainte de a intra pe forum la producători să mă slobod un pic la gură.

Eu crezusem ca te-ai suparat pe mine , ca vazusem ca nu mai merge de cateva zile :)

Buuun... Tocmai am instalat un patch release la forum, care a corectat problema revenirii de la tema mobilă la tema obișnuită a forumului. Cealaltă problemă cu „last post by Array”, deși trebuia să fie și ea corectată, văd că persistă. În plus, se pare că versiunea asta a introdus un bug care nu permite logout-ul... Uf.

Și acum, să repar link-urile YouTube...

• Upvote 2

Cred că i-am dat de cap singur problemei cu „last post by Array”, cel puțin acum pe skin-ul mobil văd la search results ultimul poster de pe thread. (Pfuai ce romgleză!) Mă benoclez mai departe pe bug tracker să văd ce hibe mai găsesc băieții ăștia.

nu pot posta la poze :( .... am dat ''paste'' la un link de pe un sait de gazduire poze si imi apare mesajul asta :

''you are not allowed to use that image extension on this community'' 

Cum pot sa imi dezactivez contul pe forumul ciclism?

Numai bine !

Adrian

Mai exact: Nu se poate!

Mai exact: Nu se poate!

si mai exact: se poate

nu mai intri pe el

iti pui o parola oarecare, ca sa o poti uita si nu se activeaza contul.

iti schimbi adresa de mail cu una fictiva si nu mai poti intra sa-ti activezi contul

ai sa-mi dai o bere pentru fiecare optiune sau una pentru toate optiunile, iti las tie aceasta optiune.

Cred ca la el,"sa imi dezactivez contul" inseamna sa-l stearga.

pai de sters ce ai scris nu se vrea de conducere, nici cu cerere scrisa.

Si ca un mare raspuns: NU SE POATE DA UNDO IN VIATA!

• Upvote 1

Conturile nu se șterg, fiindcă atunci toate mesajele postate de persoana respectivă dispar și conversațiile cu ceilalți își cam pierd sensul. Singurele conturi pe care le ștergem sunt ale spammerilor, unde VREM să dispară toate postările lor.

Contul poate fi doar abandonat voluntar și așa rămâne.

Tocmai mi-ai dat o idee, cum se poate sterge contul, dar ma abtin.

:)) Mi-am dat seama.(mai bine nu face asta)

:D

Ca sfat personal, dacă-mi permiți - viața are niște cicli; pasiunile vin, pleacă și revin. Uneori e bine să faci o pauză de la forumeală, pentru ca după câteva luni sau ani să revii cu altă perspectivă asupra lucrurilor. Mulți am trecut prin asta. Nu pune la suflet, ia o pauză dacă simți nevoia și vezi tu mai încolo că poate îți revine cheful. Vorba aia, „don't burn bridges behind you”. ;)

Referitor la inseratul imaginilor în posturi, nu folosiți tag-urile de la site-urile de image sharing. Luați link-ul direct la imaginea .jpg (apare pe-acolo într-o căsuță) și apoi folosiți butonul de inserare de imagine din toolbar. Așa ar trebui să meargă, cel puțin până la următorul petic.

• Upvote 1

Buguri la video dupa ultimul petic, cum ii zici tu. Daca dau clic pe zum zice pass si se dezactiveaza optiunea :)) . Si nici sa vaz pe youtube nu mai am cum :(

Referitor la inseratul imaginilor în posturi, nu folosiți tag-urile de la site-urile de image sharing. Luați link-ul direct la imaginea .jpg (apare pe-acolo într-o căsuță) și apoi folosiți butonul de inserare de imagine din toolbar. Așa ar trebui să meargă, cel puțin până la următorul petic.

Pai se ''futu butonu'' sau ce? ca eu toate pozele pe care le-am pus din calculatorul meu, pe ciclism le-am pus in acelasi fel pana acum, de pe acelasi sait de gazduire. Am sa incerc sa ma prind de sfatul tau, ca nu am inteles ce tre sa fac :)

:D

Problema nu asta este ci atunci cand apas fereastra pt a insera lincul acea fereastra transparenta nu-mi permite un loc ,acel loc in care sa dau paste la linc El ramanand doar o fata semitransparenta ---Deci nu am unde sa pun lincul

Nu mai vad forumul cu Firefox !

L-am reinstalat, degeaba.

La cum descrii problema, răspunsul nu poate să ți-l dea decât un oftalmolog.

În ce fel "nu-l vezi"? Pune un screenshot cu fereastra de Firefox.

Pai am , nu mi l-ai recomandat tu cu caldura ?! :))