ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

care? aia dă mâine? 

noosute și ceva dă grade? 

;))

Așa e. L-am recomandat. Da' nu ți-am dat și instrucțiunile de folosire :p

Hai că-i iarnă și ai timp: ia bagă ochiu p-acilea

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/14010-adblock-pe-ciclismro/?hl=adblock

(ț-aș da mai multe sfaturi da' mai bine citești tu acolo, pencă setările Win+Firefox sunt uarecum diferite de Mac+Safari  - deși tot despre AdBlock vorbim)

Am o problema cu mesajele: nu pot deschide nimic din iconita....

revin.din cand in cand cand intru pe anumite topicuri mi se ofera optiunea sa salvez niscaiva swf files. Cu nume dubioase/aleatoare. Nu e acelasi swf si nu sunt aceleasi topicuri..asta ca sa faca problema interesanta :d. NUMAI pe versiunea mobile opera si symbian belle. Daca dau cancel merge fara probleme da parca nu prea am ce face cu flash pe mobile...

Da, și mie tocmai mi-a cerut să salvez niște SWF-uri pe desktop :| O fi vreun banner...

Broblem.

Nu merge saltul la o anumită pagină. Nici în Safari, nici în Firefox.

Jump to page, bagi o cifră, go șî nimic. Te duce la prima pagină.

nici la mine nu merge, bag go to 20 si ramane tot la 31. Problema asta o aveam si la 30 de ani si tot nu mi-a mers. Nici la cursiera nici la MTB nu-mi merge, tot incerc sa ajung la forma de la 21 de ani, dar se pare ca orice fac raman la forma asta de cozonac.

rog remediere de urgenta.

inca una...imi cere user si pw :D

.surpize.png

A făcut cineva hotlinking la ceva conținut (imagine) de pe un site extern, care acum cere user/pass pentru accesarea respectivului conținut. Nu e de la noi. Dă cancel și vei descoperi o imagine lipsă pe undeva.

Referitor la SWF-urile alea descărcabile anterior, le-am dibuit ca fiind flash-urile playerului YouTube. De ce voia să se descarce, nu știu; problema a apărut intermitent, apoi s-a rezolvat de la sine. O fi fost de la ei.

Am o problema cu mesajele: nu pot deschide nimic din iconita....

UP!

+ Mi-am corectat semnatura, am dat "save", am asteptat 24 de ore, am mai asteptat 24, in curand se incheie a 3-a serie de 24... It's everybody in there?

a_mic, nu pot replica problema. Ceva nu se încarcă corect doar la tine. Oprește orice adblock, filtru, protecție JavaScript; încearcă alt browser.

Tzeleees!!! :)

N-am gasit, prietene. Nu aveam nimic de scos, iar schimbarea trotorului de cautare nu a dat rezultate. Dar ne obicinuim cu toate. Asa cum ii spuneam unui clasic in viata de pe forum, la un moment dat, la Old Shet-ul meu se stricasera ambele yale: doua luni am intrat prin portbagaj spre marea admiratie a soferilor si pietonilor (de vecini, ce sa mai zic?) :D

Pot intra pe mesaje dar asa, mai pe oco(l)ite :) Deci, nu-i bai!

E dubios, mo. Ia încearcă un clear cache, și între timp dau și io pe server un recache la temă.

Abia am intrat si cand sa dau si eu un + :

cli.jpg

Exista o limită de + - uri pe zi

Stiu ca exista dar e prima data pe ziua asta cand intru pe site...

Este o limită setată pe 24 de ore, nu pe zile.

Problema in sensul ca nu resusesc sa ma deloghez de la forum. Dau iesire si ma delogheaza. Dar daca ies de pe forum si revin, apar logat, fara sa ma fi logat eu, indiferent de perioada in care nu am accesat forumul.

Problema e cunoscută în versiunea curentă a forumului (3.4.1) :( Am așteptat să se stabilizeze un pic remedierea bug-urilor din 3.4.2 înainte de a-l instala, că și patch-ul ăla a venit cu niște bube. Voi face un upgrade la noapte.

Când citez pe cineva nu reușesc să scriu sub citare. Dau click-uri peste click-uri, încerc să dau enter dar noul rând este luat în considerare în citare.

Salut,

Nu stiu daca e problema doar de la mine, dar nu pot sa accesez o gramada de sectiuni: Marketplace, Membri, Feedback, mesageria in browserele Chrome si Mozilla Firefox. Merge doar din Internet Explorer. Sper sa fi scris la sectiunea corecta, si imi cer scuze daca e doar de la mine problema asta, nu am avut cum sa verific.

Numai bine !