ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

Asta e un raspuns serios sau ironic ca sa stiu cum sa il iau?

Am descoperit unde se afla buba:in calculator deoarece pe telefon merge.O fi de la adblock sau blacklist...

Nu stiu de ce mama zmeilor nu merge sa aduc completari la turele propuse si scrise de dom' profesor a_mic.Doar a fost cerut in mod expres acest lucru.Bogdane,sti ceva?

Deocamdata topicurile sunt blocate la editare. Se vor debloca de catre autor cand va considera necesar :)

Revin cu problema pe care am semnalat-o in 17 ianuarie. Nu pot sa ma deloghez. Chiar daca temporar contul se delogheaza, in momentul cand ies de pe forum sau inchid calculatorul, la reintrare apar logat.

Am inteles ca mai exista cazuri.

Nu se poate rezolva? E penibil.

E de la browser cred. Şterge tot ce înseamnă cookie, parole, istoric, cache. Că aceeaşi situaţie o am şi eu, dar în mod intenţionat. adică nu mă deloghez decât foarte rar, când fac curăţenie.

Nu e de la browser, din păcate :( E de la softul forumului. Trebuiau să facă un bug fix în versiunea următoare, l-au făcut, dar au bușit login-ul. Și atunci am zis că din două rele, mai bine să nu meargă logout-ul decât login-ul. Încă aștept versiunea următoare următoare și-s cu ochii pe bug tracker. Cu scuze pentru neplăceri, dar chiar nu pot să intervin deocamdată decât prin workaround-uri - gen, să lucrezi în „incognito mode”, care îți șterge toate cookie-urile când închizi și ești practic delogat automat.

[edit] Fac un upgrade asap și vedem dacă s-au rezolvat, că e o listă lungă de bug fix-uri.

Incepand de aseara am remarcat ca nu-mi mai apar filmuletele din postari (youtube). Tot spatiul de preview al clipului este complet alb fara posibilitatea de a selecta ceva. Eu am Chrome pe win7 64, nu am nici un antivirus, firewall sau adblock si alte minuni din astea. Daca incerc sa deschid pagina cu IE in spatiul respectiv imi apare urmatorul mesaj:

This content cannot be displayed in a frame 

To help protect the security of information you enter into this website, the publisher of this content does not allow it to be displayed in a frame.

What you can try: 
Open this content in a new window 

Motherf. YouTube a schimbat ceva. Trebuie sa refac codul de embed cu html5, pe care mi-l buleste fiecare upgrade.

Am verificat acuma, o parte dintre ele se vad asa cum eram obijnuiti iar la celalalte apare link-ul.

In ultima ora am incercat diverse chestii ca sa repar identificarea linkurilor youtube, dar fara succes. Sintaxa e perfect corecta, dar nu vrea sa mearga. Fac spume :-D Mai incerc...

După un tichet la suport tehnic, cred că i-am dat de cap. Nu e chiar perfect, da' măcar pare să funcționeze.

Vă rog frumos, aş vrea să ştiu dacă e o chestie generală (limită de timp) sau vreo pedeapsă de-a mea.

Mă înregistrez şi m-apuc să citesc ceva, de obicei prin afişarea discuţiilor recente. În multe cazuri, după cîteva minute, dacă schimb pagina, apar ca neînregistrat. Exemple: aştept să se încarce o pagină cu poze multe (2-3 minute), apoi o derulez; cînd revin, se întîmplă. Dacă umblu mai adînc, căutînd ceva prin discuţii mai vechi. Dacă vreau să pun o poză într-o intervenţie (la asta se lasă chiar şi cu dublarea mesajului meu şi imposibilitatea modificării primului).

Am observat asta de la diferite conexiuni: sîrmă "de cartier" (IP fix), sîrmă RDS, adaptor USB radio RDS. Opera şi Mozilu.

Mulţumesc pentru orice informaţie.

N-ar trebui să se întâmple așa ceva. Cookie-ul prin care te ține minte browserul cu cont etc. are un timp de expirare luuuuuung. Sigur n-ai vreo suită antivirus mai băgăreață, sau vreo setare/plugin mai agresiv care să-ți șteargă acest cookie?

O intrebare (probabil a mai aparut). 

Continutul Marketplace-ului si al paginii cu detalii despre un user nu se incarca neam. E afisat doar toolbar-ul (cel cu butonul de subscribe si copyright-ul IPBoard...pe fundal albastru) si header-ul paginii.

Folosesc Chrome, ca si browser. Culmea e ca inclusiv pe IE apar niste erori de JScript, doar ca acolo apuc sa vad continutul daca dau rapid click pe un element afisat. Altfel, dispar.

O patesc pe 3 masini distincte: desktop-ul de-acasa, cel de la serviciu si laptop-ul.

Rezolvat. Era de la AdBlock.

Am vazut ca s-a mai scris si despre asta. Scuze :)

Grrrr, trebuie neapărat să fac un detector de AdBlock care să dea mesaj când îl ai activ...

puterfixer (1292) "Cookie-ul prin care te ține minte browserul cu cont etc. are un timp de expirare luuuuuung"

M-am uitat pe la cuchile, pe care le cam curăţ eu, pe alese, nu le pun la automat. La fel cu antiviermii (Avast şi Avira) şi alte protecţii. Ideea conşpiraţiei a bubuit în creieru' meu paranoic abia cînd am văzut că se-ntîmplă la fel la 3 socotitoare, dintre care unul şi cu pinguin (Puppy Lx). E drept, pe toate le regulez eu, aşa că sunt asemănătoare.

Dar, uite că ieri n-a mai făcut, cel puţin într-un loc, aşa că presupun că l-am speriat cu lăcrămaţia...

Dacă mai face, mai zic.

Mulţam frumos!

Sper sa nu supar pe nimeni , am citit mai multe pagini si vad ca s-a mai discutat , dar nu am inteles de ce nu s-a rezolvat inca : nu reusesc sa editez deloc nici un anunt de la Bursa . Adica daca mai doresc sa adaug ceva detalii sau sa mai scad pretul nu o pot face . Apoi nu se poate pune conditie ca toate anunturile sa aiba un numar de mobil de contact vizibil numai de membrii logati ?

Editarea anunțurilor merge după aceleași reguli ca și editarea posturilor pe forum, nu există o setare separată pe care să o pot schimba. Timpul limită de editare mi se pare că e de 15 minute de la postare. Poți închide anunțul și să-l repostezi cu corecturile necesare, sau poți să dai Report și să spui ce vrei modificat.

E interesantă cerința cu un câmp vizibil doar celor cu cont pe forum. Momentan softul pentru marketplace nu are așa ceva, în ideea că anunțurile sunt indexate și de Google și ai șanse mai mari de vânzare dacă ești contactat direct de cineva ce ți-a găsit anunțul în acest fel, fără a fi neapărat membru în comunitate. Dacă nu vrei să-ți dai numărul de mobil pe-aiurea pe net (o precauție cât se poate de legitimă), poți specifica contact prin mesaj privat. Am mai văzut că se practică folosirea unei cartele reîncărcabile cumpărată special pentru anunțuri de vânzare.

Am si eu o problema pe forum. Daca incerc sa intru pe marketplace , nu imi este afisat nimic , daca incerc sa intru la profilul meu , nimic , setarile mele , mesagerie , anunturi , nimic. Ce fac gresit? :D
update: se pare ca nu pot sa intru pe marketplace din google chrome.Pe internet explorer merge , nu am mai folosit browserul ala de ani :))

Să nu te uiți cu 6 posturi mai sus, că nu s-a mai raportat aceeași problemă. Niciodată.

• Upvote 3