ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

Mai face Wordpress-ul figuri uneori dupa cate un upgrade. Ma uit cat de repede - sunt la o nunta (si AdrianB1 e aici :D).

• Upvote 1

Azi a crăpat de tot tema, nu știu ce a avut.

Am reinstalat eu și acum merge.

• Upvote 1

Nu pot introduce poze sau linkuri. Nu merge sa "apas" butoanele Ok sau Cancel dupa ce adaug linkul.

La voi functioneaza?

Curata cache la browser, foloseste temporar altul. Ma mine merge (Win 7 Prof, Chromium portabil).

Eu am altceva de observat: Daca sub Win emoticoanele gif sunt statice (in orice browser), pe Android ele se vad asa cum trebuie (purcelul lui Mr. Pit, bicicleta clipitoare a lui biker78). 

E vreo solutie prin care sa citesc mai usor topicurile care contin si poze ?

Ma refer la faptul ca te apuci sa citesti un comentariu , intre timp se incarca cate o poza si trebuie sa dai scroll , apoi iar se mai incarca o poza , iar trebuie sa cauti comentariu care il citeai . Pana acum aveam rabdare sa se incarce toate pozele si citeam dupa , dar cred ca am imbatranit putin .

Not really :( Pozele fiind încărcate extern, forumul nu știe ce dimensiuni au pentru ca să-i spună browserului cât spațiu să rezerve la renderizarea paginii. Și atunci, browserul face resize la spațiul fiecărui post de câte ori începe să încarce câte o imagine de pe cine știe unde. Sucks - e enervant. Poate ajută să intri prin Tapatalk, care afișează mereu doar niște thumbnails (de dimensiuni relativ fixe) pentru toate imaginile, trebuind să faci click pe fiecare pentru a le vedea mai mari.

Dacă ați observat ceva comportament dubios la forum în ultimele minute, a fost din cauza mea - ridicasem capota și schimbam uleiul din mers  ;) Am făcut un upgrade mic la forum, care ar trebui să corecteze niște zeci de probleme cunoscute și să elimine niște posibile probleme de securitate. Pentru orice probleme întâmpinate, spuneți aici.

• Upvote 1

Salut ! Am și eu o mare rugăminte, dacă este posibil schimbarea numelui de user din "ciomby" în    "danbicy". M-am uitat în lista utilizatorilor și nu mai apare alt "danbicy". Am citit prin instrucțiuni și nu am reușit să descopăr cum se poate schimba parola .

Doresc aceste chestii deoarece vreau să am pe Internet același nume și parolă. Mulțumesc !

Pentru schimbarea parolei, click pe aliasul tău în dreapta sus, apoi My Settings / Email & Password (ar trebui să meargă și link-ul).

Numele de utilizator îl poate schimba doar un admin.

Salut ! Rog pe domnul administrator dacă este posibil, să-mi modifice actualul nume de user "ciomby" în "danbicy".

O mica problema observata, cand apas butonul "Vezi continutul nou" imi apare : "Ne pare rau, nu a fost gasit nici un continut nou".  E de la mine  sau s-a schimbat ceva pe forum privind acel buton ?

Cand apas butoanele de mesagerie si notificari, drop-down listul care apare este obturat de al doilea banner, si nu pot sa accesez ceea ce se afla in dreptul lui. E o problema la mine? 

Nu, era un parametru lipsă la codul de embedding pentru bannerul Flash. L-am adăugat și acum ar trebui să meargă (deși nu e perfect în toate browserele).

Mie imi apare Ad Notice de fiecare data cand ma loghez, in rest benefficiez de toate functiile sitului..

L-am pus să afișeze fereastra aia doar 10 secunde acum. Nu ar trebui să te bată la cap timp de 1 an, însă această informație este păstrată într-un cookie în browser, nu pe server. De câte ori faci logout, cookie-ul se șterge. Bifează căsuța să te țină minte, și atunci cookie-ul nu mai expiră de la o vizită la alta. Și dă afară adblock-ul :D

Am rafinat afișarea bannerului lat de la BikeXCS, că apărea un pic dubios la culori. :)