ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

Nu int®oduce®ea ca®acterului special ie p®oblema, if you know what I mean... :P.

E un alt bug la mijloc de cod®u des...

Si eu am probleme la conectarea prin Tapatalk. Imi da aceiasi eroare cu "Pirated version of App". Momentan folosesc Tapatalk v5.1.1., insa am incercat si cu varianta pusa la dispozitie de @bogdanch intr-o postare anterioara, fara sa reusesc sa ma conectez.

Scotocind pe Google am gasit aceasta postare pe forumul de suport Tapatalk, care zice cam asa: "I have some "inside" emails into Tapatalk, and I emailed the folks last night. I had all unnecessary extensions turned off. Seems they have a new requirement which was not disclosed: cURL needs to be turned on for this updated plug-in. I have turned this on, and at first glance, this seems to have fixed the problem".

Ma gandesc ca poate e de folos informatia.

Seems they have a new requirement which was not disclosed: cURL needs to be turned on for this updated plug-in.

Se dă ăla basculă când de fapt nu e. Cerința pentru cURL este pusă în Release Notes, doar să le citești înainte să instalezi chestii pentru a te asigura că platforma ta îndeplinește toate cerințele. Apropo, aici e vorba de plugin-ul care se instalează pe forum pentru ca să aibă cu ce comunica clientul de pe telefoane. Și avem cURL.

La deschiderea paginii de "Mesagerie" sau "Marketplace" ecranul ramane alb si ramane doar antetul cu meniul forumului. A mai intampinat cineva problema asta? Am sters cookies in prealabil.

Cum se poate rezolva sa mearga forumul si pe talpatalk? Folosesc versiunea 5.1.1

Pe alte forumuri merge fara probleme

Merge sigur. Mai sapă. Mie imi afisaza ca sunt 1069 de useri "Ciclism.ro" pe Tapatalk.

L.E. eu folosesc 4.15.10

Folosiți ultima versiune de aplicație. Între timp mi-au scris băieții de la suport cum că au publicat o versiune mai nouă de plugin care rezolvă problemele ciudate cu care ne confruntam, îl instalez îndată și vedem cum merge.

Merge, ieri nu mergea, dar acum merge.

De doua zile, cand apas butonul "Vezi continut nou", mi se afiseaza o pagina alba. Ce pot face pentru a vedea ultimele postari? (nu sunt foarte maiastru in arta manuirii calculatorului si ma indoiesc ca am setat ceva gresit)

Multumesc!

Foarte probabil e din cauza AdBlock-ului. Poti sa il dezactivezi doar pentru paginile ciclism.ro (sau ciclism.ro/forums/) si nu mai ai nici o problema.

Timp de 30 de ore serverul pe care este gazduit domeniul ciclism. ro nu a functionat din cauza unei avarii majore in datacenter.

Clar e un semn. Trebuie sa schimb datacenter-ul cu unul care are mai mult de un Ups care tine 6 ore :)

Buna, de ce sa scos Tapatalk? :(

Nu s-a scos - dă un Back și vezi că merge, că doar așa scriu acest post. ;)

Ieri noapte a trebuit să fac o intervenție de urgență pe server fiindcă un cont de mail a fost compromis și trimitea spam în draci, de-am ajuns în 10 RBL-uri globale și în următoarele zile nu va mai ieși umbră sau miros de mail din el până nu e delistat. Am securizat și actualizat tot ce am găsit vechi (antic) ca să evit alte posibile exploit-uri, doar că unele aplicații acum nu mai sunt așa vesele cu fișierele de configurare vechi. E mult de lucru pentru a face curat, încât mă și întreb dacă merită efortul dincolo de a restabili funcționalitatea de bază. Nu de alta, dar avem un server nou pe care se va muta totul luna asta cândva, e instalat curat, la zi cu securitatea, rapid ca racheta... Doar o zi liberă să am pentru a transfera fișierele și a preda serverul la datacenter. Probabil weekendul cu 13 sau cel cu 20.

La mine nu mai ține cu back ;)

Am făcut ceva curățenie pe telefon (cu un softulet care curăță și cache-uri - aveam mult spațiu ocupat) și acum mă pune să mă loghez și nu merge.

da' nu-i chiar bai, că pot să trăiesc fără el până se rezolvă.

Da și eu am probleme ca încerc sa ma loghez și îmi zice ceva de pirate APP. Încă pot da back și sare peste