ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

@@mumus, userul Mihai7 a postat azi la ora 13.13 fotografii folosind Tapatalk in topicul Devron Fan Club. Poate e doar o problema temporara.

Am incercat sa pun iar, sa fie de la mine?

Mi-a crăpat aplicația tapatalk când am încercat să dau reply, să fac o poză cu camera și să o confirm. Dar dacă am ales una din galeria de poze gata făcute, a fost ok - a încărcat-o pe serverul Tapatalk și i-a introdus bbcode-ul în reply mai sus.

Nu stiu ce o fi cu telefonul meu...

Buna seara. Nu mai functioneaza departamentul marketplace?

Ba da, doar că nu mai sunt anunțuri în el. Dacă nu se încarcă pagina, probabil e de la un plugin de Ad Block.

Ba da, doar că nu mai sunt anunțuri în el. Dacă nu se încarcă pagina, probabil e de la un plugin de Ad Block.

Am incercat de mai multe ori, nu merge. Pagina se incarca ok, totul pare sa fie in regula insa da eroare cand incerc sa postez anuntul.

Vreau sa pun o bicicleta la vanzare, am facut tot ce se cere insa este o problema cu atasarea imaginii, nu se incarca, indiferent de marime. Am incercat si fara poza. nu merge nici asa, zice ca poze e obligatorie :-D

Sunt prea multe bug-uri pe aplicația de marketplace și oricum aveam în plan să o eliminăm.

Din acest moment ea nu mai este activă și nu va mai exista nici la noua versiunea de forum la care se lucrează în acest moment.

Daca dau click pe butonul "forum" de pe site-ul ciclism.ro imi apare aceasta eroare:

mySQL query error: SELECT s.id, s.member_id, s.member_name, s.seo_name, s.login_type, s.running_time, s.member_group, s.uagent_type,m.member_banned FROM sessions s LEFT JOIN members m ON ( m.member_id=s.member_id ) WHERE running_time > 1472918775

Am putut posta aici doar daca dau o cautare pe google si apoi sa accesez de pe google un topic al acestui forum.

• Upvote 1

Am avut si eu aceasta eroare sau ma rog, ceva tot cu baza de dat. Curios ca dupa ce si-a revenit, am gasit postari cu ore de postare cand la mine nu mergea. Macar de data asta s-a reparat (mai) repede, alta data tinea cateva zile.

Am si eu o problema, nu mai pot sa-mi pun poza de profil, o iau din calculator, se invart sagetile de upload dar nu apare imaginea.

Poza respectă limitele de mărime? Tre să aibă 100 pe 100 de pixeli și nu mai mult de câteva sute kb.

Am patit si eu de curand (cu rezolutie si marime ok), incearca sa o convertesti in .png

Am reusit cum a zis @@majikstone, multumesc frumos! (sper ca nu va pare rau ca m-ati ajutat la ce poza am pus :D ).

P.S.: raman biciclist pana la moarte.

Nu, nu-mi place sa ma laud, daca era vreun s class poate ma laudam cu el. Cum a zis @@MLADEN, daca nu ma omoara bicicleta asta ma omoara :)).

Nu prea sună bine (zise cârcotașul de serviciu)...

VX63Nf1.png

• Upvote 1

Acum 7 ore, puterfixer a spus:

Gata, nu mai e cale de întoarcere, upgrade-ul a fost făcut :D Rulează un proces în fundal care reindexează și curăță tot - posturi, mesaje private, detalii de profil, fișiere, etc. O să dureze câteva zile treaba asta. Pare să fi terminat cu mutarea fișierelor pentru interfața grafică, încât paginile se încarcă bine și putem citi/scrie. Mai lipsesc niște chestii: smailicii, unele avataruri/poze de profil, posibil și niște clipuri youtube inserate sau niște titluri cu diacritice să apară fără. Momentan nu prea pot face mare lucru decât să-l monitorizez până termină. Dar sunt multe, multe îmbunătățiri - de exemplu, ia vedeți cum arată forumul pe tabletă sau telefon mobil. :) Sau că merge să-l menționăm pe @MaC® cu (R)-ul lui cu tot. :D

Dacă identificați vreo eroare sau bubă majoră, scrieți alături în topicul cu defecte.

am deja o listă ;)
(micuță, dar presîmțăsc ca se va extinde)
Aștept să se termine coacerea și să iasă din cuptor, apoi zic (nu c-aș avea ceva cu bucătaru', ci că orice critică/atenționare va face ca următoarea rețetă să iasă și mai bună... miam-miam)

31 minutes ago, fizikant said:

Nu prea sună bine (zise cârcotașul de serviciu)...

VX63Nf1.png

Mno bun. 
Băgător de seamă mi-s (mai tot timpul). Cârcotaș de serviciu - ceva mai puțin.
Văd că mi se uzurpă tronul. 

Bah ejti nebooon!!! Acum putem pune fotografii direct?! :D

321361_large.jpg

• Upvote 1