gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

Salut baieti.

As dori sa facem acest topic pt a ne arata cursierele noastre, egal ce culoare, material, tara, firma sau performanta. Vad ca lipseste asa ceva pe forum. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Aceasta este cursiera mea de vreme buna si ture faine, bicicleta am construit-o din piese asta-iarna. La topicul de carbon, va voi spune ce am patit cu acest cadrul Tarmac, l-am reclamat si acuma se zice ca primesc unul nou.

Imagine postată

Imagine postată

Asta este jucaria pe care ma dau eu.

Maus e un ticalos...nu scoate carbonul la vedere. Cred ca ii este frica ca il lovesc banditii pe la spate si ramane fara "balena".

Danutz...aici era vorba de bicicletele noastre nu de cele pe care le "bisnitarim" :idea:

• Upvote 1

Imagine postată

Fosta 12,5 kg

Imagine postată

Actuala 8,5 kg :twisted:

Am intalnit o multime de ciclisti (italieni) care-mi spuneau atunci cand le spuneam ca vreau sa schimb bicla veche cu una noua performanta ca nu bicicleta conteaza ci picioarele. Hah, daca pe langa picioare nu ai o bicla k lumea poti fi ciclist profesionist ca tot de carutza ramai!

Off topic :oops: .

Las ca asta mai vedem noi, si parerea mea e ca picioarele conteaza cam 80% si cam 20% restul http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif :twisted: :wink: . Eu am o ranga de 14 kg, si sper ca intr-o luna de zile sa merg la fel de bine ca un coleg care are o bicla de 6 kg si 800g (colnago cu campa), si rotzi super usoare. Sunt curios sa vad daca o sa reusesc. Se merge cu 35-40 la ora :wink: . Eu cu ranga de 250 euro home made, cu cadru facut din topor, el cu racheta de vreo 4-5 mi de euro. Eu neantrenat, el antrenat de 4 ani. Zabriske, tupeu sa ai ca in rest e ok :wink:

• Upvote 1

cu asa ceva ma dau eu acum, sunt mai nostalgic de felul meu

Imagine postată

• Upvote 1

Guest levynolimits

ok asta e cursiera mea

imi plac foarte mult piesele retro si miam facut un bike mai ciudat o combinatie retro cu modern si functioneaza perfect

cadrul este o koka-miyata handmade;printre primele cadre de carbon aparute in lume

Imagine postată

Imagine postată

Asta-i si batranica mea. Intre timp i-am schimbat rotile si nu mai sunt pe baieuri (am facut vreo 2 pene si m-am saturat de ele :D ).

Imagine postată

Frumoasa bicicleta, maus. Formele "ramei" ma duc cu gandul la o sculptura, cred ca cel care a desenat-o a dat multa atentie esteticului, depasind ratiunile functionale (lucru rar). Chiar zilele astea am vazut in Turul Frantei cadre identice, doar ca in loc de mov sunt cu portocaliu.

Guest

ca sa nu las sa moara threadul cu cursiere, pun si io cursiera mee aici....

Imagine postată

doar atat, un cadru 60, la 1550g, greutate totala, 8 kile :wink:

Pai toti am plecat de acolo .O sa stii sa pretuiesti cum trebuie o 'bijuterie' cind vei pune mina pe ea. :wink:

Imagine postată

• Upvote 1