gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

@gicusv merci ;))

@toni34 misto poza, unde a cascada asta?

@gicusv merci ;))

@toni34 misto poza, unde a cascada asta?

Scuze de offtopic, se gasesc la noi "aripioare" pt bijuteriile astea de biciclete ?

Nu e frustrant sa astepti pana se usuca asfaltul complet, ca sa poti iesi cu bicicleta ?

Aripi la cursieră? BLASFEMIEEEE

Da, se găsesc, dar arată urât şi sunt foarte scumpe. Aveau într-o vreme la Marosbike.

La fel cum au un fix pe creier plozii care vor full suspension chiar daca e DHS, la fel avem si noi cu aripile ;)

Edited by Drysna

Scuze de offtopic, se gasesc la noi "aripioare" pt bijuteriile astea de biciclete ?

Nu e frustrant sa astepti pana se usuca asfaltul complet, ca sa poti iesi cu bicicleta ?

Arata urat insa sunt utile... EmmedueSport - Magazin Online Biciclete si Echipamente Ciclism SIDI Selle San Marco

Astea par a fi ok, oricum, iti recomand sa te duci cu bicicleta la magazine sa iti cauti.. nu de alta, dar poti sa ai surprize neplacute.

Drysna-ce tot te legi de biclele de la DHS?poate calitatea lor nu e atat de buna ca un Cube sau mai stiu eu ce,dar tot biciclete sunt,te-am mai vazut eu printr-un topic ca te luai de bicicletele de la dhs:-w(nu am zis-o cu rautate),scuze pentru off-topic.

Edited by vera

Doamne ! Ce biciclete vad aici...Cand eram mic, abia aparusera bicicletele cu viteze, chinezariile, iar eu ma gandeam ca alea sunt varful...Ma plangeam ca aveam o bicicleta nemteasca asemanatoare Pegasului...Daca as mai avea-o acum...

Eh, poze trucate :-??. Si nici nu sunt practice bicicletele astea. Si stii de ce ? Ca nu au portbagaj :-W

la cadre nu se folosesc metale, ci diferite aliaje. de cele mai multe ori, de la un brand la altul variaza procentajul si nu compozitia.

Ca sa incep cu inceputul , prima mea cursiera avuta vreodata :

Imagine postată

Imagine postată

Cadru Colnago ActivePlus Al.+furci Carbon , Ergopower-e , Foi(53-39) , Schimbatoare , Pinioane(13-29) , Lant , Frane , Strangere de cuvete , Teava de sa , Pedale , Suport de Bidon = Campagnolo Record , Roti Campagnolo Vento G3 , Pipa Colnago , Sa Selle italia SLC , Ghidon ITM Millennium Carbon , HeartRateMonitor : Polar CS200cad , Michelin Pro Race2 (25) .

... " Domnisoara " F. , acum asteapta o ureche noua de schimbator , si o sa ramana de antrenament mai departe ; acum insa trebuia sa v-o prezint , ca nu mai rezist , pe " Duduia " : :D

care vine in trei variante , cu prima varianta am ajuns si pe Trans , sa fac o poza cum se cuvine :

Imagine postată

Imagine postată

In varianta a 2-a , cu SL-uri , sa CZero , si ghidon Syntace de carbon , la 7400 gr. , numai buna pentru catarari .

Imagine postată

Imagine postată

dar mie cel mai mult imi place cu rotile de contratimp , pe care le-am luat la sfatul marelui campion roman Gigi Lautaru . :-bd

Imagine postată

Imagine postată

Scuze ca am facut pozele in casa , nu e varianta mea preferata , dar pana la primavara nu mai ajung pe trans cu Duduia :) .

Si ca sa termin epopeea de familie , dupa "Domnisoara" , si "Duduia" , urmeaza "Batranica" :))

Imagine postată

e primul meu MTB , si completeaza restul familiei :))

Edited by UrsP2Roti

faina scula ursule, he he si acum imi dau eu seama, tu esti mai tot timpul pe trans, hm , deci la anul ne vom vedea mult, pana atunci imi schimb si eu otelul.

Pacat ca e echipata campa ,ca in rest faina duduia....:)

mah,tu vrei cafteala ? :)

Ursule...una mai frumoasa ca alta,sa le alergi toata tara In lung si-n lat m/