gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

13 minutes ago, majikstone said:

Lasa, foaia mica la timpul ei face cat zece femei.

:) wish I had one 

Mersi ! Furca are 600 gr , cam grea dar a venit cu cadru si deocamdata ramane. Tija +sa+ cheita urmeaza schimbate dar inca ma gandesc ce pun. Pedalele le am de 3 ani , urme multe au lasat la inceput dar acum nu le mai atingi . Roti sunt custom spite sapin , butuci bitex si jante tune  1400 gr , greutatea asa ca in poza 8.5 kg . Angrenajul triplu ii in test , nu arata fain dar pare util....vedem

Aproape in forma finala *(poate niste roti carbon)  24172604_10156770853669186_1122677696_n.

• Upvote 2
  • Like 2

Aproape in forma finala *(poate niste roti carbon)  24172604_10156770853669186_1122677696_n.jpg?oh=dfcbc3692547a6c290f8c0b9da82286e&oe=5A1FA93B
Superb
As fi pus o foaie neagra :)

Sent from my SM-J330F using Tapatalk

Of, of, iar ma faci sa-mi sara mintea la conversii 1x 8-> 

Asta ii Race Face , si se poate monta pe oricare dintre fete , fata cealalta fiind neagra , dar asa chainlineul este mai oki 

Asta ii Race Face , si se poate monta pe oricare dintre fete , fata cealalta fiind neagra , dar asa chainlineul este mai oki 
Ce cheita de sa este? :)

în urmă cu 1 minut, majikstone said:

Of, of, iar ma faci sa-mi sara mintea la conversii 1x 8-> 

Pacat ca ii vremea rea si nu o pot testa sa imi dau cu parerea , pe hartie pare oki 42 cu 11-32 si am si un set de 11-36 pregatite pentru ture mai grele 

în urmă cu 3 minute, krazyeone said:

Ce cheita de sa este? :)

Acor AQR-21303 

26220486_10214798320129461_6277498889687

Pinarello Paris, Echipare full ultegra 3x9, cu exceptia lantului si pedalelor care sunt Dura-Ace. Furca de carbon, Roti Mavic Ksyrium Equipe.

Incepe sa se coaca vopseaua pe sub decalul de la toptube, si ma bate gandul sa o revopsesc. Desi nu-s convins datorita faptului ca in rest vopseaua se prezinta bine. As vrea sa ii fac o restaurare, dar imi e imposibil avand in vedere ca decalele sunt puse pe zone de culoare date cu aerograful, care sunt foarte greu de reprodus. Probabil as face si un upgrade la 2x10 si la cauciucuri. Sunt putin cam forjate pe exterior si incepe sa se vada tesatura.

• Upvote 1

On 9/21/2017 at 3:03 PM, paulrad said:

8i6exEqGFL027Vchs5XfqMzhtXQYq8pDo9ii9jrw

Ala e un angrenaj ovoidal sau mi se pare mie ? Ce producator ? Sunt curios pentru ca la noi majoritatea nu prea isi pun exoticarai din asta pe bicicleta fiindca fie n-au auzit,nu s-au dat si li se pare dubios, fie sunt prea traditionalisti. :) S-o folosesti sanatos. E frumoasa.

Din piese. Echipare Shimano 105 5800, 50-34 cu 11-32. Suficient de confortabilă pentru un veteran care nu vrea să bată recorduri.

6tVneov.jpg

• Upvote 4

Șaua aia pare nefiresc de jos poziționată. Ai 1.65 m inâlțime, sau cum?

Am 1.70, inseam 75. Cadrul are ST=49 și șaua e pusă după metoda clasică - pedala la ora 6, piciorul întins cu călcâiul pe pedală.

Frumoasa bicicleta. Sa o stapanesti sanatos. Suportul ala de unde unde l-ai procurat? 

@Radu Iancu bun venit pe forum și mulțumesc de aprecieri. Suportul l-am luat de la Maros Bike, dar găsești și la alte magazine. Atenție, sunt două mărimi la tipul ăsta de suport, te-aș sfătui să-l iei pe cel pentru biciclete de 29 (cel din link) dacă vrei să-l folosești la bicicleta de șosea. Merge și cel mai mic, dar la limită. 

https://www.marosbike.ro/suporti-sprijin/stand-force-pentru-biciclete-16-29-fixare-pe-roata-spate.html

Ok. Perfect. Multumesc pentru informatii. Probabil ca o sa imi iau si eu unul daca nu gasesc ceva marca Specialized.

Specialized nu cred că face așa ceva, pe site-ul lor nu am găsit standuri de biciclete. Se găsesc suporturi similare brănduite Cube sau Colnago, dacă vrei neapărat să dai 50% în plus la preț :)

în urmă cu 4 ore, Radu Iancu said:

Ok. Perfect. Multumesc pentru informatii. Probabil ca o sa imi iau si eu unul daca nu gasesc ceva marca Specialized.

Maică precista, făcătoare de minune! Suporturi d'alea am făcut și eu. Daca as scrie speșiălaizd pe ele, as lua o căruță de bani...

Pun si eu o poza cu a mea . E ieftina dar e prima mea cursiera si sunt impresionat de ea , are echipare tiagra 2x9 , cred cava mai vechi ca acum tiagra e cu 10v , de cand amluat-o am schimbat:placa mare de angrenaj , cauciucurile si camere , lantul ghidolina o sa urmeze caseta de pinioane e 12-25T si o sa-i pun 11-32T . 

dhE9mtv67_NjK25TQSq5LLypsUTXZgDHPx_Znyib

Frumoasa. Lant intins cu noua achizitie iti dorim!

Mai adauga niste pedale de cursiera si pantofi si e gata :)

în urmă cu 2 minute, Radu Iancu said:

Frumoasa. Lant intins cu noua achizitie iti dorim!

Mai adauga niste pedale de cursiera si pantofi si e gata :)

Multumesc la fel ! Am luat-o cu pedale SPD da le-am schimbat si pe astea , am uitat sa metionez , dupa ce o sa gasesc ceva incaltari la pret bun o sa le incerc sa vad daca pot cu ele .