gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

pt mine 2010 va fi anul "Scapin" :)

[ATTACH=CONFIG]17327[/ATTACH]

Foarte misto,sa ai grija de ea!Scapin au facut din totdeauna cadre speciale,ca si aspect si tehnologie,prefer oricand asa ceva decat orice Colnago nou...O singura obiectie am totusi,se putea sa gasesti niste jenti Campag Omega V foarte faine si usoare sau niste Mavic-uri Open ca se gasesc mai des...a da si ergopower-ele le puteai lasa mai jos...:)

Daca despre a mea este voba, atunci casa scarii este intr-o incinta cu paza militarizata, supravegheata video si cu acces strict interzis oricui altcuiva, in curtea MIRA-IGSU. Singurul motiv pentru care o tin legata este ca sa nu cada; de foarte multe ori am avut bicicletele dezlegate chiar si peste noapte, pentru ca veneam din ture, n-aveam antifurturile la mine, ci pe balustrada si nu umblam cu cheile in buzunar ca ma incomodeaza; apoi de lene nu le mai legam pana a doua zi.

DA marty ai dreptate sunt constient ca rotile sunt sub nivelul per ansamblu al bicicicetei dar am avut un buget limitat si am facut compromisul la roti pe care le pot schimba usor si fara mare bataie de cap. Am sa caut ce mi ai recomandat tu si iti multumesc pt asta.

Azi am luat și eu si o cursiera Peugeot de la un coleg, va fi folosita mai de venit la job și antrenament.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

pun si eu mandruta mea dupa cateva upgrade-uri...

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Poze facute pe 2 dealuri de langa Campina ( Telega/Bustenari si Provita), cu telefonul.

Frumos CANNONDALE. Stii cumva si cat cantareste? Sa il alergi cu mult spor.:-@

Frumos CANNONDALE. Stii cumva si cat cantareste?

:D

7.5 kg; Cadru Caad9, grup Sram Force cu BB30, roti Mavic Ksyrium SL, pedale Time iClick carbon, cockpit si tija sa Ritchey WCS, sa SanMarco Concor, gume Schwalbe Ultremo R.1

Sa il alergi cu mult spor.:)

Thanx :)

[ATTACH=CONFIG]18673[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18672[/ATTACH]

Merida Road Race 901-27

Super frumoasa Gizmo :) Sa o alergi sanatos! Cum te intelegi cu saua Concor?

Sindrom, ma dau gata rotile alea verzi :) Imi aminteste de proiectul ala cu urmele de bicicleta lasate pe asfalt. Erau urme facute din praf de creta imprastiata pe cauciuc... nu mai stiu exact. Oricum e frumoasa foc si mai e si cu verde. Cat despre Cannondale-ul de mai sus... nu mai am cuvinte.

[ATTACH=CONFIG]18673[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18672[/ATTACH]

Merida Road Race 901-27

Si mie imi place canondale-ul dar Merida asta arata bestial, culorile, cauciucurile verzi..... 8->

Super frumoasa Gizmo :D Sa o alergi sanatos!

Thanx :-?

Cum te intelegi cu saua Concor?

Intr-un cuvant, e extraordinara; te asezi pe ea... si n-o mai simti. Se comporta impecabil si la ture lungi.

Foarte tare Scapin-ul,stiu bicla ca a fost mult timp la vanzare pe forum...sa o calaresti sanatos! :D

da, si-a meritat investitia.. Bicla nu are rodajul facut, totul e nou pe ea.. am reusit eu sa merg 50 km si abia astept sa o scot la tura..

O noua veche Bianchi a renascut. Am gasit-o la un nenea in curte, intr-o gramada incredibil de mare de biciclete vechi. Am ajuns sa dau putin peste doua milioane pe ea dar merita toti banii, e intr-o stare foarte buna si inca alearga vesela peste colinele imaginare de prin Timisoara.

post-7704-095948900 1277746675_thumb.jpg

• Upvote 1

Nu se vede prea mare lucru din "bestie". http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Pai e suficient.. Ultegra 10s cu foi pazzaz chiar daca sunt 50 cu 34 e suficient de rapida pentru mine..

Bestia e un Scapin DYESYS S8 cadru de Otel (Columbus) cu elemente de carbon

Full Ultegra mai putin clestii, sunt 105..

http://picasaweb.goo...9066166/SCAPIN#

Un old man ca mine nu se poate lauda decat tot cu un old colnago ,si sunt pe cale sa termin un old bianchi record campiono del mondo 86-87 cu stanta de vultur pe furca .

sanatate tuturor