gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

sper sa reusesc sa bag si pozele ,mii de scuze

post-3038-059694500 1278615075_thumb.jpg

post-3038-081128800 1278615121_thumb.jpg

• Upvote 1

Un old man ca mine nu se poate lauda decat tot cu un old colnago ,si sunt pe cale sa termin un old bianchi record campiono del mondo 86-87 cu stanta de vultur pe furca .

sanatate tuturor

Emil.. Poze.. Un old man pe cursiera niciodata nu e un old man..

• Upvote 1

FRUMOS raspuns si asta ma face mai tanar .In poza 2 batranei dar vorba lui ALEX batranetea nu are varsta daca mergi cu bicicleta

post-3038-092878600 1279271384_thumb.jpg

• Upvote 2

salut,

Doruk post #7

as vrea sa stiu ce cadru este, denumire... material etc..

marca Guerciotti, cadru CroMo cu furca spate de Al. La vremea respectiva oscilam intre MTB si sosea si drept urmare am vandut respectiva bicicleta. Ulterior nu am putut sta deoparte de sosea si am cumparat o alta cursiera.

Emile, saua e cam noua, nu se potriveste cu bicla. In rest totu-i bine. Asteptam si niste poze in actiune.

Asa este ai perfecta dreptate dar a new saddle si de calitate e usor sa gasesti but an old one it is very dificult. O sa caut ceva concor stiu ca se potrivea la colnago de 91 ,in legatura cu poza ta cu sotia nu pot sa nu remarc ca ...sotia cam trage kiulu sau a vrut sa iasa bine in picture ?

glumesc desigur dar oricum bravo pentru modul vostru de distractie si ce bine ar fi sa faca cat mai multa lume treaba asta

bafta in continuare

Sei vechi de cursiera poti sa fac rost cate vrei. Dar sunt in stare cam proasta, trebuie reconditionate.

In poza aia sotia mea chiar pedala, uite in asta cum trage chiulul. De obicei asculta muzica, face poze sau vorbeste la telefon.

Imagine postată

• Upvote 1

Meatbag ! :D (cum mai zice si extraterestrii dezgustati de rasa umana prin unele filme, de altfel :P )

Am dato in bara cu chiulu ,ce sa fac nu gresesc intentionat dar sa sti ca in lumea lui ATTILA sunt laudat de ce bine vorbesc ROMANESTE http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Scuze pentru greselile gramaticale ,unele suparatoare http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/angry.gif Si in final poate trage sotia chiulu la pedale dar cred ca recupereaza in alta parte http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif la bucatarie e.t.c

numai bine

Frumoasa foc MERIDA are o linie superba in stil italienesc ,merita mai mult decat ...o cursiera

sanatate si sa o pedalati pana la adanci batraneti ;)

• Upvote 1

Salut, imi prezint si eu cursiera .... incomparabila cu "avioanele" :) de pe aici dar .... se comporta foarte bine si sunt foarte multumit de ea.

post-5427-001271300 1288207715_thumb.jpg

• Upvote 1

Cu cel mai mare zambet pe buze va informez ca randul rutierilor s-a ingrosat cu inca un membru de incredere: eu :rolleyes: Dupa ani buni de MTB in care am cochetat cu ideea de a-mi lua un road-bike (am si avut una mai veche o perioada scurta), in sfarsit, vineri, 5.11.2010, am luat decizia rapid si m-am imbogatit cu o modesta dar eficienta KONA Zing 2008 (cred) in stare nou-nouta. Pe scurt, furca de carbon, roti Aksium Race, drivetrain 105/Ultegra, frane Tektro, angrenaj compact Gossamer, totul intr-un pachet albastru superb.

M-am decis sa fac acest lucru deoarece o mare parte din drumurile pe care eu le iubeam de la munte au fost/sunt in curs de asfaltare, asa ca trebuie sa ne adaptam :P

Asa ca, iata, va prezint noua mea prietena albastra la care tin foarte mult desi o cunosc de 3 zile:

Imagine postată

Am dat vineri si sambata 180 km de rulaj pe langa Bucuresti, iar duminica, sa ne incepem povestea in mod placut, am facut, impreuna cu Sorinescu, colegul meu de Iron Bike, cea mai tare (mai nou) catarare din Romania - Transalpina. Iata cum aratam noi doi dupa cam 30 km cu 1700 m diferenta de nivel, sus la ~2150 m in Pasul Urdele:

Imagine postată

Ce pot sa zic, am urcat de multe ori Transalpina pe MTB, dar abia acum pot sa spun ca am simtit ce inseamna sa urci un pas pe bicicleta. Concluzia e ca, asa cum ma asteptam, ciclismul de sosea este un sport superb care m-a uns la inima din prima, abia astept sa facem impreuna la vara cunostinta cu Alpii si Dolomitii http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

• Upvote 1

Pai si sotia? Din cate imi amintesc de prin povestirile tale, ei nu-i prea placea asfaltul...

Altfel, sa o folosesti sanatos si...asfalt uscat, cat mai este!

Sa o stapanesti sanatos Horatiu! Si te asteptam la o tura pe sosea :)

Vine una si pentru Roxana, numai sa gasesc ceva frumos ;)

Sa o alergi sanatos,sa-ti fie de folos :) poate imi dai un feedback pozitiv

Pai hai sa va pun tot aici un link cu cateva poze in actiune (la sfarsit) si, mai ales, cu un mic eseu cu ce am simtit eu in primele mele zile de "rutier". Intra oarecum aici, ca e vorba de bicicleta cea noua :D

http://hcampian.blogspot.com/2010/11/primul-asfalt-tango-transalpina-asa-cum.html

atasez si eu mai jos cursiera mea care o am deja de 2 ani,anul acesta i-am facut un upgrade mic si la anu sper sa o finalizez

Imagine postată

• Upvote 1