gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

e o cursiera SUTEKI facuta in japonia are ceva ani la activ,cadrul e din Cr-mo sau ceva de genu,e destul de usoara,cred ca are vreo 12 kg

FRUMOS raspuns si asta ma face mai tanar .In poza 2 batranei dar vorba lui ALEX batranetea nu are varsta daca mergi cu bicicleta

Frumoasa bicicleta :X, ce n-as vrea si eu un cadru deasta . :rolleyes:

@hcampian: Am fost in MdD de doua ori (2008 si 2009) e superb, dar f.aglomerat. M-am simtit mai bine in Oetztalerradmarathon (Soelden, 2009 si 2010)

Acum ma pregatesc pt asta:

www.peakbreak.com

Traseul e extraordinar, (in mare parte il cunosc) o experienta de neuitat!

''Mai bine mai tarziu decat niciodata''

Bun venit printre noi Campiene ;)

Intotdeauna privesc cu placere un otel,s-o stapanesti cu placere @Termo,japonezii nu au fost tocmai straini Intr-ale otelului,Tange a ramas un nume greu In domeniu.

de ce esti asa rau mey George? abia ii trecuse lu' nea Maus supararea si a dat uitarii dragostea asta violeta si acum a trebuit tu sa ii rasucesti cutitul in rana ... ufff dar rai mai sunteti

• Upvote 1

Astfel de cadre au garantie pe viata, maus a mai schimbat vreo doua de la cel mov pana cand firma Orbea a dat faliment, adica si-a gasit nasu'.

Nu dragilor ,a ramas fara rosu in lila si a devenit albastra. :P

Imagine postată

Nici un lucru care iti place nu dureaza la infinit...Asa a fost si cursiera mea pink. :blink:

Maus nu pui o poza cu toata bicicleta sa savureze si poporul asemenea frumusete? :P

Va pun cum sa nu ,ca nu raman fara film in aparat,plus ca o am si in casa langa mine.

Luciene afinata .Visinata e marca inregistrata de bunica lu' Rubyca. :)

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Bitza ,Doctore a se vedea ca a disparut bidonul cu urme roz. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/angry.gif Insa au ramas urme de roz... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

hai ca veni vremea sa ma laud si eu. cu ce m-am pricopsit dupa insuratoare :)

nevasta si-al ei Felt ZW2, pe Transalpina:

Imagine postată

si cu a doua nevasta :P , Z4, tot pe Transalpina:

Imagine postată

@Marius.BV: cadrul este dimensiunea maxima, 61cm. Deci oricum n-as fi gasit ceva mai mare. Eu am 1.93m, si ma simt foarte bine pe el.

Exista un aspect care mi-a ridicat si mie ceva indoieli:

seria Z de la Felt are o geometrie mai "lejera" decat seria de race. Asta inseamna cadru "sloppy" - Head Tube mai inalt, Seat Tube usor mai scurt, toate pentru o pozitie mai confortabila a ciclistului. Rezultatul in cazul meu e ca a trebuit sa ridic tija de sa la maxim. Si in felul asta, cadrul arata sub mine de parca ar fi prea mic :)

Mai era varianta seriei F, de race, unde Felt face cadre de 63cm. Insa diferenta intre F 63cm si Z 61 cm e ca F-ul are seat-tube-ul mai inalt cu doar 2cm, aceiasi lungime efectiva a top-tube-ului, si head-tube-ul mai mic cu 2cm. Deci oricum ar fi aratat la fel, dar as fi avut o pozitie mai "in cap", ceea ce nu cred ca m-ar fi avantajat :)

Concluzie: eu ma simt foarte bine pe bicicleta, si asta-i tot ce conteaza.