gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

Sa vezi tu acum ce party-n sat o sa fie weekendul asta :))

On 9/21/2018 at 11:43 AM, Invitat special said:

Deci nici insusi tu nu le sti pe toate 😎

Nu, nu le stiu pe toate, dar macar stiu ca adjectivul pronominal de intarire pe care ar fi trebuit sa-l folosesc pentru a da peste nas cuiva era "însuți (tu)", respectiv ca verbul "a sti" se conjuga la persoana a doua singular in forma "tu (nu le) știi".

• Upvote 1
  • Like 2
  • Confused 1

1 minute ago, MaC® said:

Huz confused and why? 

Me. Din cauza la motive 😳

Peugeot UO-8 , doar atat am momentan pentru sosea, urmeaza un upgrade mare la anul :D

xvAvWqU.jpg

Update: pot pune mai multe poze daca sunt doritori :D 

• Upvote 1
  • Like 1

@Tudstar, nu e rea deloc bicicleta, dar de ce are saua unghiul ala? Nu ar fi trebuit sa fie orizontala?

Nu am mai upload-at poze pe aici, sper sa functioneze. In caz ca nu merge, sa stiti ca era o poza cu un Specialized Tarmac alb.

https://imgur.com/5xFAMxZ

Pentru ca sunt in convalescenta cu doua coaste rupte si le duc dorul, postez aici cele doua biciclete pe care le folosesc

sTvrSQ9.jpg

BENzoQ0.jpg

• Upvote 7

Si eu care credeam ca o sa fiu singur in cazanul din iad al celor care pun roti Campagnolo pe biciclete echipate Shimano :)) 

• Upvote 1
  • Haha 2

2 hours ago, Fane Deraior said:

Pentru ca sunt in convalescenta cu doua coaste rupte si le duc dorul, postez aici cele doua biciclete pe care le folosesc

sTvrSQ9.jpg

@Fane Deraior , corect este "...cele doua biciclete pe care NU le folosesc" :)

5 hours ago, majikstone said:

Si eu care credeam ca o sa fiu singur in cazanul din iad al celor care pun roti Campagnolo pe biciclete echipate Shimano :)) 

Să ai grijă la coaste. Nu te lua după trollii de pe facebook și circulă prudent în continuare :))

• Haha 1

în urmă cu 1 oră, chris 93 said:

Dar ce ai patit nea Fane?

La concursul de la Călărași a fost o căzătură în pluton din care eu am ieșit cel mai șifonat 

Mie mi-ai zis în privat că sifonat nu șifonat ;)

• Upvote 1
  • Haha 4

13 hours ago, paulrad said:

Să ai grijă la coaste. Nu te lua după trollii de pe facebook și circulă prudent în continuare :))

Frumos ar fi sa nu ma iau dupa nimeni, dar uneori e prea tentant sa stai in roata altora :)) ca e ea Campagnolo sau nu.

2kalfn.jpg

• Haha 2

On 9/22/2018 at 8:11 PM, majikstone said:

Nu, nu le stiu pe toate, dar macar stiu ca adjectivul pronominal de intarire pe care ar fi trebuit sa-l folosesc pentru a da peste nas cuiva era "însuți (tu)", respectiv ca verbul "a sti" se conjuga la persoana a doua singular in forma "tu (nu le) știi".

Acum am apucat sa citesc  reply-ul acid. Eu o spusesem sub forma de gluma, acum ca tu te-ai iritat si ai adus vorba de "adjectivul pronominal de intarire" pe un site de ciclism e o frustrare pe care eu nu o impartasesc si nici nu o vad utila in context.

Iar vizavi de 1 "i" sau 2 "i" cine nu le-a incurcat niciodata sa arunce primul piatra.

în urmă cu 10 ore, claus27 said:

Un mic upgrade made by ChinapmUoTVcgj

Din păcate, configurația acutală e o contradicție logică: pe un cadru aero/de contratimp cauți o poziție aerodinamică, deci nu ai de ce să lași gâtul furcii atât de lung, și pe deasupra să orientezi pipa cu unghi pozitiv. E ca și cum i-ai pune un gât de girafă unui ghepard.

Dacă vrei o poziție confortabilă la drum lung, trebuie să alegi un cadru potrivit acestui scop.

• Upvote 3

10 hours ago, Traveller said:

Din păcate, configurația acutală e o contradicție logică: pe un cadru aero/de contratimp cauți o poziție aerodinamică, deci nu ai de ce să lași gâtul furcii atât de lung, și pe deasupra să orientezi pipa cu unghi pozitiv. E ca și cum i-ai pune un gât de girafă unui ghepard.

Dacă vrei o poziție confortabilă la drum lung, trebuie să alegi un cadru potrivit acestui scop.

Si nici cadrul aero nu se pupa cu rotile alea, dar poate e ochiul meu prea critic.

🤣 Daca apaream si cu echipamentul de la LIDL imi luam block 😂

Imi cer mii de scuze ca am avut indrazneala sa atasez asa o struto-camila alaturi de frumusetile voastre.

• Like 2
  • Haha 1