gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

56tbfi.jpg

• Haha 1

Pui ala de pe seattube galben și celalalt negru. Din poze mi se pare un galben Okay. Acum sunt mai multe nuanțe de galben probabil de aia nu-ți place galben ala.

• Upvote 1

1 hour ago, Tolstoievski said:

N-o fi doi surubi, de fapt? :-B

Estem, doar ca intenția descrierii a fost de șuruburi mici, mici, și usoare nu. 

@majikstone ăla e deja puzzle 😁

39 minutes ago, Nexus said:

Pui ala de pe seattube galben și celalalt negru. Din poze mi se pare un galben Okay. Acum sunt mai multe nuanțe de galben probabil de aia nu-ți place galben ala.

Am făcut poză la plesneală când le schimbam între ele. Pare interesant cumva, dar parcă aș lăsa într-o linie. 

Într-adevăr, galbenul ăla numa galben nu îi, cred că aia m-a ofticat mai mult. Așa-i la început, când e totul nou; după o lună poate fi și roz, nu cred că își mai bate careva capul. 

Nu știu cum să le las :-SS~X(

On 4/1/2021 at 3:18 PM, alexadi said:

Pe langa bicicleta superba admir si suportul de prindere si protectiile de perete, un link pentru ele ai ca m-ar interesa si pe mine, am ceva tot in aceasta pozitie insa e un suport fix si prins pe o placa de pal ca sa nu murdareasca peretele.

Vrei un Clug pentru cursieră? Dă-mi un PM, am 4 bucăți, 2 pleacă pe Dirtbike. 

Azi s-au implinit 10.000 km (incluzand mai bine de 25 de pasuri montane si 120.000 m de catarare) cu italianca mea, in ceva mai putin de 2 ani si inca ma bucur de ea ca in prima zi.

1qLCC0F.jpg

In astia 2 ani a trecut de la 2x11 la 1x11 si inapoi la 2x11 (toata epopeea a fost relatata pe topicul adecvat), iar rotile Campagnolo Scirocco pe care le-a mostenit initial de la "fosta" au fost inlocuite cu o pereche de Campagnolo Zonda. In rest, a mancat niste consumabile (lanturi, cauciucuri, cabluri, camasi si ghidolina).

In forma actuala, cantareste putin sub 8.3 kg cu toate acareturile (sau 7.7 kg dezbracata).

• Upvote 5
  • Like 1

La cat mai multe mii de metri, pe lunjime și 'nāltime

• Thanks 1

Să-i fie de bine! La câți mai mulți km pe coclauri la fel de faine și fără peripeții deocheate! 🥳