gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

ce de prieteni si ce de biciclete faine! :-) e momentul sa vada toata lumea noua fatza a Condorului! varianta ECO :-)

Ce gume ai?

ce de prieteni si ce de biciclete faine! :-) e momentul sa vada toata lumea noua fatza a Condorului! varianta ECO :-)

aoleu, cum arata furca aia neagra; si daca nu ti-am fi zis... :P

@decathlon: sunt niste Serfas Seca asortate ;)

E foarte draguta, bine ca nu seamana cu taica-su.

Bicicleta e frumoasa , copilul este superb...

@maus:asa a aparut si vorba Fereshte-ma Doamne de prieteni ca de dushmani am grija singur...

@LucianTheOne: sunt convins ca aveti simtul umorului.

Aceasta e drujba mea,ii place mai mult pe la altitudine :P

Imagine postată

Emil.. Poze.. Un old man pe cursiera niciodata nu e un old man..

un alt oldman saluta un oldman in seara de craciun.cu emil m-am cunoscut pe forum si avind in vedere ca eu am 60 iar el doar 53...e tinerel.ma dau deocamdata cu mtb-ul meu ,un entry level 3,shogun-cross luat de la vecinii din russe.la vara ne vedem pe transfagarasan sau pe transalpina cu al meu cannondale pe care mi-l aduse mos nicolae,pe la omu,obirsia lotrului sau mai stiu eu pe unde,cu mtb-ul.acum ma rog la mos sa-mi aduca si un mtb performant,am ochit eu doua bucati,un rockrider cu sram x7 sau un giant cu deore,pai la ce bulan am de bagat in tancul de 15-16kg,p-ala de 13 sau un pic mai jos...provoc tot tineretul si batrinetul ciclist la ture multe si frumoase in 2011,asa sa ne ajute al de sus!ps.uitai sa intreb,ma primiti in rindul vostru?trebuie sa prezint bolentinu sau e suficient sa vedeti cam ce pot?(www.picasaweb.google.com/oldrocker1950)

hai ca veni vremea sa ma laud si eu. cu ce m-am pricopsit dupa insuratoare :)

nevasta si-al ei Felt ZW2, pe Transalpina:Maiculita cit esti de mare!craciun fericit si-mi pare bine de cunostinta.unul mai...nascut mai devreme,ma uit si nu-mi vine sa cred,pe bicla aia la 1,66 ai mei,ajung la ghidon?la 52 lasai saua aproape la limita,jos,pe un 50 sau 48 as sta cum stai tu pe bicla aia.noroc ca sunt usurel si ma cocot lejer,bine,nu ca la 20,facui 60 dar ma reindragostii de prima,nu nevasta ci bicla,bulan am inca,suflul nu mai e ca in tinerete.abia astept sa ma intilnesc cu voi pe la bilea,pe la rinca,prin poiana sau cheile bicazului.dragostea din-tai,bicla,nu se uita niciodata.

Imagine postată

si cu a doua nevasta :P , Z4, tot pe Transalpina:

Imagine postată

maiculita cit esti de mare!craciun fericit!gindeam ca la 1,66 ai mei,'oi ajunge la ghidon?pe un 50 sau 48 as sta si eu ca tine,la 52 al meu lasai saua aproape la limita de jos.norocul meu ca sunt usurel,67 kg deci cocot bine,bulan am inca,suflul din tinerete nu-l mai am,normal la 60 impliniti in oct.dupa ani,anul asta ma reindragostii de prima,de bicla.in anul ce vine,daca suntem sanatosi si bulanosi,ne-om intilni pe la bilea,pe la rinca,pe la paltinis sau cheile bicazului,asta pe cursiera,cu mtb-ul,cit mai sus,la omu sau mai stiu eu pe unde.

SANATATE OLDROKER1950 astept niste poze de la tine cu MERCIER http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif Asa ceva e pacat sa nu vedem sau nu cumva ai vandut pupaza? Vrei ceva tineresc si noi nu stim http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Umbli dupa carboane tinere old man .

Asteptam poate de anul nou apari ce ceva sa ne rupi gura

la multi ani si sa auzim de bine :)

Edited by buchter emil

salutare emil!nu am uitat,vechitura este intr-un garaj la un prieten,garajul meu si al altora ne obliga primarul sa le dam jos in 2009,terenul ala,concesionat unui amic politic de la adversari,sti cum e in politica.o sa merg la el (la prieten nu la primar...)si o sa fac poze acolo,exact in starea in care se afla.gindeam ca pe otelul ala daca o suporta,pe masura trecerii timpului,sa incerc sa-l upgradez cu ceva piese vechi dar de firma cara sa fie compatibile.trebuie consultat si un mester.de vindut nu l-am vindut si nici nu am de gind,este o bucatica din viata mea ciclistica in el.

• Upvote 1

Eu zic ca merita batranul MERCIER o a doua tinerete.Stiu ca tinerele bikle din carbon sunt apetisante ,dar gaina batrana face ciorba mai buna .Acum serios trebuie sa iti faci timp si pentru batranul MERCIER macar pentru faptul ca te-a slujit cu credinta si au fost niste bijuteri candva .Cu ajutorul acestui site poti face nu cu multi bani o bikla pe cinste.Am vazut pe site straine ce apreciate sunt cadrele vechi iar un MERCIER chiar era foarte scump comparativ cu masi,cinelli,colnago pinarello.

la multi ani si bafta :)

oldrocker, asta e situatia cu inaltimea :)

La cei 1.93m, teoretic as fi in publicul tinta al bicicletei de 61cm. Din pacate mai mari se fac doar pe comanda, ca as fi incercat un cadru de 63-64, sa vad cum e. Eu totusi ma simt bine pe bicicleta asta, desi arata cam mica sub mine :)

frumoasa pupaza[nagyon szep bicigly] :rolleyes:

mersi mult:D (Koszi nagyon szepen)

asi vrea sa-l schimb cu MTB cu valoare asemanatoare, numai ca Bazarul nu functioneaza la mine:-??

Un Focus de nota 10, pe unde te plimbi cu ea?.. :D