gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

Ce-i pacat e ca merita facuta poza cu bicicleta pe masina - arata beton.

Ronnye tu trebuie sa initiezi topicul de care zicea hcampian: "Is your bike worth more then your car?" $-)
  • Upvote 2

Stiu si eu multi cu bicle "smechere" si cu pantalonii rupti`n c*r precum si oameni cu masini de lux si casa-n paragina

In general romanu,are n-are bani,trebuie ca intr-un fel sa epateze cu ceva

• Upvote 2

Ronnye stai linistit ca nu cred ca se referea la tine ;)

Cum spunea hcampion - fugi si pune bicicleta pe masina dupa care fa o poza ;) ; ar fi cea mai tare poza ;)

Eu n-am pantalonii rupti in cur, .

eu da, dar sunt peticiti.

Fiecare cu pasiunile lui. eu de exemplu daca ma gandesc cati bani am dat pe biciclete in ultimii 3 ani imi luam masina, dar nu-mi ramaneau bani de sofer (n-am nici macar carnet). asa ca ce sa fac cu o masina in fata blocului si cu riscul de a mai face paguba printre alti participanti (sunt antitalent la condus).

• Upvote 1

Sub auspiciile Sarbatorilor Pascale, cand trebuie sa fim indulgenti si toleranti, va solicit din nou atentia referitor la titlul topicului. Problemele de ordin financiar, divergentele si/sau disputele pe alte teme decat cele rezervate galeriei cursierelor nu-si gasesc locul aici.

Mda. Nu pot sa cred ce biciclete au unii ;), bravo voua si sa le stapaniti sanatosi ;)

Dar sa fiu carcotas si eu, adaug: ronnye bicicleta nu se asorteaza cu mocheta :); iar la iuliusmainl - acel cablu TV trebuia tras pe sub plinta parchetului:)

ordinea de amplasare in sufragerie a fost asta-parchetul-plinta-contract la cablu si bicicleta.La intervale de saptamani chiar luni. :))

• Upvote 1

Utilajul meu pus la treaba ieri...Pitesti-Rimnicu Valcea si retur

Nu mai mentionez de cadru,piese si roti fiindca e monoton :)

Prietenii stiu de ce

Imagine postată

:)) :)) :)) :))

Eu am dat 1800 ron pe masina.

Pe bicla,nu mai spun...Imagine postată

anul trecut am fost in Franta sa vad cate ceva din Le Tour si unde stateam in camping era un ford de acum 20 de ani si sus pe el pe suport o bicicleta cursiera de carbon echipata shimano dura ace de ultima generatie.

:)) :)) :)) :))

Eu am dat 1800 ron pe masina.

Pe bicla,nu mai spun...Imagine postată

Sugerezi cumva că-ți duci copilul cu coșciugul pe 4 roți doar ca să-ți satisfaci "pasiunea" ? înțeleg că bicicloanța e o pasiune, în timp ce viața nu. Ce te-ar durea mai tare, să-ți julești bicla sau să-i spargi capul și să-i rupi coastele copiulului din cauza rablei (în cazul în care se lasă doar cu atît) ?

Măi băieți, vă cam arde de glumă. încep să le dau dreptate nevestelor voastre :-W

La fel ca si la arme,iti spun atat:soferii provoaca accidente,nu masinile.Si am incheiat-o cu subiectul asta de....

P.S.Pot si imi permit sa-mi iau o masina buna oricand,astept doar sa am nevoie de ea.

Rog un moderator sa mute in cosul de gunoi aceasta discutie.Multumesc.

• Upvote 1

P.S.Pot si imi permit sa-mi iau o masina buna oricand,astept doar sa am nevoie de ea.

E clar, felul în care privești lucrurile spune tot.

Rog un moderator sa mute in cosul de gunoi aceasta discutie.Multumesc.

...............................

Păi da, că era galeria cursierelor cu pedale, nu a rablelor cu motor. Cît despre restul, Domnul cu mila

..............................

Hayvelo prea esti dur cu omul, aduci ofense gratuite.Fiecare face ce vrea cu banii si cu viata sa.

ronye, sa stapanesti sanatos si cu bine bicicleta. este o bijuterie. cat despre masina sa o stapanesti si pe aia sanatos. fiecare face ce ii place cu banii. sanatate!

• Upvote 1

Hayvelo - "Unde dai .... si unde crapa"

ronnye sa faci bine sa-ti cumperi un porsche sau ceva asemanator daca vrei sa mai poti iesi cu bicicleta :))) si asta dupa ce vinzi apartamentul si-ti cumperi o vila in centru orasului

• Upvote 1

Recomand cu extrem de multa caldura sa postati numai dupa ce cititi, intelegeti si va asumati titlul topicului.

Multumesc.

Poate se indura si Maus sa posteze imaginea cu cele doua cursiere pe Trabi, ca sa nu mai avem carcotasi.

• Upvote 2

Da..si eu sunt de aceeasi parere , dar totusi daca isi permit asemenea "bolizi" bravo lor.

Am si eu o curiozitate , cam cat ar costa un Ridley sau un Wilier care apar in posturile anterioare? Ma gandesc ca daca calculam in euro da cu virgula :))

Sper ca toate aceste discutii mai aprinse nu au inceput din cauza postului meu anterior , eu doar vroiam sa stiu can at ar costa o bijuterie/bolid din acesta :)

Totusi daca s-a inteles gresit , imi cer scuze ;)

• Upvote 1

Daca e vorba de Ridley si nu mai este altul pe forum inseamna ca e vorba de al meu. Cit a costat la achizitie sau cit costa nou in magazin? Pe cine intereseaza? :P Daca spun 900 euro/>5500$ incalzeste pe cineva?

Mai e un Ridley chiar in primul post al paginii,ce apartine lui @ juliusmeinl.

Daca tot e ziua Ridley,imi permit sa va prezint si bolidul unui bun prieten si camarad de pedale.

Imagine postată

Sa fixa => bicicleta facuta pe comanda => multi bani,nu?