gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

Super! Mai ales ca am vazut-o in timpul procesului de stilizare ;)

• Upvote 1

Imagine postată

Canyon Ultimate AL 8

Campagnolo Athena

Mavic ksyrium equipe

marimea 56

Sa o stapanesti sanatos...cum merge?

Fain Canyonu' :)

Asta e unu dintre cele mai faine cadre de Alu si f usor daca mi-aduc bine aminte ;)

PS: si clasica Gitane arata f "edel" ;)

Superbe bicle pe aici, de la clasice la noi, nici nu mai stiu ce sa imi doresc.

@luc1an

De unde ai luat opritorul pentru cabluri?

Imi face o mare placere sa prezint noua "troaca" a lui George

Momentan n-are cont aici,dar isi va face,si m-am oferit sa-i laud eu "troaca"

BMC Team Machine SLR 01

Linie- SRAM Red

Roti - Easton EA90 SLX

Pipa - Easton EA 90

Ghidon - Easton EC 90 SLX3

Sa - Selle Italia SLR Xp

Cauciucuri - Continental Grand Prix 4000 s

Greutate - 6,39 Kg

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 4

Dap....superba. Cand a fost la marketplace ma gandeam : pacat ca nu mi se potriveste ca marime, c-o luam :)

Si eu la fel . Prea mare pentru mine . Am nevoie de carbon :-P Mi-as da una dintre prietene pe o bicicleta ca cea de mai sus ...la alegere . Astept MP :))

M-ati spart cind puneti greutatea fara pedale... :P Eu consider ca greutatea este luata corect atunci cind te poti urca in secunda 2 pe ea sa pedalezi, adica echipata doar fara bidonul de lichide... (cu pedale, computer si alte minuni). In rest e frumoasa si mai e si noua...

Si bidonul de lichide face parte, practic, din bicicleta. Degeaba ne laudam bicicletele ca sunt slabe daca atunci cand iesim cu ele la alergat le ingrasam cu bidon si apa, gentuta cu scule, camera si petece (dupa caz).

Mai, dar eu nu am spus de bidonul de lichid, am spus ca doar ala sa mai lipseasca. Adica sa pui in calcul si pedalele ca doar nu mergi asa cu ea... sau sa pui si bottlecage ca doar nu tii bidonul la subtiori... si ciclocmputerul deasemenea. Restul e altceva, nu face parte din bicicleta.

Sora mai mica a lui BMC Team Machine SLR 01

BMC Race Machine - 1010 g la marimea 55

Roti - Mavic R SYS - 1390 g

Grupset - Campagnolo Super Record 11 sp - 1940 g

Sa- San Marco Aspide carbon - 110 g

Greutate - 6,76 kg ( pedale Look Keo Carbon 230 g,suporti bidon Giant Gateway SL 25 g/set, Computer Polar CS 500 ( 50 g ) alaturi de 2 senzori: viteza si cadenta ( 40 g )

La odihna,via Codlea-Brasov

Imagine postată

• Upvote 5

M-ati spart cind puneti greutatea fara pedale... :P Eu consider ca greutatea este luata corect atunci cind te poti urca in secunda 2 pe ea sa pedalezi, adica echipata doar fara bidonul de lichide... (cu pedale, computer si alte minuni). In rest e frumoasa si mai e si noua...

Aici iti dau dreptate 100% (nu o suta de grade, ci o suta de procente!)

Nici eu nu inteleg stilul asta de a prezenta masa unei biciclete fara pedale, cine merge cu o cursiera fara pedale?

Hai ca un contratimp scurt, sub 1/2 ora, il faci fara bidon, dar fara pedale?

Mi-a placut BMC-ul lui George, dar cel al lui Rapso imi place mult mai mult datorita rotilor si grupsetului.

Cind masa bicicletei e sensibil mai putin de 1/10 din cea a ciclistului e parca alta treaba, nu?

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Absolut superb !

Nu spun 'superba' pt ca rotile sunt mult sub calitatea cadrului

Sa o stapanesti sanatos

Felicitari si lui Han,se vede ca pune suflet la restaurarea unui cadru.

• Upvote 2

intr-adevar e foarte frumoasa si cocheta, cu multe bunatati. Imi plac schimbatoarele; sunt curios cum e feeling-ul cu ele.

Franele au fost vopsite sau au fost si in varianta asta?

rotile seamana cu un model campagnolo care nu stiu cum ar fii sub calitatea cadrului; dar poate nu le stiu eu prea bine :)

Cadrul este exquisit!

Sa- San Marco Aspide carbon - 110 g

Greutate - 6,76 kg

Si ma gindeam ca numai eu sint nebun ca am ales o "scindura" pe care sa sed...

La mine putin sub 6,80kg insa echipare Dura Ace 7900. Iar eu in scadere in ultimele 2 luni de la 76 la 69kg.

Dacă tot e infuzie de biciclete BMC, adaug şi eu cursiera mea, achiziţionată de pe Marketplace-ul ciclism.ro toamna trecută:

Imagine postată

Modelul este un Road Racer SL01 de prin 2005, cred, cu echiparea standard mai puţin roţile, care au fost puse de proprietarul anterior. N-am făcut cu ea mai mult de 400 de km, momentan fiind mai mult mijlocul de transport spre locul de muncă decât o cursieră propriu-zisă, dar sper să remediez acest lucru cât mai curând.

De cântărit, nu ştiu cât cântăreşte, dar sunt destul de convins că e sub 10% din masa proprietarului :)

• Upvote 2

@xhr frumos BMC tau dar pentru oras e bine sa ai un citybike,eventual un cross

BMC-ul il folosesti cu predilectie pe sosea la drumuri lungi

@xhr frumos BMC tau dar pentru oras e bine sa ai un citybike,eventual un cross

BMC-ul il folosesti cu predilectie pe sosea la drumuri lungi

Eu pentru ture lungi l-am luat, dar încă nu am reuşit să-mi fac suficient de mult timp.

Planul pe anul ăsta e să fac câteva mii de km pe şosea şi, încet, încet... se adună :)

@ basso - puteai lasa o remarca si despre poseta aia eleganta din prima poza :D :D.

Am si eu 2 bucati de Koga Miyata pe langa Bianchi, trag de ele destul de mult asa ca nu sunt prea aratoase, una dintre ele a coborat w-endu trecut la ~9 kg complet echipata pentru triatlon. Cred ca as putea cobora mai jos la greutate cu niste piese mai noi.

Raleigh Revenio 3.0 (2011), bicicleta de incepatori ca mine :) Compontente Shimano 105 peste tot (excluzand lantul, dar dupa ce am facut >3000km cu ea deja trebuie sa-l schimb ca s-a cam lasat si o sa pun 105) inclusiv franele. Dar imi place combinatia de negru cu toxic green:

Imagine postată

• Upvote 1

What manner of faggotry is this?!

Stem urias, in sus, cu tot cu toate distantierele din magazin....sa afundata pana la BB in cadru si indreptata spre frana din fata.

+portbagaj.

Ioi.

Tot incerc sa imi imaginez cum sta un om pe ea dar nimic nu functioneaza. Un om cu picioare foarte foarte mici, pelvis lipit de cateva vertebre cu superglue si trunchi de baschetbalist cu niste manute din nou foarte mici,

Ma socheaza poza ta, am impresia ca si atunci cand stai in drops ai mainile mai sus decat fundul.

Tulai doamne. Nici nu stiu daca cadrul ala iti e mare sau mic, ca am impresia ca e amandoua pe diferite bucati ale corpului.

In cazul in care chiar este un om cu dimensiunile alea. Imi cer scuze, sunt doar surprins, tot respectul ca mergi cu bicicleta in ciuda acestor complexe. Rock on.

• Upvote 4