gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

Asa venise din magazin. Intre timp i-am redus stem-ul (de la 110 la 50) ca era cam mare pt mine oricum, am indreptat ghidonul mai in jos. Portbagaj imi trebuie pt ca merg cu ea la servici si nu vreau sa am o pata de transpiratie pe spate pt rucsac. Il dau jos cand ma duc pe munti sau in grup cu prietenii. Oricum nu e asa de greu...

Intradevar cadrul asta ma pozitioneaza cu mainile mai sus decat fata de alte modele, asta ar fi si ideea ca sa fie mai comoda pt spate (am probleme cu spatele plus ca fiind incepator inca nu am invatat cum sa stau corect). Dar poza e posibil sa nu fie prea reusita (fiind facuta din fata pare ca ghidonul este mai sus decat este din realitate).

Dar ai observat corect ca pozitia este ciudata. Asta e si din cauza ca e prima cursiera pt mine si cand am cumparat nu stiam exact cum se sta pe o cursiera, ca trebuie sa o tii de plasticele cu franele si nu in pozitia jos si cand am incercat varianta mai mica ma durea spatele asa ca am cumparat una model mai mare decat mi-ar trebui mie in mod normal. Astfel scaunul e lasat in jos tare (unghiul intre timp l-am mai ridicat, ca cu stem-ul mai scurt nu a mai fost nevoie sa stau foarte intins pe ea). Imi dau seama ca nu e un fit perfect pt mine dar cu stem mai mic si alte schimbari e foarte comfortabila pt mine acum, pot iesi 3 ore cu ea fara sa ma doara nimic (decat muschii picioarelor, evident).

@dizzy

Regleaza unghiul seii astfel incat sa fie paralela cu solul.

Si pe inaltime probabil ca trebuie sa o mai reglezi, e plin Youtube de tutoriale.

What manner of faggotry is this?!

Stem urias, in sus, cu tot cu toate distantierele din magazin....sa afundata pana la BB in cadru si indreptata spre frana din fata.

+portbagaj.

Ioi.

Tot incerc sa imi imaginez cum sta un om pe ea dar nimic nu functioneaza. Un om cu picioare foarte foarte mici, pelvis lipit de cateva vertebre cu superglue si trunchi de baschetbalist cu niste manute din nou foarte mici,

Ma socheaza poza ta, am impresia ca si atunci cand stai in drops ai mainile mai sus decat fundul.

Tulai doamne. Nici nu stiu daca cadrul ala iti e mare sau mic, ca am impresia ca e amandoua pe diferite bucati ale corpului.

In cazul in care chiar este un om cu dimensiunile alea. Imi cer scuze, sunt doar surprins, tot respectul ca mergi cu bicicleta in ciuda acestor complexe. Rock on.

Ma tot mieram eu de ce se face misto de cursieristi pe forumul MTBR.com. Presupun ca una din cauze este atitudinea de primadona isterica precum cea de mai sus. =))

• Upvote 3

@xhr sa o stapanesti sanatos in continuare , frumos exemplar .

Din curiozitate ce dimensiuni are pe foi / pinioane ?

Cursiera mea marca Caldaro!!!!

post-12737-0-63479400-1337423469_thumb.jpg

post-12737-0-39249900-1337423482_thumb.jpg

Incepatoare??La profil arata "male".Oricum,daca asta e de incepatoare/incepator...

ma refeream ca bicicleta este incepatoare, nu eu :D. nu prea este asa "dotata"

Dacă tot e infuzie de biciclete BMC, adaug şi eu cursiera mea, achiziţionată de pe Marketplace-ul ciclism.ro toamna trecută:

Imagine postată

Da domnule,frumoasa cum era cand ti-am dat-o.Inca o data,sa o stapanesti sanatos si imi place ca o ingrijesti.

k. dar totusi eu astept un raspuns indiferent de culoarea bicicletei :)

Da domnule,frumoasa cum era cand ti-am dat-o.Inca o data,sa o stapanesti sanatos si imi place ca o ingrijesti.

Păi dacă e frumoasă, de ce să nu o ţin aşa? :)

Dacă făceam poza din faţă, vedeai că ergopower-ele sunt zgâriate destul de rău (doar bucata de plastic, care e oricum relativ inutilă), deoarece n-am fost atent la o linie de tramvai. Am văzut că au la bike24.de fix bucăţile alea de plastic, o să le cumpăr mai încolo.

cam cat a costat acel bmc alb cu bleo ?

Nu mai ţin minte cât a costat exact, parcă 2200 de lei.

@xhr sa o stapanesti sanatos in continuare , frumos exemplar .

Din curiozitate ce dimensiuni are pe foi / pinioane ?

Mulţumesc mult pentru apreciere.

Din câte ştiu, este setul standard de Ultegra, ceea ce înseamnă că foile sunt 52-42-30 (din ce am găsit pe net, pe foaia mare se vede doar un A-52). Pinioanele, sincer să fiu, nu ştiu ce dimensiune au şi nici nu m-a omorât curiozitatea aşa de mult astfel încât să caut codurile pe net :)

• Upvote 1

Imi face o mare placere sa va prezint noua mea "troaca" ..SPECIALIZED S-WORKS VENGE

Voi reveni si cu alte poze

PS - nu conteaza brandul,culoarea,modelul,piesele....pentru mine este doar o "troaca"

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 8

Tot BMC-ul e mai frumos :)

• Upvote 2

Daca o vezi in realitate iti retragi cuvintele Cataline :))

Eu cand am vazut-o prima data nu am putut dormi pana n-am achizitionat-o ( a doua zi )

• Upvote 1

Mie imi place mai mult asta, sincer la BMC nu prea imi place estetic cum se inchide triunghiul furcii spate pe seat-stay, mi se pare deranjant la ochi. Asta este o minunatie.

Frumoasa, foarte frumoasa Stefane!

PS - nu conteaza brandul,culoarea,modelul,piesele....pentru mine este doar o "troaca"

Totusi, da-ne ceva detalii tehnice si incanta-ne. SRAM Red vad eu acolo (?) 8->