gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

Mai, voi l-ati vazut pe Rujano in marile tururi cum arata pe cursiera "de oameni mari" la 160cm si sub 50kg? Ala trebuie sa mearga pe bicicleta de copii daca se gindeste asa.

Cite kg are cursiera aia??? Asa cum e ea? A fost cintarita sau este greutatea estimata?

Nu mi se pare uriasa, uriasa ar fi daca ar avea cadru de 64 sau mai mult! Este probabil pentru o persoana cu inaltimea de 1.80-1.90m. Vad frecvent astfel de comentarii pe acest forum, dar vreau sa aduc aminte decreteilor si celor nascuti pana in 1990 sa zicem, ca inaltimea de 1.80m in tarile nordice, Germania sau in SUA este absolut normala. La noi, din cauza alimentatiei de slaba calitate din perioada amintita sau poate insuficienta s-au nascut primele generatii care nu si-au depasit parintii, asa cum ar fi fost normal sa se intample, populatia Romaniei avand numerosi barbati scunzi (si femei).

In SUA 1,.80 dar pe latime.

• Upvote 2

parca e marimea 55 , era pe un forum la vanzare :)

Da,era 55 insa avea top tube 56

Pare mare datorita unghiului din care a fost fotografiata

Greutate - 6,39 Kg

Fara pedale, nu? (cum apare in poza)

Hm, pe siteul oficial spune un 6,6kg fara pedale insa posibil sa aiba alta sa, mai usoara. Parca era o limita de participare la concursuri de 15lbs...

Mai mult imi place bicicleta cealalta... Specialized.

De curand mi-am tras si eu alte roti pe bicla si arata cam asa

Imagine postată

• Upvote 2

Pff,cand am vazut poza,credeam ca e una noua.

1) Dl. rapsohigh,ce profesie aveti domne ca m-ati innebunit cu toate bicicletele astea?

2) Costa vre-una dintre ele mai putin de 2000 euro?

Pff,cand am vazut poza,credeam ca e una noua.

1) Dl. rapsohigh,ce profesie aveti domne ca m-ati innebunit cu toate bicicletele astea?

2) Costa vre-una dintre ele mai putin de 2000 euro?

In primul rand aici este un forum cu/despre ciclism,nu discutam despre ocupatia fiecaruia. Ca fapt divers peste 3 zile implinesc 10 ani de cand lucrez

O meserie banala,de jos,modesta dar care totusi mi-a adus si imi aduce in continuare o liniste pecuniara.

Am pus poza cu rotile alea ca sa vada si alte persoane cat de mult schimba designul unei bicle rotile ce au janta cu profil inalt

Cand merge pe munti ea arata cam asa

Imagine postată

@Fane Deraior - stativul este full carbon :)) Glumesc evident !

• Upvote 1

Ma gindeam ca ai vreun link ceva. Mai bine cumpar un stand de centrat roti, poate merge si pe post de stativ... nu cred ca asta costa sub 150 lei asa ca mai caut.

Ca sa impac si capra si varza o sa iau un stand (cind va fi momentul). La 60 euro maxim cu transport inclus.

gozmyn: bine măi dar alb cu albastru nu-ti place? :-?

Asta la 70 lei nu te multumeste?

Imagine postată

Ca sa impac si capra si varza o sa iau un stand (cind va fi momentul). La 60 euro maxim cu transport inclus.

gozmyn: bine măi dar alb cu albastru nu-ti place? :-?

O sa-mi placa si albul cu albastrul. Cand o sa o vad in realitate atunci o sa o laud. :D

Imagine postată

Este foarte frumoasa cu rotile ''NOI'' :))

Imagine postată

Frumoasa combinatia...

@Thudor. Imi plac foarte mult trei dintre pozele facute bicicletei. Tu le-ai facut? Te ocupi si cu fotografia?

Ah, am uitat sa zic ca si bicicleta este foarte friumoasa. Imi plac "canadiencele".

va prezint cursiera mea full carbon "pictata" si vopsita de mine.tot ce se vede este vopsea, NU am aplicat nici un stiker. echiparea este ultegra pe 10 iar rotile sunt bontrager race. greutate 8 kg 200 gr. cu tot cu pedale(xt - deci foarte grele)

Imagine postată

By hanhhhhhhhhhhhhh at 2012-06-24

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 9

va prezint cursiera mea full carbon "pictata" si vopsita de mine.tot ce se vede este vopsea, NU am aplicat nici un stiker. echiparea este ultegra pe 10 iar rotile sunt bontrager race. greutate 8 kg 200 gr. cu tot cu pedale(xt - deci foarte grele)

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

foarte faina sa o calaresti cu placere si fara incidente cu vant maxim numai din spate !!! :) banuiesc ca bicicleta nu e cinelli nu?

• Upvote 1