gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

Comparativ cu ce?

Foarte fromos Specialized-ul, sa-l "calaresti" fara evenimente neplacute!!!

O am de ceva vreme, am mai postat-o in alt topic dar azi i-am facut niste poze mai frumoase si am zis sa o prezint la locul ei.

Este vorba de o cursiera Scapin Eos 3, cadru din otel Columbus triple curve tubing

Echiparea este Campagnolo Veloce la tot, rotile sunt Ambrosio Evolution TQB, furca carbon, 9,8kg

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 1

rotile sunt grele,1,65kg,fara cauciucuri si pinioane,nu greutatea este punctul lor forte,mai am unele de 1,3kg,se schimba situatia cu ele.

O am de ceva vreme, am mai postat-o in alt topic dar azi i-am facut niste poze mai frumoase si am zis sa o prezint la locul ei.

Este vorba de o cursiera Scapin Eos 3, cadru din otel Columbus triple curve tubing

Echiparea este Campagnolo Veloce la tot, rotile sunt Ambrosio Evolution TQB, furca carbon, 9,8kg

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

magnifica cursiera mi-as dori si eu una ca asta dar la ce preturi am gasit pe net, o astept pe matusa tamara [-O<

Comparativ cu alte cursiere..

Comparativ cu ce?

Comparativ cu alte cursiere. De exemplu a mea are 6,7kg cu pedale si ciclocomputer Garmin Edge 500. Si nu e Specialized care dealtfel are o cromatica foarte frumoasa.

Nici eu nu am reusit sa pun poze direct in topic.

SALUT BAIETI !

AS AVEA NEVOE DE O JANTA PE FATA DE MAVIC KSYRIUM ELTE 18 GAURII , DACA MI-ATI PUTEA INTENDE O MANA DE AJUTOR SAU STIE CINEVA DE UNDE AS PUTEA CUMPARA ORICE SFAT ESTE BINE VENIT .

VA MUTUMESC .

CONTACTATI-MA DACA STI-TI CEVA .

TOATE CELE BUNE VA DORESC !

SALUT BAIETI !

18 GAURII ... INTENDE ... STI-TI CEVA .

Spre deosebire de tine unii sti-m sa vorbeste romaneste. De unde rasar astia fratilor?
  • Upvote 5

Spre deosebire de tine unii sti-m sa vorbeste romaneste. De unde rasar astia fratilor?

...scrie clar la avatarul lui: Arad
  • Upvote 3

Si ce, la ei nu se vorbeste romaneste?

Demential Tarmac-ul lui Julius!!!

Pai daca se "branconeaza" la nivel de ministru,unii au multe "succesuri" in timp ce altii cauta pe "Goagal",la ce te astepti ?!?

Multumesc de aprecieri,rotile sunt facute de mine :> (spitele sunt acoperite cu vopsea siliconica).Ne vedem pe trans de miercuri 25.07.

Am mai scazut 100gr din clestii de frana.Am montat KCNC.

Bravo. Cat e kg de specialized?

Atat te lauzi cu bicla ta,zici ca e bicla lui Wiggins :))

Nu te-ai plictisit sa te lauzi atat ? Iti vom dedica o oda tie si biclei tale daca o mai ridici atat in slavi.

E frumoasa bicla dar exagerezi . Pui o poza,scrii 1 rand,alta poza,alt rand.

• Upvote 3

Bravo. Cat e kg de specialized?

Atat te lauzi cu bicla ta,zici ca e bicla lui Wiggins :))

Nu te-ai plictisit sa te lauzi atat ? Iti vom dedica o oda tie si biclei tale daca o mai ridici atat in slavi.

E frumoasa bicla dar exagerezi . Pui o poza,scrii 1 rand,alta poza,alt rand.

Exact cum scrie sub id-ul tau.......AMATOR. =))

• Upvote 1

Încercaţi să păstraţi decenţa replicilor, fără polemici gratuite, altfel, sunt nevoit să vă convoc pe amândoi la Intâlnirea Ciclism.ro, la un pahar de bere, dat de voi binenţeles.

@juliusmeinl

Foarte frumoasa. Sa o alergi fara incidente.

O intrebare am daca nu deranjeaza. Ce saboti folosesti la frane pentru roitile Cosmic?

@juliusmeinl

Foarte frumoasa. Sa o alergi fara incidente.

O intrebare am daca nu deranjeaza. Ce saboti folosesti la frane pentru roitile Cosmic?

Am folosit si Ashima(cei in 2 culori,portocaliu si gri),dar se macina repede,iar acum folosesc unii pentru jante de carbon(din pluta).Ieri am fost pe traseul Rucar-Fundata si s-au comportat super,fara sa se macine vizibil,cu franari pe coborari rapide(60-80 km/h)

Am niste saboti de pluta pe care nu ii mai folosesc deoarece am schimbat rotile si am saboti normali, uzura la unele aproape 1/2 la altele mai putin de 1/2. Daca le doresti ti le trimit prin posta. Gratis.

bicla mea vintage: greutate 10.2 kg, full shimano 105, foi biopace ovale 52-42, otel columbus, foarte comfortabila.

post-12606-0-65870800-1342977711_thumb.jpg

post-12606-0-60144900-1342977724_thumb.jpg

post-12606-0-84846000-1342977739_thumb.jpg

• Upvote 2