gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

Wilier Triestina Cento, un cadru deosebit (editie centenara)

Imagine postată

Superba,Viorel chiar ma intrebam cat mai dureaza pana ne incanti privirea cu ea.

Postez si eu aici cursiera mea. Desi nu e un model de top, eu sunt multumit de ea:

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

As vrea sa ii schimb saua pentru ca nu prea imi gasesc o pozitie confortabila pe ea, desi am incercat sa o reglez in multe feluri. Nu ma refer la inaltime, ci la inclinatie fata de cadru si distanta fata de ghidon... Apropo, exista o regula clara cu privire la acest aspect sau trebuie reglata in functie de cum se simte bine fiecare ?

• Upvote 1

Frumoasa bicicleta, arata mult mai bine decat in pozele de pe site. Saua ar trebui sa fie paralela cu nivelul solului (+/- cateva grade).

In alta ordine de idei, pun si eu niste poze cu "hobby-ul" meu :)

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

@ Vior_el : Este superba dar ,ca sa gasesc nod in papura,ce e cu bucata aia de cablu rosu ,inainte de schimbatorul spate ?

Ai dreptate, arata urat cu camasa rosie, dar il schimb cat de curand.

Wilier-ul e o frumusete. Nu i-ar sta mai bine cu pipa inversata (eventual si un distantier trecut deasupra ei?).

Bicicleta ta vio_rel este ca o bomboana-caramea iar camasa rosie arata unde se desface ambalajul :)), superba racheta, cat despre pipa daca o intorci s-ar putea sa frece nasu calaretului de roata fata asa ca mai bine las-o asa ;)

Nu mi se pare uriasa, uriasa ar fi daca ar avea cadru de 64 sau mai mult! Este probabil pentru o persoana cu inaltimea de 1.80-1.90m. Vad frecvent astfel de comentarii pe acest forum, dar vreau sa aduc aminte decreteilor si celor nascuti pana in 1990 sa zicem, ca inaltimea de 1.80m in tarile nordice, Germania sau in SUA este absolut normala. La noi, din cauza alimentatiei de slaba calitate din perioada amintita sau poate insuficienta s-au nascut primele generatii care nu si-au depasit parintii, asa cum ar fi fost normal sa se intample, populatia Romaniei avand numerosi barbati scunzi (si femei).

eu sunt decreţel (născut în 1968), am 1,83m încă din clasa a şaptea - adică de pe la 14ani -, iar în liceu mă număram printre baieţii de statură medie, nicidecum printre cei mai înalţi. nu contest teoria ta privitoare la legătura dintre calitatea alimentaţiei şi înălţimea medie a populaţiei, însă sunt curios de unde ai preluat-o. iar când am vorbit despre liceul meu, nu mă refer la vreunul cu doar 3 clase paralele, ci la liceul i.l caragiale din bucureşti, in care generaţia mea a numărat nu mai putin de 24 de clase paralele. asta pe lângă clasele mai mari sau mai mici decât noi...

eu sunt decreţel (născut în 1968), am 1,83m încă din clasa a şaptea - adică de pe la 14ani -, iar în liceu mă număram printre baieţii de statură medie, nicidecum printre cei mai înalţi. nu contest teoria ta privitoare la legătura dintre calitatea alimentaţiei şi înălţimea medie a populaţiei, însă sunt curios de unde ai preluat-o. iar când am vorbit despre liceul meu, nu mă refer la vreunul cu doar 3 clase paralele, ci la liceul i.l caragiale din bucureşti, in care generaţia mea a numărat nu mai putin de 24 de clase paralele. asta pe lângă clasele mai mari sau mai mici decât noi...

trecând peste statistică şi încercând să fac o glumă, trebuie, oare, să tragem concluzia că bărbaţii înalţi născuţi înainte de 1990 provin din familii de foşti nomenclaturişti ;) ;) ;) ?

Ooo, esti leatul lui Punky!!!

Postez si eu aici cursiera mea. Desi nu e un model de top, eu sunt multumit de ea:

As vrea sa ii schimb saua pentru ca nu prea imi gasesc o pozitie confortabila pe ea, desi am incercat sa o reglez in multe feluri. Nu ma refer la inaltime, ci la inclinatie fata de cadru si distanta fata de ghidon... Apropo, exista o regula clara cu privire la acest aspect sau trebuie reglata in functie de cum se simte bine fiecare ?

Salut, sa o stapanesti cu placere. Am si eu una identica.

Apropo de sa, eu am avut probleme cu cea originala. Are o curbura la mijloc si alunecam mereu in fara. Acum am un Selle Italia C2 Gel Flow, e mai bine.

Ooo, esti leatul lui Punky!!!

probabil. sunt leat cu mulți, îți dai seama... fac parte din cea mai numeroasă generație din istoria cunoscută a româniei. nu știu daca și din cea mai sub sau prost nutrită, însă cu siguranță cea mai numeroasă.

probabil. sunt leat cu mulți, îți dai seama... fac parte din cea mai numeroasă generație din istoria cunoscută a româniei. nu știu daca și din cea mai sub sau prost nutrită, însă cu siguranță cea mai numeroasă.

Daca esti 68 si ai fost in Caragiale nu se poate sa nu-l cunosti pe Dan Baciu aka Punky

extrem de frumoasa este bicicleta @alpinetrails. sa o stapanesti sanatos si fara incidente

foarte faina bicla, @alpinetrails!

iarba aia verde cu iahturi in spate nu prea e de la noi, este?

Bicicleta elvetiana, ghici ciuperca ce-i ?

:) multumesc de urari, e splendid sa pedalezi un carbon usor cu Di2. Recomand calduros cui poate, nicio secunda sa nu fie in dubii ca n-ar fi ceva bun. Singura chestie e ca Ultegra Di2 nu are kit pt. bara aero, pentru triatleti- acolo trebuie Dura Ace Di2 (banuiesc ca asa se numeste pendantul de pe seria mai 'sus').

tre' s-o punem de-un fan club BMC :D

@alpinetrails

Foarte frumos BMC-ul. O linie superba a cadrului, completata de Ultegra Di2, ce mai, o bijuterie !!

Sa o stapanesti sanatos si sa o alergi cu placere !