gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

Nea, tu ai cam stricat designul la Giant-ul ăla demențial cu roțile alea :D Aș fi lăsat Cosmic-urile pe ea, dacă era a lu Je :)

le am si pe alea,dar le testez si pe astea,chiar imi plac.

frumoasa intr-adevar

mie imi semana cu Orbea Ordu :P deh fiecare cu frustrarea lui

cred ca in cazul biclelor de triatlon e precum in cazul asiaticilor: pentru un european, majoritatea asiaticilor (asiaticelor) par ca arata la fel

dar chiar, nu apare pe nicaieri sticker cu brand-ul sau l-ai debranduit tu?

Salutare, o sa postez curand o poza cu o cursiera Orbea Orca achizitionata de curand, cu echipare Ultegra 6700, dar din pacate e prea mare de mine......e un 57. X_X

pe mine unu m-ai facut sa astept. go go go

...asa baieti!!!

v-ati intors la topic

cateva bicle de triatlon nu strica, mai ales ca sunt reginele soselelor :-bd

...asa baieti!!!

v-ati intors la topic

cateva bicle de triatlon nu strica, mai ales ca sunt reginele soselelor :-bd

Bicicleta de mai sus este specializata pentru ( TT ) time trial sau contratimp,pe intelesul tuturor

Triatlonul este un sport care cuprinde printre altele natatia,ciclismul si alergarea

• Upvote 2

Bicicleta de mai sus este specializata pentru ( TT ) time trial sau contratimp,pe intelesul tuturor

Triatlonul este un sport care cuprinde printre altele natatia,ciclismul si alergarea

Bicicletele de TT sunt oarecum diferite de cele de triatlon, primele trebuie sa respecte niste reglementari UCI, precum si geometrie diferita

http://www.livestrong.com/article/414686-difference-between-a-triathlon-bike-a-time-trial-bike/   :D

Bicicletele de TT sunt oarecum diferite de cele de triatlon, primele trebuie sa respecte niste reglementari UCI, precum si geometrie diferita

http://www.livestrong.com/article/414686-difference-between-a-triathlon-bike-a-time-trial-bike/   :D

Nu stiu daca era de tt sau triatlon,dar pe sosea,singur, era foarte comoda(cu mainile pe ghidonul aero),in schimb in pluton era periculos sa mergi cu mainile pe ghidonul aero(nu aveai viteza de reactie in cazul unei gropi,etc)si sa mergi cu mainile pe ghidonul de sprint/viraj 60km te rupea la incheieturi.Am incercat de 2 ori si mi-a ajuns.Mi-am spus "E am avut si din asta" si am valorificat-o.

Oricum,multumesc CIPO ca m-ai facut sa ma uit in fisierul cu troace detinute candva.Uitasem de el.

Acelasi cadru l-am avut si eu,doar ca era cu tija de sa integrata.China sa traiasca.

naveta, dar n-as avea curaj sa merg cu un time trial pe drumuri Romanesti, cu soferi romani si caini alergaretzi...

Acelasi cadru l-am avut si eu,doar ca era cu tija de sa integrata.China sa traiasca.

asa este ai dreptate sint identice doar ca eu nu folosesc ghidonul  de triatlon :P si este echipata cu campagnolo 11

Am postat si mai demult parca dar acum am poze mai noi dupa recentul upgrade, am trecut de la Campa Veloce 9s la Centaur 10s integral(schimbatoare, frane, angrenaj, butuci etc)

Este un Scapin Eos3 de otel, tevi Columbus, Geoid triple curve tubing, furca de carbon.

img7425res.jpgimg7456res.jpgimg7415res.jpg

• Upvote 4

Am postat si mai demult parca dar acum am poze mai noi dupa recentul upgrade, am trecut de la Campa Veloce 9s la Centaur 10s integral(schimbatoare, frane, angrenaj, butuci etc)

Este un Scapin Eos3 de otel, tevi Columbus, Geoid triple curve tubing, furca de carbon.

E ok, dar sper sa ajungi pe campa record carbon 10s.

frana spate tot campagnolo?

dap  full campagnolo >>> iubesc aceasta firma in detrimentul total al celor concurente din motive profesionale si personale :p

S3 la gheata  (si om de zapada underconstruction)

frvnn.jpg

Nu derapezi pe zapada asta ?

e, uite ca mai sunt Scapin-uri pe forum. eu am un Scapin RX-6, dar pe shimano (dura-ace 7800)

da daca nu ati da quote la toate pozele alea nu ar fi mai bine.

m-am saturat sa dau scrol de-mi ies ochii din cap sa citesc un rand cu un comentariu de .....

• Upvote 1

:-bd subscriu

Eu nu doar subscriu, ci si editez. Am sters pozele de la quote, ceea ce puteti face si voi dupa ce apasati respectivul buton. E suficient sa citati textul, fara pozele aferente.

Eu nu subscriu. Face cineva un comentariu la o poză de pe pagina cealaltă, eu cum îmi dau seama despre ce vorbește? :))

Că e poza și imediat după lași comentariu, aia da ... nu mai dau quote.

e, uite ca mai sunt Scapin-uri pe forum. eu am un Scapin RX-6, dar pe shimano (dura-ace 7800)

Super cursiera. Sa o stapanesti sanatos.