gunnar

Galeria cursierelor

Recommended Posts

Dacă e să ne arătăm căluții, vă prezint și eu noul meu mânz:

Bianchi Via Nirone 7 AlucHidroCarbon Cuvete FSA Pipa/ghidon FSA Șa San Marco Ponza Angrenaj FSA Gossamer 50/34 Pedale Look Frane Campa Veloce Schimbatoare Campa Veloce Lant/pinioane KMC DX10s/Campa Veloce 10s 13-29 Butuci Miche Jante Ambrosio ws23 Cauciucuri Vittoria Zaffiro

Mai urmează unele upgrade-uri, dar să mai refac bugetul. Este model 2009-2010, l-am achiziționat SH.

23367_9397.jpg

• Upvote 4

schimba-ti pedalele. Ia-ti spd-uri. ``Cu ajutorul unui colac nu vei invata niciodata sa inoti``.

sa o pedalezi sanatos

Multumesc

Poti sa-mi recomanzi niste papuci comfortabili pt spd? Sa pot sa ma si plimb cu ei.

Multumesc

Poti sa-mi recomanzi niste papuci comfortabili pt spd? Sa pot sa ma si plimb cu ei.

Sa te plimbi cu ei adica sa mergi pe jos cu ei? Sau cu ei in picioare si cu fundul pe sa? Sau cu ei in ghiozdan?

Sa te plimbi cu ei adica sa mergi pe jos cu ei? Sau cu ei in picioare si cu fundul pe sa? Sau cu ei in ghiozdan?

Adica sa fie o combinatie intre cei de cursiera si mtb sa poata fi folositi si la mers pe jos cat de cat, daca sunt si mai ieftini nu m as supara :)

Dacă e să ne arătăm căluții, vă prezint și eu noul meu mânz:

Bianchi Via Nirone 7 AlucHidroCarbon Cuvete FSA Pipa/ghidon FSA Șa San Marco Ponza Angrenaj FSA Gossamer 50/34 Pedale Look Frane Campa Veloce Schimbatoare Campa Veloce Lant/pinioane KMC DX10s/Campa Veloce 10s 13-29 Butuci Miche Jante Ambrosio ws23 Cauciucuri Vittoria Zaffiro

Mai urmează unele upgrade-uri, dar să mai refac bugetul. Este model 2009-2010, l-am achiziționat SH.

23367_9397.jpg

Scuze de offtopic, dar când te hotărăști să dai manetele dă-mi un semn. :)

Adica sa fie o combinatie intre cei de cursiera si mtb sa poata fi folositi si la mers pe jos cat de cat, daca sunt si mai ieftini nu m as supara :)

Un compromis ar fi pantofii de MTB cu talpa cat mai rigida, gen de competitie. Adica nu cei cu talpa lata si semiflexibila. Si pedale cu suprafata de contact cat mai mare, gen Shimano XTR. Dar tot o sa pierzi din putere fata de pedalele de sosea.

@@rzv

Da, poti lua niste papuci de mtb, care au placuta " ascunsa" in talpa, adica sa nu calci pe ei. Eu asa am, si nu am treaba nici pe trotuar, nici pe gresie, dar avand talpa semi-rigida spre rigida, nu poti umbla x km cu ei pe jos:

shimano-m064-mtb-shoes-12.jpg?w=1100&h=1

Gata offtopicul :D.

Cu asta chiar m-ai omorat !!

Nu stiu de unde le iei, dar ...........

Traiesti intr-o alta lume, e clar :(

frumoasa,am si eu o bicla Wilier,foarte bune cadre,cred ca este unul dintre cele mai comode,din cate am rulat.

Nu am experienta pe alte cursiere, asta e prima, fata de MTB, fie el si 29er e oricum radical diferita. Lasand asta la o parte parte intr-adevar un cadru comod, cu o pozitie destul de flexibila.

Cursiera mea, achizitionata de curand, ce asteapta sa coboare bariera de 300+ km intr-o zi :)

Klein Aura XV (2004) marime 52

Cadru Al-zirconiu 9000 cu furca spate si fata carbon, echipata Shimano Ultegra, angrenaj 39-53, pinioane 12-25.

Greutate 8,5 kg cu tot cu pedale, la iarna o pun la slabit, poate o scot sub 8 kg :)

IMG_5396.JPG

• Upvote 5

Știu, o sa le cobor când o sa schimb ghidolina

Asta este iapa mea

Cred că este armăsar (știi bancul cu ciorăpei albaștri, de băiețel).

Să-l călărești sănătos.

O cheama Pina si d-aia i-am zis iapa. Cam dubios numele pentru un armasar.

Multam mult.