krupp

De la Lume Adunate si la Lume inapoi Date

Recommended Posts

Pii descuoperi tu. 

Mai ales căi muoca*.

Și mai ales că nu ej chiar neinițiat in tainele biților ăjtia zbegializaț' în a arăta drumu' bun. :D

*LE:  nu era dăcât 399 de cocostârci pă an. Nuj de ce au renunțat să mai ia banu ăsta... probabil nu miroase bine dacă suntem Mel Gibson

Dar nu suntem, așa că punem botu'

Zice asa:

With the free version of Google Earth, you can: 

Zoom in on locations 
View 3D terrain and buildings 
Search for hotels and dining locations 
View dozens of other point-of-interest data layers 
Layer multiple searches, save results to folders, and share with others 
Import GPS data, which allows you to read tracks and waypoints from select GPS devices 

Pro includes all features available in the free version of Google Earth, plus the following: 

An area-measurement tool (that measures square feet, miles, acres, radii, etc.)
Data importing, which allows you to ingest up to 2,500 locations by address or by latitude/longitudinal coordinates 
The highest resolution printing and saving capabilities, which enable larger, clearer printouts (up to 4,800 pixels) 
Movie maker, which allows you to export movies of zooms and tours 
GIS data import, which allows you to drag and drop SHP files, GeoTiffs, etc. 
Premium printing, which enables you to print high-resolution images up to 11" x 17" (4,800 pixels)

Eu zic ca lumea nu prea se-nghesuia sa dea banii, asa ca s-au gandit sa arate ce baieti generosi sunt ei :)

• Upvote 2

Mi-a cerut numarul de telefon, nu-l dau decat la fete pe spranceana....

dadacădai un alt numero? Ha? Cum ar fi unu dăpăcartelă? Crez că te prind și te leagă?

hai măh, am văzutără mult prea multe filme și suntem mult-prea "biased" (ca să fiu corporatist)

Hai să-l întrebăm pă provaidăru tău una-alta...

Cred că am avea surprize.

Stai liniștit.Il au deja daca ai android :d.

Later that year, a Swedish Internet cafe company bought the site for $7.8 million. After its most recent brush with death, "Pirate Bay" clones cropped up to take the old site's place, as TorrentFreak notes: With that in mind, it'll be interesting to see whether or not The Pirate Bay will once again become the center of the torrenting universe.

http://www.pcworld.com/article/2877939/the-pirate-bay-comes-back-from-the-dead-after-two-month-outage.html

With the free version of Google Earth, you can: 

Intai trebuie sa pot sa-l instalez, ceea ce inca n-am reusit...

Trebuie sa ai cont versiunea regular ca sa poti sa-l folosesti pe asta?

Am avut instalata o versiune hackerita, ar putea fi o problema?

Am avut instalata o versiune hackerita, ar putea fi o problema?

Cel mai probabil

la mine a mers fara problema, n-aveam cont , am primit o cheie care functioneaza in combinatie cu adresa de mail furnizata la inregistrare.

Nr. de telefon a fost al furnizorul de pizza :P

Dieta raw-ciolan

Un secret bine păstrat de sute de ani, dieta raw-ciolan a fost folosită de strămoșii noștri, de la daci la valahi, atât pentru un stil de viață sănătos cât și pentru a ține piept nenumăraților invadatori care doreau acest teritoriu doar pentru ei.

În esență este o dietă vegetariană: pui niște varză călită, condimentezi cu ciolan, pui niște fasole la fiert cu alte legume, condimentezi cu ciolan să-i dea gust.

Avantajele acestei diete sunt nenumărate dar cel mai important este că îți dă o strălucire în obraji, de om care nu este complet nefericit.

varza-cu-ciolan.jpg

Sursa foto unde se găsește și o rețetă de raw-ciolan.

• Upvote 7

Macule, mergeati-ar bine pa ziua de azi !!!

Prima oara can' te prind o sa vorbesc numai de mancare si beutura.

Ce-mi ploua-n gura! Ma duc sa caut ciolan!

• Upvote 1

Carnea de porc, cea mai bună legumă...

Să nu vă pună dracu' să țineți dietă cu supa de varză.

S-a dus naibii si limba romana.."mananc raw", adica e greu sa zici: "mananc cruditati"...ar trebui sa le zica cineva "Mama nu mai manca rau, mai bine mananca bine!"

E ca la biciclete: 26, 650b, 29 ... vegan, raw vegan, si care mai era...vegetarian...

Da' caterinca-i caterinca.

Si nu doar articolul asta, ci si cele aflate sub el sunt excelente! :)

Excelente in a demonstra ca suntem un neam ramas in Neanderthal din cateva puncte de vedere.

De ex. asta e deosebit:

http://www.kmkz.ro/recomandari-2/turism-recomandari-2/cum-se-conduce-la-prostii-de-austrieci/

• Upvote 2

Si nu doar articolul asta, ci si cele aflate sub el sunt excelente! :)

Excelente in a demonstra ca suntem un neam ramas in Neanderthal din cateva puncte de vedere.

De ex. asta e deosebit:

http://www.kmkz.ro/recomandari-2/turism-recomandari-2/cum-se-conduce-la-prostii-de-austrieci/

Hai ca stam ceva mai bine de Neanderthal, avem chiar si carduri bancare! ;))

"Suntem in urma cu 300 de ani"

"România a câştigat Cupa Europei la bob. Maria Constantin şi Andreea Grecu au învins echipaje din ţări cu tradiţie în sporturile de iarnă. Sportivele legitimate la Clubul Sportiv Orăşenesc Sinaia au concurat cu un  bob care a ieşit de mult timp din perioada de garanţie. Din cauza lipsei banilor cele două au participat doar la etapele organizate în Europa, fiind nevoite să spună pas celor organizate în America de Nord."  /:) 

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/rezultat-istoric-romania-a-castigat-cupa-europei-la-bob-maria-constantin-si-andreea-grecu-au-invins-echipaje-din-tari-cu-traditie-in-sporturile-de-iarna-13797337

• Upvote 1