krupp

De la Lume Adunate si la Lume inapoi Date

Recommended Posts

Am aflat intre timp, multumesc!

Cuvintele sunt prea putine pt a exprima starea tuturor....

Un (foarte mic) articol proaspat din Franta: http://cyclotourisme-mag.com/2015/10/31/france-roumanie-en-velo-pari-reussi-pour-une-action-humanitaire/

In cadrul comemorarii celei de-a 20-a aniversari a infratirii intre Athis-Mons si Sinaia, 7 ciclisti din l’Amicale de Cyclotouristes Athégiens (ACA) - dintre care 2 femei - au realizat o tura cicloturistica caritabila intre cele doua orase.

Concluzia? "On a subi un vrai choc, c’est extrêmement pauvre là-bas" (Am suferit un adevarat soc, e o saracie extrema acolo.)

Dar, daca e sa privim jumatatea plina a paharului, incet-incet si vesticii vad ca e un enorm potential cicloturistic in Romania. Poate mai mult decat vedem noi.

Salutare!

Imi cer scuze ca sunt offtopic, dar caut de vreo 15 minute si nu gasesc ceea ce ma intereseaza. Exista pe forum vreun topic in care se fac evaluari de pret pentru piese second hand?

Multumesc!

Bun ghidul. Il recomand.

Sa inteleg ca aici e un fel de cafenea, nu? :)

Sper ca nu e considerata reclama. Ma gandesc ca e de interes comun, insa nu stiu insa cat de util o sa fie...

" Harta Statiilor Self Service pentru biciclete

Dragi bicicliști,

În perioada martie - aprilie 2016, vom instala în orașul București șapte ”Stații Self Service pentru Reparat Biciclete,” în cadrul proiectului cu același nume, derulat de Asociația HaicuBicla și programul Mobilizăm Excelența.

Amplasarea stațiilor va lua în considerare un algoritm în care intră propunerile voastre, siguranța (plasarea lor în imediata vecinătate a unui post permanent de pază) și cele mai frecventate rute de către bicicliști (conform Strava -http://labs.strava.com/heatmap/#15/26.10890/44.40641/gray/bike). 

Rugămintea noastră este să luați în calcul, pe cât posibil, cele două criterii atunci când ne propuneți locuri de amplasare a stațiilor.

Mulțumim,

Echipa HcB"

https://www.facebook.com/HaicuBicla/app/126231547426086/

Mi-am dat si eu cu parerea.

Spre sa fie o statie din asta si la Piata Sudului. :)

Pentru ca si sudul pedaleaza la greu.

Problema ar fi lipsa centurilor de siguranţă ? Din cate-mi amintesc nici un autobuz RATB nu are asa ceva.