krupp

De la Lume Adunate si la Lume inapoi Date

Recommended Posts

Strava : Our Updated Terms of Service

These terms reflect new data protection laws and provide more clarity regarding how we collect, store and use your data. Here’s a summary of our terms, including recent updates:

• You can cancel your membership or delete your account at any time.
  • You own your content, but give us a right to use it.
  • We expect our members to act with respect.
  • Strava is not liable for your activities and no warranties are made by Strava.
  • We can cancel your account if you act inappropriately.
  • We want your feedback, and you allow us to use it.
  • You agree to arbitrate if there is a dispute between us unless you reside in the European Union.
  • There are easy ways to reach us if you have questions or need help.

more at : https://www.strava.com/legal/privacy

Vazut azi pe Calea Berzi in Bucuresti o bicicleta de la Mobike, n-am apucat sa ii fac poza, fiind sofer, dar sunt 100% sigur de ce am vazut. Din cate stiu eu nu au intrat cu bikeshare-ul si la noi, am atasat o lista cu locatiile lor. Sunt niste biciclete interesante pt bikeshare, mentenanta 0 pentru 4 ani cu transmisie prin cardan. Probabil adusa de baietii cu maini lungi de prin vest. Vazand chestia asta, ma gandesc cat o sa reziste biciclete (1000 la numar) pe care Pegas le arunca acum in strada cu Aperider... pana dispar una cate una. Imi e tare teama ca nu o sa aibe succesul pe care noi toti il dorim. 69dcf709bccf1bf331420a757395e2a1.jpg

Trimis de pe al meu LG-V500 folosind Tapatalk

A Zwift made in Romania de Alex Serban. Road Grand Tours este in versiunea beta se poate folosi in varianta free momentan.

• Upvote 1

Today we're going to explore the key differences between traditional bicycle touring and bikepacking. Then we'll ask ourselve the tough question: which system is better, bicycle touring or bikepacking?

http://www.worldbiking.info/wordpress/2017/03/difference-bikepacking-bicycle-touring/

Eu pana acum cateva zile eram convins ca inseamna exact acelasi lucru. Nu mi-e clar ce era in neregula cu termenul de "(ultra)light touring", mult mai explicit decat "bikepacking".

Și, cam cât ține lanțul ăla? :P

Ajunge de două trei - ture?

• Upvote 1
  • Haha 1

Eu unul sunt chiar impresionat de ce ofera groupsetul ala pentru ~310€ (pret pe bike-discount). Cat despre lant, daca ajunge sa fie dus prin noroaie sau nisip/praf probabil ca n-o sa supravietuiasca nici 1000 km.

Cred că, pentru un pret asemănător, un 2x10 de la Deore oferă mai mult: https://www.bike24.com/p2262081.html.

Cât o mai fi disponibil. Asta în ciuda faptului că am avut (și am) o experiență mai plăcută cu schimbătoarele spate X5 și manetele (trigger X5 sau gripshift X0) de la SRAM.

Corect, la banii aia vine si cu franele (hidraulice), in timp ce NX Eagle vine fara. Dar chiar si asa e un pret chiar decent pentru 1x12, iar caseta e compatibila cu orice freehub body (spre deosebire de alea cu pinion de 9 sau 10).

Altfel, cand vezi greutatea de 612g a casetei...

Abureli. Uite aici proiectul de lege aprobat de guvern: http://www.onpcsb.ro/pdf/PROIECT LEGE 31 IANUARIE CU OBS MJ FINAL.pdf

N-are nicio legătură cu diasporezii, mai puțin dacă nu sunt suspecți de spălare de bani sau activități teroriste. Legea a existat într-o furmă oarecum asemănătoare, a fost acum armonizată cu ultimele prevederi ale UE, mai precis Directiva 2015/849/CE. Dacă nu se face această armonizare, intrăm în procedură de infringement. Legea nouă îl afectează direct pe Daddy, deoarece prevede transformarea acțiunilor la purtător în acțiuni nominale, iar Teldrum are capitalul pe acțiuni la purtător :D 

apreciazasidistribuie.com care este un proiect al grupului Facebook RomaniaMareunita? Plz don't share that crap again thx.

• Thanks 1
  • Haha 1

Du pe flatearth putem să punem lincuri? 

• Like 2

9 hours ago, fizikant said:

Abureli.

Exact.

Textul pe siteul respectiv a fost luat de aici, unde se afla si link la pdf-ul pus de tine. Altfel, guvernul e executiv, nu legislativ, nu aprobă proiecte de lege, parlamentul are treaba cu proiecte de lege. Putin umor negru, dupa cum spune si numele siteului.

Păi dacă știi că-s abureli, de ce-ai mai postat?

1 hour ago, Mookyama said:

Putin umor negru, dupa cum spune si numele siteului.

(this) ^

Eu l-am primit ca fiind o poveste pe bune. Acel site exista. Duce lumea in eroare. Ca el sunt foarte multe altele care fac acest lucru.

LE. Probabil ar fi mai indicat sa punem politica pe OFF, cum s-a mai mentionat, desi traim in aceeasi tara. Ideea e ca ma intristeaza pe zi ce trece in ultimii ani de ceea ce vad in jur. Nimic schimbat. Doar in rau. E doar un off (sufletesc). Carry on.