krupp

De la Lume Adunate si la Lume inapoi Date

Recommended Posts

Multi parinti isi aduc copiii la scoala cu masina. Ne-am gandit la o modalitate de a schimba aceste mentalitati si modalitatea de transport", spune unul dintre initiatorii proiectului.

http://m.ziare.com/europa/bicicletele-scolare-multi-user-noul-mijloc-ecologic-de-transport-al-elevilor-in-franta-video-1542336

Ce parere aveti de Icons, cartea lui Bradley Wiggins? M-ar tenta sa ma cadorisesc cu aceasta carte, insa parca nu m-ar lasa sufletul sa dau vreo 25-30euro (cu transport). In acelasi sens as adauga cartea lui Peter Sagan si a lui Froome, la vreo 12euro, each. As fi interesant ce ganduri aveti despre aceste carti.

Eu o voi achizitiona cu siguranta. Si cea "scrisa" de Sagan m-ar interesa. Pareri nu am cum sa am pentru ca nici macar nu mi-au cazut prin mana sa le rasfoiesc

1 hour ago, Trevizes said:

Eu o voi achizitiona cu siguranta. Si cea "scrisa" de Sagan m-ar interesa. Pareri nu am cum sa am pentru ca nici macar nu mi-au cazut prin mana sa le rasfoiesc

La noi nu le-am găsit, doar pe ultima cu precomandă la Cărturești, 63lei. Fiind 10 lire tot acolo sunt. 

Daca dorești, putem lansa o comanda împreuna, deși nu știu zău câte lire salvam la transport, trebuie sa verific. 

Check in : vreo 4-5 lire, adicalea 2 beri pletoase la Pardon Cafe lângă Favorit :) 

Bine, deci Wiggins "Icons" (12.5 lire) si Sagan "My World" (10 lire) si 0.5 din valoarea transport. Da comanda, te rog. 

"How I ended up in this situation, I’m not exactly sure. I’ve never been particularly interested in cars, I’ll admit, but here I am sitting here in my home—a Mercedes Vito Van—writing an article about my Ferrari

[..]

when I was 18, I had saved up €2,000 and asked my father to recommend me a suitable car, and that was that. I am passionate about mountain biking, that’s my thing. When choosing a car, it was important to have space and the opportunity to transport my bikes around. That was priority one."

Jannik-Hammes-Ferrari-348-bike-transport

https://petrolicious.com/articles/i-live-in-my-van-but-my-other-car-is-a-ferrari-348-with-a-bike-rack

• Upvote 1

Pe principiul, "you can sleep in a car but you can't race a house"

Copchil fraier.

Las' ca-i vine mintea la cap si o sa-si ia un rs6 sau un m5 touring.

I-o fi placut cum ducea Semenuk bitiglele pe Mustang, si s-o fi gandit sa faca si el ceva asemanator. ;))

69737-3.jpg

p4pb8100750.jpg

• Upvote 1

Radem, glumim, da' io-s mare fan de suportul ala de la seasucker si creca o sa m-aleg cu unul anul ãsta.

O arunc in masina, pentru aia am loc 😀, desi au optiune sa iei suport doar pentru roata.

Hm, prin comentariile alea am descoperit alt producator, care e locat in Europa si e ceva mai ieftin ca seasucker. Multam de link!

O poza, 11m likeuri pe instagram.

Ne-a părăsit, prea devreme, Daniel Humelnicu. El este cel care a înființat pe fb pagina Ochiu Bei și ne încânta periodic cu fotografiile sale din zonă, fotografii care ne-au inspirat să facem tura cicloturistică în Banat, acum câțiva ani...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1998685970185897&id=370867446301099

:(

• Sad 2

Anul trecut mi-a sugerat cineva sa merg la Picioada - The Wall.

N-am inteles de ce trebuia sa dau 100 lei ca sa particip la o cursa de sosea , mai ales una pe o bucla mica si necirculata mult oricum.

în urmă cu 1 oră, Trevizes said:

Se pare ca a murit si initiativa asta a lui Alex Ciocan: https://www.roadgrandtour.ro

De unde rezultă asta? Văd că apar date pentru sezonul 2019.

Scrie că Inscrierile încep de pe 15 februarie. Deci?

Plauzibil?

Ochelarii astia de la DnB nu seamana nitel cu Oakley Flight?