krupp

De la Lume Adunate si la Lume inapoi Date

Recommended Posts

Individual Pursuit- World Record - 4:02:647 - Ganna Filippo

Ce service recomandati pentru o revizie furca/soc in Bucuresti pentru un fully mtb? Bike Geek sau Bike House ar putea fi o varianta?

Daca avem un topic cu recomandari de service, rog sa fie mutat.

Dezamagit de magazinul Himalaya.ro . Am facut 2 comenzi de BF. Una a ajuns cu chiu cu vai si insistente, una nu. Am dat telefon vineri, sambata, sambata am mers si la magazin si mi-au spus sa sun sau sa dau email. Luni am sunat, am dat email, marti am sunat am dat si email, miercuri la fel, joi la fel...Nici la email, nici la telefon nu raspunde nimeni. Am scris si pe facebook. Daca stiam ca nu trimit comanda, luam de la alt magazin. Aveam nevoie de echipamentul luat neaparat. Unori imi vine sa zic ceva cu drag si dor despre unii oameni care populeaza tara asta!

On 11/19/2019 at 7:00 PM, Mookyama said:

Daca avem un topic cu recomandari de service, rog sa fie mutat.

Se pare ca ar fi asta unde chiar si tu ai postat :) Eu il recomand pe Paul de la Veloteca sau pe Vlad Urzica, imi scapa numele magazinului lui dar e in zona parcului Carol.

Dacă te referi la BiciShop de la Parcul Carol, este inchis demult acel magazin.

1 hour ago, IonutA said:

Dacă te referi la BiciShop de la Parcul Carol, este inchis demult acel magazin.

Da, ala e inchis de vreo 2 ani. Ma refer la perfectbike.ro (am gasit intretimp).

Perfect bike este pe strada Cutitul de Argint, tot lângă Parcul Carol dar eu am renunțat să mai merg la ei pentru că mai tot timpul erau ocupați sau considerau că este bataie de cap prea mare cu cererile mele.

• Upvote 1

15 hours ago, IonutA said:

mai tot timpul erau ocupați

Iti inteleg nemultumirea dar intr-un fel afirmatia ta intareste faptul ca Vlad e un mecanic foarte bun, implicit foarte ocupat si cautat. E adevarat si-a facut un obicei din a lucra majoritar la biciclete scumpe si foarte scumpe, foarte multi rideri de clasament general, elite sau nu, isi rezolva problemele la el. Deci nu e de blamat ca vrea sa isi valorifice la maxim timpul si priceperea.

La polul opus este Sportwin, pe undeva pe langa stadionul national unde bate vantul chiar si in plin sezon. "Mecanicul" de acolo nu stie sa schimbe ghidolina, de revizii la furca nici nu cred ca se pune problema.

Mulțumesc pentru lămurire, legat de reorientarea service-ului(cu mai mulți ani în urmă erau altfel).

Acum înțeleg și refuzurile lor mai mult sau mai puțin justificate.

Nu am bicicletă scumpă sau foarte scumpă, nici rider de clasament general sau elită nu sunt.

Noroc că mai sunt și alte service care se adresează și celorlalți cicliști (altfel trebuia să devin doctor în reparat bicicleta proprie).

Numai bine!

Adrian

Prima frustrare pe ziua de astazi - topicul frustratilor e inchis, vineri, 13! :P 

• Haha 1