krupp

De la Lume Adunate si la Lume inapoi Date

Recommended Posts

Daca muncesti ca un animal, normal ca ai bani de conopida.

(caracterizarea ii apartine tot domnului Geo, iar greselile de limba din citat ii apartin: "Amanari din cauza grevelor alea firave, la care oameni lenesi ca tine nu se duc, caci muncesc ca niste animale. ")

GeoBateSeaua e cumva la fel de extremist ca toti cei care au o idee buna si incearca sa o faca ideea de baza a lumii in care traim? Eu nu mi-am pus fundul in masina pe 29 dar nici la mars nu am participat, cineva a enumerat suficiente motive solide pentru asta.

initial voiam sa merg si eu la marsul ala. dar, m-a plouat dimineata venind spre munca, la fel si dupa-masa, mergand acasa. intre timp am mai vazut si comunicatul intepat al lui geo si am zis ca nu ma bag la asa ceva. apropo, voi l-ati vazut vreodata pe geo calare prin oras, altfel decat intr-un mars?

• Upvote 1

Da, era înfipt într-un stâlpişor de ăla =))

• Upvote 1

Eu raman tot la ideea : "cu o floare nu se face primavara"   :P

A, si nu stiu cine a avut ideea geniala de a pune aceasta manifestare IN TIMPUL SAPTAMANII si pe deasupra SEARA cand mare parte din "popor" nu poate participa ca fie e la lucru fie dupa nspe ore de lucru nu are nici timp si nici chef.

Da, probabil si eu sunt o "leguma" de nu particip la manifestari care le consider inutile.

Imi pare rau doar ca Geo s-a chinuit si alergat atat pentru ceva care nu cred ca va avea efectul pe care-l dorea el.

Acuma sa luam si din punct de vedere al soferilor, daca un sofer vede intr-o seara ploioasa o "adunatura" de ciclisti ca merg prin oras, trage concluzia ca "exista ciclisti in trafic si trebuie respectati" sau trage concluzia ca "ia uite, inca o trupa de prosti" ?.

P.S. folosesc bicicleta zilnic, nu am masina si nici nu voi cumpara pana nu voi considera ca nu ma pot descurca fara

P.S.2 nu sunt din Bucuresti dar oricum nu as fi participat in conditiile date (daca era in weekend atunci se punea altfel problema). 

daca un sofer vede intr-o seara ploioasa o "adunatura" de ciclisti ca merg prin oras, trage concluzia ca

E încă o gloată de săraci, pe numelor lor, biciclişti, care încursă şi mai mult traficul chinuit al Bucureştiului.
  • Upvote 1

'Dance Your Ph.D. 2010'

Si castigatorul (proaspat anuntat) este: In the CHEMISTRY category, Maureen McKeague dances her PhD, “Selection of a DNA aptamer for homocysteine using Systematic Evolution of Ligands by Exponential Enrichment.”

Mireasa draguta, dar finerele de-a dreptul frumos ca limba rusa.

mişto ciclocraci.

De sarbatori se tot organizeaza astfel de evenimente precum cel de mai jos. Daca vreti sa ajutati, o puteti face oricum si oricand dar daca tot a luat cineva aceasta initiativa, ne putem alatura. :)

http://www.romaniapozitiva.ro/bucuresti/vita-de-vie-si-suie-paparude-fac-pasi-catre-viata-concert-caritabil-15-decembrie-2010/