LiveForCycling

Constanta Cycling Team - CCT

Recommended Posts

Imagine postată

Clubul a luat infiintare in anul 2009 .

Scopul principal este promovarea ciclismului in Constanta si o data cu acest lucru crearea unui cadru organizat pentru antrenamente si participarea la diferite competitii (MTB & Sosea)

Fiecare membru isi suporta costurile (bicicleta , deplasari , consumabile , echipament) , nu avem sponsori ... adica avem , pe noi :D

Pentru mai multe detalii : www.constantaciclism

Mai jos sunt enumerati ciclisti care au participat la diferite competitii sub culorile clubului .

Firca Alexandru

Oltean Alexandru

Margarit Marius

Buzatu Daniel

Nichiforescu Marius

Anton Mihai

Urdea Laurentiu

Manea Bogdan

Grigorescu Filip

Doicescu Cristian

Ciotic Cristian

... si multi alti colegi care sunt prezenti zilnic pe vant dobrogean .

Si o poza cu 50% din membrii

Imagine postată

Faina gasca!

Speram sa vedem acest echipament la cat mai multe competitii in 2010.

bravo voua! mult succes! :D

Va multumim baieti ,

Echipamentul (model 2010) a fost prezent si la Prima Evadare , iar pentru Arges Summer Race se anunta prezenta masiva din partea CCT (cel putin 10 concurenti) .

Tocmai ce mi-am achizitionat de o saptamana Merida Scultura EVO 909-E-20 SI O Merida Time Warp + Restul de echipament si alte cele si sunt pregatit sa ma apuc serios de ciclism. Sunt din Constanta Km 4-5 cine cunoaste. Am mers pe bicicleta pana la 17 ani insa m-am apucat de alte prostii si m-am lasat... Fac antrenamente zilnice dimineata si dupa masa iar seara fac forta. Sunt hotarat sa ma dedic total acestui sport.

Merida Time Warp

Cadru Time Warp Carbon-Triathlon

Furca Time Warp Carbon-Triathlon

Cursa Furcii Furca Fixa

Frane Tektro T925 / R725-2

Manete Schimbator Sram SL-AERO TT

Schimbator Fata Sram RED

Schimbator Spate Sram RED SS

Angrenaj FSA Neon Pro TR 54-42 Mega

Butuc Fata Sram S60 / S80 Wheelset

Butuc Spate Sram S60 / S80 Wheelset

Lant Shimano CN-5600

Pinioane Sram PG-1070 10s 12-25

Ghidon Vision Trimax Semi Flat Wing-R

Jante Sram S60 / S80 Wheelset

Anvelope Vittoria Diamante Pro 23

Greutate 5900.0000

Cadru Scultura UltraLite Nano Di2

Furca Carbon Road proLite UD

Cursa Furcii Furca Fixa

Frane Shimano Dura ACE

Manete Schimbator Shimano Dura ACE Di2 2-/10-

Schimbator Fata Shimano Dura ACE Di2

Schimbator Spate Shimano Dura ACE Di2

Angrenaj Shimano Dura ACE 53-39

Butuc Fata Shimano Dura-Ace Wheelset

Butuc Spate Shimano Dura-Ace Wheelset

Lant Shimano Dura ACE

Pinioane Shimano Dura ACE 11-2

Ghidon FSA K-Force Carbon 31.8

Jante Shimano Dura-Ace Wheelset

Anvelope Vittoria Diamante Pro 23

PS:Sper intr-un an sa trec la profesionisti. Fac eforturi mari!

Nu vreau sa par genul laudaros dar cine doreste in fiecare dimineata de la ora 5 plec de la benzinaria Mol din 4-5 si 12:30. Iar seara alergat pe plaja din Mamaia in jur de 10 Km. Astept amatori

Edited by Adriana

Ma bucur ca ai investit atati bani , sper sa fi multumit de ele .

La ora 5 dimineata din pacate imi fac somnul de frumusete , cand ai chef de o fugareala te asteptam la tura ... dar la ore acceptate de majoritatea colegilor .

Forumul nostru il ai in link , cand este timp si chef te asteptam :(

A fost cadou de constantin si elena din punctu meu de vedere pt ce am eu in cap sa realizez este destul de acceptabil deocamdata. Este extrem de obositor si de greu cel putin deocamdata dupa o perioada de 5 ani de fumat si de smecherii mam hotarat sa fac ceva cu viata mea sper ajung undeva sus daca nu cumva e prea tarziu am 21 .....

Ps:am program de antrenament bine stabilit si nu vreau sa ma abat de la el . Acum am venit somnnnnnnnn de voie [-(

Felicitari. Esti la o varsta cand poti repara unele lucruri.

Speram sa auzim lucruri frumoase despre tine. [-(

Ma bucur ca ai investit atati bani , sper sa fi multumit de ele .

La ora 5 dimineata din pacate imi fac somnul de frumusete , cand ai chef de o fugareala te asteptam la tura ... dar la ore acceptate de majoritatea colegilor .

Forumul nostru il ai in link , cand este timp si chef te asteptam :)

UN ID CEVA ? sau telefon...

MS OMBUN SPER sa auzi de mine peste ceva anisori

ID-ul de Yahoo este sub numarul de postari :) , cel mai indicat este sa intri pe forum si citesti sectiunea care tine de iesiri . Se fac ture aproape zilnic .

PS : vad ca esti inrg. si la noi , ai numarul fiecaruia sub avatar .

.....Este extrem de obositor si de greu cel putin deocamdata dupa o perioada de 5 ani de fumat si de smecherii mam hotarat sa fac ceva cu viata mea sper ajung undeva sus daca nu cumva e prea tarziu am 21 .....

Daca ai ajuns la concluzia de mai sus e bine iar 21 de ani e o varsta frumoasa la care inca mai poti face alegeri. Totusi, iti recomand sa mergi la clubul de ciclism din Constanta pentru a beneficia de avantajele unor oameni care se ocupa de ciclism si de ciclisti, daca vrei sa faci performanta, altfel, oricat cat ai fi tu de bine intentionat si orice program de antrenament ai avea nu poti participa nici macar la putinele curse semi-profesioniste de ciclism care se organizeaza in tara si vei ramane un amator.

Daca ai nevoie de "o vorba buna" pentru club, contacteaza-l pe Bogdan (LiveForCycling) si sunt sigur ca te va indruma cu placere. Te asteptam, pana una alta, si la turele amatorilor.

Superba comunitatea voastra de acolo si ar trebui sa fie luat ca exeplu in tote judetele.

Jos palaria si bafta in tot ceeace factiti acolo local si nu numai!

Bravo CCT

Anul trecut a fost un reprezentant si la KOM si s-a clasat parca al treilea.

Tineti stacheta sus si pe sosea nu numai MTB.

@dragossnc

54-42 cu 12-25? Iti cam indoaie sosetele. Cred ca mai degraba celalalt pedalier e mai potrivit. Cand bate vantul in zona si-l ai din fata nu te vad bine.

Succes!

Pana la proba contrarie, pe amicul dragossnc nu l-a vazut nimeni (desi face trei antrenamente pe zi), in plus, ca o parere personala, am mari indoieli ca ar exista bicicletele de mai sus in Constanta.

Iar pentru cei care doresc sa ne cunoasca mai bine pot accesa linkul din semnatura lui LiveForCycling.

@MBZ - anul trecut la KOM, Cristi Ciotic a venit pe doi, iar Cristian Doicescu pe noua :).

Pana la proba contrarie, pe amicul dragossnc nu l-a vazut nimeni (desi face trei antrenamente pe zi), in plus, ca o parere personala, am mari indoieli ca ar exista bicicletele de mai sus in Constanta.

Si pana la urma, a mai reperat cineva respectivele avioane pe strazile Constantei? Devenisem curios!

Si pana la urma, a mai reperat cineva respectivele avioane pe strazile Constantei? Devenisem curios!

Asemeni domnului Dragossnc pe care nu am avut placerea sa il cunosc , avioanele raman la sol undeva prin revistele de specialitate ori pe saituri . Dar il asteptam sa vedem ce achizitii noi mai are prin cortexul frontal .

Sunt cicloturistul Stefan Hodi si fac un Tur al Romaniei, zilele acestea ma aflu pe litoral, cere doresc sa pedaleze alaturi de mine sa ma contacteze la nr de tel 0724560974.

Dupa cateva incercari timide de a participa pe la concursurile de mtb au inceput sa apara si rezultatele, desi, asa cum am mai spus, antrenamentele noastre se fac aproape exclusiv pe sosea.

Astfel, dupa Maratonul de la Azuga unde Bogdan Manea (aka LiveForCycling) a venit pe locul I (la categoria 20-29 ani), Cristian Ciotic a venit pe III si Marius Nichiforescu (aka Veteranu) pe IV la categoria + 40ani, CCT a avut trei participanti care au mers in week endul trecut pana la Garana (1500km) pentru a participa la maratonul de pe Semenic. Bogdan Manea a venit din nou pe locul I, ca si Marius Nichiforescu (locul I la +45 ani) si Laurentiu Urdea locul IV (grupa 35-45 ani).

Am inceput sa gustam din ce in ce mai mult cursele de mtb si sunt sigur ca ne vom mai intalni si la alte competitii. Din pacate, ne cam lipseste antrenamentul specific ... dar compensam prin vointa, unitate de grup si disponibilitate. In plus, il avem pe Veteranu care este un fel de "capo di tutti capi" in sensul cel mai bun al expresiei ... si este netransferabil :D.

• Upvote 1

Maus unde se antreneaza ca doar nu sta la cale de patru poste de masivul Himalaya?

Lasati-l pe tizul meu in pace , ca e din Galati , oras natal, in care am mers pt.prima data pe bicicleta si unde am invatat cu ce se mananca ciclismul de sosea la "AS. Dunarea Galati"... prin 1976 :)

C-am asta-i legatura intre Constanta si Galati http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Lasati-l pe tizul meu in pace , ca e din Galati , oras natal, in care am mers pt.prima data pe bicicleta si unde am invatat cu ce se mananca ciclismul de sosea la "AS. Dunarea Galati"... prin 1976 :)

C-am asta-i legatura intre Constanta si Galati http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

nu uita de HIDROTEHNICA CONSTANTA, ai dat si pe acolo ceva pedale Capitane.

As vrea sa-l intreb pe capitan daca prin 84-86(nu mai stiu exact...scleroza, ieri am uitat bicla in piata si am venit pe jos acasa :blink: ) a dat ceva pedale cu ciclistii de la clubul din Braila. Stiu ca era un tip din Galati, mai puriu, care se antrena ocazional cu noi.