Recommended Posts

Vreau sa cer si eu un sfat celor care cocheteaza cu sindromul de usurare a bicicletei.

Dupa ceva investitii in piesele principale (roti, angrenaj, pinioane, frane), m-am impotmolit la o amarata de cheita de sa. Vreau ceva usor, de preferat fixa (fara quick-release), poate chiar cu surub Ti si dimensiune 34.9. De preferat sa fie putin mai lata prentru ca am o tija care cere acest lucru, cel putin asa mi s-a explicat (KCNC TI 800). Astept sfaturi si va multumesc anticipat.

Se pot gasi undeva in Romania ? Nu vreau sa comand pe net pentru ca s-ar putea sa platesc mai mult transportul decat costa cheita. Cam ce inaltime are ? Daca mai stiti si alte modele va rog sa-mi scrieti. Pentru a nu face reclama diverselor magazine care au aceste produse va rog sa-mi dati PM. Multumesc.

eu mi-am luat o cheita simpla fara lock out de la ion din crangasi

cred ca mai toate magazinele au, dar nu cred ca gasesti de la KCNC!

din pacate KCNC nu am gasit nicaieri in Romania. Poti comanda de pe bike24.com parca... vorbeste pe privat cu ioioccc, el face o comanda. transportul iese putin, impartindu-se la toate personele participante

Esti obsedat de KCNC! :D

ăăă... da

In plus, omul are deja tija de sa KCNC TI 800 si cauta ceva potrivit si ultrausor. Asa ca alegerea era evidenta dincolo de obsesia mea :)

O sa fac comanda, dar SC11 nu au pe Bike24, au doar varianta de road (SC9) sau cheita rapida. Am gasit doar la importatorul direct din germania, ma interesa si pe mine, insa transportul in Romania de la ei este 91,90 EUR!!! Doar cu UPC express. Asa ca o iau pe cea rapida:

Imagine postată

Poti gasi o cheita de 16 grame la magazinu de la 1 mai. costa 22 de lei. Culoareae neagra cu gri pe lateral.

Pe 1 mai parca sunt doua magazine, te referi la cel unde se afla Dioda inainte ? Cand ai fost ultima oara acolo ? Cand am fost eu acum o saptamana nu aveau marime de 34.9. Multumesc mult pentru raspunsuri, inca mai caut, daca aveti si alte informatii nu ezitati...

Sunt in sfarsit posesorul unei cheite KCNC model SC11, arata impecabil si am reusit sa o gasesc la un magazin din Romania, mai precis din Cluj (seriosi oameni ardelenii astia). Acum am o alta intrebare corpul cheitei este din AL 7075 (in care se infileteaza surubul) care este din scandium, cam la cati Nm sa strang acest surub pentru a nu strica filetul ?