kya

BrailaBike – intalnirea ciclistilor braileni

Recommended Posts

Asta incercam sa sugerez. Unitate si vizibilitate. O idee mai exagerata ar fi sa purtam panouri agatate de gat cu inscrisuri de genul:"Mai suntem si noi pe aici".Cu leduri sa vada toata lumea. Astept cu nerabdare masa critica.

Nu o sa traiasca nici nepotii mei sa vada un astfel de trafic in orice oras din romania. Si totusi am vazut in filmulet si ceva cu care nu prea sunt de acord, si anume E-Bike-uri. In afara de forma nu prea mai au nimic in comun cu o bicicleta atat timp cat au motorasul ala. Ar putea foarte bine sa le zica mopede. Ar avea un rost pt oameni in varsta pe care-i lasa puterile dar sa vezi tineret pe asa ceva...mi se pare o prostie (scuze pt acest offtopic dar simteam nevoia sa-mi impartasesc opinia)

Salut ! Se mai tine vreo intalnire...? La intalnirea aceasta nu am participat dar voi incerca sa nu o ratez pe urmatoarea.

Pai nu a fost decat o intalnire pana acum. Si se planuiau destul multe. Deci cu siguranta ar trebui sa aiba loc in curand o a 2-a intalnire. Si poate si o masa critica nu?

e...mai mult sau mai putin. As fi preferat sa aud ce a vorbit toata lumea dar fiind destul de multi a fost imposibil.Fiecare vorbea despre altceva si din pacate se vorbea in paralel. Dar, exceptand acest aspect a fost bine.

Sa apelati cu incredere la mecanicul Nicu. Mi-a indreptat furca la cursiera dupa un "mic accident" si era indoita ca lumea, nu o simpla indoitura.Acum arata ca noua.

Nu pun la indoiala abilitatile lui Nea Nicu dar oricat de bine ar fi indreptat-o o furca sau un cadru odata indoit(a) pe viitor s-ar putea sa te coste mai scump decat unul/una nou(a). Nu poti stii cand cedeaza.

Salut, da ar fi misto o noua intalnirea, poate de data asta vine mai multe lumea, si in legatura cu furca indoaita, am patit si o ceva similar si mereu sa stramba pana la urma sa rupt, mai bine schimba pentru siguranta ta.

Eu zic ca sunt in siguranta.Nu mai are nimic.Oricum nu o sa tin 50 de ani bicicleta asta.Vreau sa-mi iau o cursiera noua dupa.

Avand in vedere ca se cam implineste o luna de cand a avut loc prima intalnire, nu credeti de cuviinta ca ar fi cazul sa aiba loc la sfarsitul saptamanii acesteia o a 2-a intalnire?

De joi vine iar canicula. Deci vineri, sambata, duminica s-ar putea sa avem parte de vreme buna. Ramane de vazut in ce treburi sunt prinsi restul.

Salut!...am gasit acest topic din greseala! Eu sunt Radu Sarbescu, cel de care a pomenit Hegoat in primele posturi ! (tipul cu Giant de carbon full xt 2010 ) telefoanele mele sunt 0757578864 sau 0729827608 .

radu.sarbescu@gmail.com

Nu ezitati sa ma contactati pentru sfaturi tehnice, pareri despre cross country, freeride, downhill, cursiere...absolut orice despre toate piesele de cursiera si mtb.

Cred ca ar trebui sa ne intalnim in fiecare week-end nu la 1 luna, pentru ca sezonul de pedalat este relativ scurt si apoi dupa ce se intra in iarna, o sa va doriti sa vina primavara ca sa iesiti cu bike-ul.

De-a lungul anilor am avut 12 cursiere si 10 mtb-uri si culmea nu le-am luat pentru bisnita sau profit personal prin vanzari ulterioare.

Momentan merg pe cross country si doresc sa-mi fac si un alt bike de downhill ( un boxxer team 2010 cu un santa cruz v 10 sau un scott gambler 10 dh ).

Cred ca cunosc toata suflarea ciclista din Braila de multi ani si sunt curios sa-i cunosc si pe ceilalti sateni prin intermediul acestui topic.

Aaa...si bineinteles Nea Nicu rules...!!!

Astept cu nerabdare sa va cunosc la urmatoarea intalnire( pe prima am ratat-o )si sa ne plimbam cat mai mult si cat mai departe...in afara orasului.

Anunt ! ( neutorizat )

Sâmbata asta ( 03-07-2010) se intalnesc toti ciclistii din Braila pe platoul din fata prefecturii ( langa primarie ) la ora 15 00 pm.

Pentru prezentă va rog confirmati aici pe forum !

Nu va faceti probleme de vreme rea !

Noroc!

Nu-i cam devreme la ora 15:00? E posibil ca unii sa lucreze si sambata la ora aia.

Vino deseara pe la 18:30 in parcare la practiker sa pedalam vreo 30-40 de km pe asfalt in afara orasului. Ar trebui sa ne strangem vreo 4. Sa vedem daca robert (robrom) si dan (doe/tantaru')pot veni azi.

Si am aflat si raspunsul la intrebarea pe care ti-am adresat-o pe celalat topic.

Draga Raddu, vreau sa cred ca nu ai gasit topicul din greseala, ci mai degraba din intamplare. Sper ca nu consideri topicul respectiv o greseala! Mai ales ca, pe mine cel putin, m-ai dat gata cu insiruirea de biciclete pe care le-ai avut sau o sa le ai. Intrebarea mea este: cand ai folosit cuvantul "sateni" te-ai gandit cumva la noi, astia cu biciclete mai de bogdaproste? Oricum, extrapoland un pic, nu bicicleta face pe om ci omul face bicicleta! Ma intreb daca eu, cu a mea "dacia 1310" pot iesi alaturi de rolls royce-ul tau? Nu-ti stirbesc reputatia? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

N-are absolut nici o legatura, atat timp cat esti un pasionat al bicicletei. Faptul ca nu ai o bicicleta dintr-o gama superioara poate avea mai multe cauze. Important e sa pedalezi de placere indiferent de ce bicicleta ai. Asa ca toata lumea este asteptata la iesiri si intruniri, indiferent de varsta, rasa sau religie. Singurul criteriu are legatura cu bicicleta. Dupa cum am mai zis...la 18:30 in parcare la practiker. Iesire de 30-40km dus-intors in afara localitatii.

Nu-mi stirbesti reputatia...poti sa vii !

Ma refeream la Braila ca fiind sat si cu mandrie spun ca si eu sunt satean...mie imi place Braila !

Iti place braila? Esti sigurul pe care-l aud ca-i place braila. Orasul este frumos. Pacat ca e locuit.

• Upvote 1

nu va mai anuntati asa multi ca iar uit de tot si vin si maine, am treaba ma! :))

ma anunt si eu pt sambata :)

poate ne intersectam pe drum, eu incerc sa ies pe la 17.30 (directia Movila Miresii) daca nu ploua . Azi iar m-a rupt pe langa Siret.

PS: Cu ochii la voi am gresit si eu topicul. Hai sa incercam sa fim ordonati:turele la topicul de ture ,intalnirile de week-end aici.

PS2:Vad ca se doreste realizarea unei noi intalniri lunare.

Nu trebuie sa asteptati de la cei care au organizat-o pe prima sa va dea vreun OK.

Vremea rea nu cred ca va mai fi zilele astea. Asa ca am putea face si editia a 2-a a intrunirii