cristilion

Ciclism de sosea in jurul Craiovei

Recommended Posts

In alta ordine de idei, vorbii cu nenea Adi cel Lung sa ne intalnim la ora 19 la pod Lapus. Cristilion vine mai tarziu si ne prinde pe Ghercesti...

Ok, then ! 19,00 it is !  Te sun daca intervine ceva. (Cand ti-e sete, nu te mai poti ascunde :) )

Andrei, ce-ti mai face ficatul? Nu mai vorbeste cu tine?

m am inselat amarnic crezand ca le pot face pe ambele. Dar mi am revenit din betie..si cu mintea limpede.. m am gandit ca trebuie sa iau o decizie in privinta asta. Asa ca...ma retrag din ciclismul amator! si de weekendu' viitor reiau antrenamentele profesioniste alaturi de CCT

m am inselat amarnic crezand ca le pot face pe ambele. Dar mi am revenit din betie..si cu mintea limpede.. m am gandit ca trebuie sa iau o decizie in privinta asta. Asa ca...ma retrag din ciclismul amator! si de weekendu' viitor reiau antrenamentele profesioniste alaturi de CCT

Bravo copilu, asa sa faci. Sper sa te vedem in weekend mai activ ca de obicei :) .

Au inceput inscrierile pentru RGP Valcea: http://www.roadgrandprix.ro/inscriere/

Ia uitati-va ce viteza medie a scos asta pe traseul de la Valcea (54,6 km/h), eu cred ca au chemat campionul mondial sa le faca traseul de profil, nu cred ca mai are rost sa ne mai inscriem, incurcam oamenii pe acolo, eu pe traseul ala si cu masina as avea un pic emotii sa scot viteza aia medie, as putea ramane fara carnet

http://www.endomondo.com/workouts/216342871?country=ro〈=en&measure=metric&o=course&fb_source=708

Ia uitati-va ce viteza medie a scos asta pe traseul de la Valcea (54,6 km/h), eu cred ca au chemat campionul mondial sa le faca traseul de profil, nu cred ca mai are rost sa ne mai inscriem, incurcam oamenii pe acolo, eu pe traseul ala si cu masina as avea un pic emotii sa scot viteza aia medie, as putea ramane fara carnet

http://www.endomondo.com/workouts/216342871?country=ro〈=en&measure=metric&o=course&fb_source=708

Max speed: 104 km/h????? Asta a facut traseul cu BMW-ul. Auzi ba Zanule, tu pui botul la toti cretinii care posteaza pe net? Nu-ti dai seama ca-i facea praf pe toti in Turul Frantei? De aia nu l-au luat. :)) Papagalule!

Este traseul facut cu masina, nu iti dai seama ? :)) Vorba lu' Wolfy, Froome era mic copil pe langa el...

Ia uitati-va ce viteza medie a scos asta pe traseul de la Valcea (54,6 km/h), eu cred ca au chemat campionul mondial sa le faca traseul de profil, nu cred ca mai are

rost sa ne mai inscriem, incurcam oamenii pe acolo, eu pe traseul ala si cu masina as avea un pic emotii sa scot viteza aia medie, as putea ramane fara carnet

Inca nu ti-ai reparat masina!!!? Mai fa si cateva ore de conducere;-)

Inca nu ti-ai reparat masina!!!? Mai fa si cateva ore de conducere;-)

Foarte tare :)) , probabil ca nu prea are noroc la masini :)) si nici cu volanul se pare ca nu prea le are :)) . Nu cred ca era asa greu sa-ti dai seama ca traseul respectiv a fost facut cu masina.

Azi se iese?

Da. Eu ies cu nenea Adi la ora 19, iar Cristilion vine mai tarziu. Jonctiunea o facem pe Ghercesti. Intalnirea ca de obicei la pod, sa facem inainte bani de bere. :D

Da. Eu ies cu nenea Adi la ora 19, iar Cristilion vine mai tarziu. Jonctiunea o facem pe Ghercesti. Intalnirea ca de obicei la pod, sa facem inainte bani de bere. :D

Chiar ma gandeam de ce tot mereu la pod :)))

Pt weekend-ul asta va propun o iesire la Sacelu cu plecare sambata 15.00 si revenire duminica :) .

Pt weekend-ul asta va propun o iesire la Sacelu cu plecare sambata 15.00 si revenire duminica :) .

Mai multe despre cazare?

Din pacate, se anuleaza....

Maine iesiti?

Probabil o sa iesim si azi in jur de 15.00 inainte de etapa din Vuelta sau dupa etapa la 18.30... o sa postam aici.

Mai multe despre cazare?

Cazarea era la pensiune, la 65 lei/camera cu baie proprie.....

Probabil o sa iesim si azi in jur de 15.00 inainte de etapa din Vuelta sau dupa etapa la 18.30... o sa postam aici.

Azi ies la un rulaj cu Tunaru pe centura + Ghercesti via Ungureni (satul nu cimitirul :) ) cu plecare de la Helin Lapus la 15.00.

Cazarea era la pensiune, la 65 lei/camera cu baie proprie.....

Era chiar bine si probabil o scoteam chiar la 60, deci 30lei/persoana, daca luam mai multe camere.

Maine la 12.00 la Petrom-ul de pe Caracal pt o tura super-rapida, sa speram, :) pana la Caracal, tura pe care .. poate incercam sa o facem fara oprire cu hidratare dupa tura la mine :) :cheers: :cheers:

• Upvote 1

Bravo fratilor! Treceti voi ca vantul prin Ghercesti si nu va opriti la o hidratare corespunzatoare cu noi? :drinking:

Bravo fratilor! Treceti voi ca vantul prin Ghercesti si nu va opriti la o hidratare corespunzatoare cu noi? :drinking:

Din pacate nu v-am vazut ca opream sa socializam ..... dar poate veniti voi o data la turele noastre sa ne cunoastem si sa pedalam impreuna.

In alta ordine de idei, ieri am descoperit un nou drum excelent, inspre Ungureni, prin Ghercesti, un drum cu o circulatie aproape zero, si cu inca vreo 3 catarari destul de solicitante, fiind o buna alternativa, la clasica centura din timpul saptamanii.

Cateva poze : https://plus.google.com/photos/109310083101744381132/albums/5921159322011022273?banner=pwa

Din pacate nu v-am vazut ca opream sa socializam ..... dar poate veniti voi o data la turele noastre sa ne cunoastem si sa pedalam impreuna.

In alta ordine de idei, ieri am descoperit un nou drum excelent, inspre Ungureni, prin Ghercesti, un drum cu o circulatie aproape zero, si cu inca vreo 3 catarari destul de solicitante, fiind o buna alternativa, la clasica centura din timpul saptamanii.

Cateva poze : https://plus.google.com/photos/109310083101744381132/albums/5921159322011022273?banner=pwa

Am glumit, nu aveati cum sa ne vedeti din goana aia nebuna. Cu cea mai mare placere, dar noi cu fiarele noastre nu putem sa concuram cu voi, la capitolul hidratare, suntem fruntasi :D

Drumul pana la Ungureni via Ghercesti cum este? E asfalt bun, ori e ca cel spre Balcesti?