cristilion

Ciclism de sosea in jurul Craiovei

Recommended Posts

Din pacate, se pare ca deabia maine vor ajunge tricourile in Craiova, asa ca azi , o sa iesim la tura de Centura +  Ungureni, poate facem totusi jonctiunea si cu "amatorii" , cred ca ar fi bine pe la 18.30 sa nu mai avem surprize cu ploaia :) .

Como se zice , Golden Brau?

Baaa lasa ca bagam bere dupa tura .... 

P.S.

Nu va luati dupa Zanu, el e capul rautatilor :)) .

Nu e toata Ranca inchisa, raliul se desfasoara doar pe 6 km, avem la dispozitie libera (adica vor fi foarte putine masini) partea cea mai frumoasa din Transalpina, eu voi pleca sambata dimineata la 6 din Craiova astfel incat la 7.30 sa fiu in Novaci astfel incat sa putem urca cu masina pana sus, mi-ar placea sa vii cu mine, e mai greu singur

Nu e toata Ranca inchisa, raliul se desfasoara doar pe 6 km, avem la dispozitie libera (adica vor fi foarte putine masini) partea cea mai frumoasa din Transalpina, eu voi pleca sambata dimineata la 6 din Craiova astfel incat la 7.30 sa fiu in Novaci astfel incat sa putem urca cu masina pana sus, mi-ar placea sa vii cu mine, e mai greu singur

Mergeți, chiar daca e închisă mai jos puteți încerca un Muntinu sau chiar o Obârșia Lotrului :) .

Maine dimineata ies cu Alin la o tura putin mai lunga si anume pana la Strehaia.O sa plecam la ora 9.00 de la OMV Craiovita Noua,daca mai doreste cineva sa mearga sa posteze ca sa stim daca mai asteptam pe cineva.

Maine dimineata la 8 la OMV Craiovita Noua se pleaca in "pas alergator de amator" la Brabova .

Pana acum suntem 3 , daca mai sunt doritori sa anunte .

Maine dimineata la 8 la OMV Craiovita Noua se pleaca in "pas alergator de amator" la Brabova .

Pana acum suntem 3 , daca mai sunt doritori sa anunte .

Cade plecarea.

Se anuleaza.

:wacko:

Am vorbit cu Ovidiu pentru maine la ora 8 OMV CV9 traseu: Filiasi -Deal Filiasi -Tantar , cam 750 m diferenta de nivel . 

Baietii care ati luat echipament si va este mic tricoul, putem face schimb , al meu este cam marisor este L, sau as mai comanda un tricou ,modelul vechi de croiala.

Diseara la 19.00 aceeasi Lacrita cu plecare de la Petrom-ul de pe Caracal :) , tura in noile echipamente Craiova Cycling Team :) .

Amatorii care vreti o tura de centura plus ghercesti, tot la ora 19, dar la pod.

Lasa bai prostiile (centura aia chiar e o prostie) si hai sa mergem toti impreuna pe Lacrita, azi promit ca sunt cuminte, sunt lesinat dupa 2 zile de Ranca

Lasa bai prostiile (centura aia chiar e o prostie) si hai sa mergem toti impreuna pe Lacrita, azi promit ca sunt cuminte, sunt lesinat dupa 2 zile de Ranca

De ce e prostie centura? Nu inteleg! Ani de zile am mers pe ea. Iar pe lacrita n-avem cum sa mergem impreuna, pentru ca profesionistii oricum ne vor lasa in urma pe catarari.

De ce e prostie centura? Nu inteleg! Ani de zile am mers pe ea. Iar pe lacrita n-avem cum sa mergem impreuna, pentru ca profesionistii oricum ne vor lasa in urma pe catarari.

Sa stii ca chiar daca m-au lasat un pic in urma pe catararea de la Carcea, m-au asteptat apoi, astfel incat am mers toti impreuna pe tot traseul