cristilion

Ciclism de sosea in jurul Craiovei

Recommended Posts

Mai băieți, vedeți ca duminica avem concurs de sosea in Craiova, cu ocazia campionatelor de ciclism ale federației lui Plugaru, startul fiind la 12.30 de la sala polivalenta, înscrierile facandu-se la fata locului începând cu ora 9.00.

nu cred ca se mai organizeaza

Mai băieți, vedeți ca duminica avem concurs de sosea in Craiova, cu ocazia campionatelor de ciclism ale federației lui Plugaru, startul fiind la 12.30 de la sala polivalenta, înscrierile facandu-se la fata locului începând cu ora 9.00.

Alina Plugaru??? M-as baga si eu in cazul asta, la o tura..

A postat cineva acum 1h pe facebook ca se organizeaza cursa de duminica pentru amatori(nu stiu cat de exacta este informatia).

nu cred ca se mai organizeaza

Daca nu stiti nu mai postati aiurea. Am vorbit cu organizatorul care mi-a confirmat ca se tine cursa. Nu a existat niciun moment in care s-a afirmat ca nu se tine. Singura informatie contradictorie a fost cea lansata de adevarata federatie care a afirmat ca se vor tine campionatele nationale la Miercurea Ciuc, evident fiind vorba de campionatele lor, ei nerecunoscand federatie lui Plugaru.

Alina Plugaru??? M-as baga si eu in cazul asta, la o tura..

Ar fi fost bine daca era "organizata" de Alina Plugaru.  Castigam sigur la echipe :)) .

A postat cineva acum 1h pe facebook ca se organizeaza cursa de duminica pentru amatori(nu stiu cat de exacta este informatia).

Informatie e ok. Se tine. Vin altii din alte parti gen Slatina, Bals, Caracal.. numai unii dintre ai nostri nu vor sa creada ca se tine ......:( .

La 17:30 se intalnesc la polivalenta pentru recunoasterea traseului. am vazut ca sunt de la Petrolul si Dinamo.

Mai copii, noi suntem amatori, nu ținem de nicio federație, eu zic ca ar trebui sa ne bucuram ca se organizează un concurs la noi in oraș, si sa participam cat mai mulți, daca nu toți, pentru ca facem parte din fenomen, ca Ranca si concursurile de Mtb nu pleacă nicăieri...dar pana la urma fiecare face ce vrea.....

Mai copii, noi suntem amatori, nu ținem de nicio federație, eu zic ca ar trebui sa ne bucuram ca se organizează un concurs la noi in oraș, si sa participam cat mai mulți, daca nu toți, pentru ca facem parte din fenomen, ca Ranca si concursurile de Mtb nu pleacă nicăieri...dar pana la urma fiecare face ce vrea.....

Eu pot sa particip ?

Poate facem o ieșire serioasă weekend-ul următor la Ranca...

Eu pot sa particip ?

Daca participi îți facem trenuleț :))

Duminica, la cursa se alearga pe traseul de 4km de la circuit?

Duminica, la cursa se alearga pe traseul de 4km de la circuit?

Da, ala e traseul si la amatori :)

e mai bine acum...

Daca tot sunt baietii aia meseriasi in Craiova, ar trebui sa ii invitam maine la o tura, pe Lacrita, ce ziceti?

Potrivit regulamentului cursa ar avea decat 20km dar se mai poate modifica asta.

Daca tot sunt baietii aia meseriasi in Craiova, ar trebui sa ii invitam maine la o tura, pe Lacrita, ce ziceti?

O sa-i anuntam sa vina sa-i "rupem" pe Carcea :)) . 

O sa-i anuntam sa vina sa-i "rupem" pe Carcea :)) .

Bine atunci ne vedem la intoarcere

Bine atunci ne vedem la intoarcere

Vezi ca azi bate vantul dinspre Craiova catre Carcea cu 22km/h, asa ca poti sa pozitionezi "parasuta" invers :)

Vezi ca azi bate vantul dinspre Craiova catre Carcea cu 22km/h, asa ca poti sa pozitionezi "parasuta" invers :)

La intoarcere pun lasou' pe unu mai tapan :))

Salutare la toata miscarea ciclista din Craiova! :))

Salut Cataline.... te-am vazut aseara... si culmea ... erai cu bicicleta (in blugi... dar merge).....probabil ca ti-au luat carnetul de sofer :)) . Banuiesc ca ai venit cu ocazia "campionatelor nationale" sa ne arati ce experienta ai acumulat in Bucuresti... :D. 

P.S.

Poate vii diseara la tura de Lacrita, in care se va pleca de la Petrom-ul de pe Caracal la 19.00, ca de obicei.