cristilion

Ciclism de sosea in jurul Craiovei

Recommended Posts

Ți-ai luat tricicleta? :)

Din pozitia asta nu se vede calutu' cum sta in 2 picioare [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Tura de azi la Caracal a fost una din cele mai bune de anul asta, 100 km cu o medie de 36km/h, pacat ca nu au participat mai multi concurenti

• Upvote 1

Mâine o să ne ajungă "mostrele" pt echipamentul de iarna.... așa ca va aștept după tura de seara la mine pt probă :)

Mâine o să ne ajungă "mostrele" pt echipamentul de iarna.... așa ca va aștept după tura de seara la mine pt probă :)

La tura nu pot sa ajung dar o sa vin sa vad echipamentul:)

Cum anuntam de aseara ... tura de azi va avea plecare de la Petrom Caracal la 18.00 :) .

Atentie la politie cand iesiti pe sosea. Duminica dimineata mergeam linistit (cu 40 km/h) cu bicicleta spre Carcea, la manastire (sa ma rog), pe drumul obisnuit pe care iesim mereu, cand ma trezesc cu masina de politie de la rutiera in spatele meu (undeva intre Selgros si Carcea). Ma opreste, coboara militianul, imi cere buletinul, eu ii spun ca nu il am la mine, intrucat nu am unde sa il tin, neavand buzunare (nu a vazut buzunaruk de la spate), imi comunica ca amenda e 630 lei (intrucat oricine iese pe drumurile publice, indiferent de mijlocul de transport, trebuie sa aiba actul de identitate la el), imi spune si ca de data asta ma iarta, insa m-a mustrat intruct nu purtam vesta reflectorizanta si stopuri la bicicleta (desi era ora 10 dimineata, soare puternic afara), si oricum mergeam cam tare. Deci, mare atentie!

Atentie la politie cand iesiti pe sosea. Duminica dimineata mergeam linistit (cu 40 km/h) cu bicicleta spre Carcea, la manastire (sa ma rog), pe drumul obisnuit pe care iesim mereu, cand ma trezesc cu masina de politie de la rutiera in spatele meu (undeva intre Selgros si Carcea). Ma opreste, coboara militianul, imi cere buletinul, eu ii spun ca nu il am la mine, intrucat nu am unde sa il tin, neavand buzunare (nu a vazut buzunaruk de la spate), imi comunica ca amenda e 630 lei (intrucat oricine iese pe drumurile publice, indiferent de mijlocul de transport, trebuie sa aiba actul de identitate la el), imi spune si ca de data asta ma iarta, insa m-a mustrat intruct nu purtam vesta reflectorizanta si stopuri la bicicleta (desi era ora 10 dimineata, soare puternic afara), si oricum mergeam cam tare. Deci, mare atentie!

Tare .... dar dupa cum probabil militenii care te-au oprit nu stiau, este obligatoriu sa ai ECHIPAMENT CU ELEMENTE REFLECTORIZANTE si asta numai noaptea, nu vesta aia specifica muncitorilor de la drumuri si poduri...... La faza cu buletinul .. puteau sa te amendeze... asa e ... trebuie sa-l ai la tine....insa... puteai sa-i spui sa-ti dea amenda pe numele Popescu Eric :)) .

La un MTB se baga cineva ? 17,45 la Lidl gara !!

:mtb: 

Tu nu ti-ai mai reparat cursiera... sau... ti-ai vandut-o ? :))

.................... Mare atentie ce scule aveti cu voi

:-J  :-J  asta e buna... Eu o iau decat pe a mea.... si din cand in cand pe a lu' Nenea Ady =)) ... dar in ultimul timp mai rar .. ca si-a prins-o la spite 8-)  .

:-J :-J asta e buna... Eu o iau decat pe a mea.... si din cand in cand pe a lu' Nenea Ady =)) ... dar in ultimul timp mai rar .. ca si-a prins-o la spite 8-) .

Pe a lui Nenea unde o iei? (Nu ma putui abtine) [emoji48]