cristilion

Ciclism de sosea in jurul Craiovei

Recommended Posts

E o super-veste.... dincolo de Rojiste e facut pana la Bechet.... Deci .. deja avem un nou traseu.... si la vara putem sa bagam circuit cu Carna ... Super !!!

Si circuitul asta Craiova-Bechet-Carna-Craiova (cam 170 km) il facem marti seara sau joia?

Se va merge lejer , "amator" cu medie 34 km/h sau se trage tare?

.... se vede ca a venit iarna si se fac iar planuri indraznete ... plus ca nici nu a fost postat calendarul competiotional pe anul 2016 al Asoc. CCT .

Oricum "dozatorul" cred ca va fi cea mai mare atractie a lui 2016, nicidecum ture din astea de Mari Tururi pe plaiuri oltenesti .

• Upvote 1

Sa nu va apuce pe careva sa scrieți cu k în loc de c :))

Oricum "dozatorul" cred ca va fi cea mai mare atractie a lui 2016, nicidecum ture din astea de Mari Tururi pe plaiuri oltenesti .

Invidiosule :-D

Si circuitul asta Craiova-Bechet-Carna-Craiova (cam 170 km) il facem marti seara sau joia?

.... se vede ca a venit iarna si se fac iar planuri indraznete ... plus ca nici nu a fost postat calendarul competiotional pe anul 2016 al Asoc. CCT .

Se vede ca n-ai chelit degeaba! Ai surprins foarte bine anumite aspecte sticlistice competitionale. [emoji74]

Circuitul asta se va face in weekend... asa cum s-au facut si ture de Corlatel 165 km, circuitul Craiova - Bailesti-Carna - 165 km, sa nu mai punem la calcul "circuitele" de la Ranndoneurs de 200 respectiv 300 km .... Dupa cum .. se pare ca nu stii... nu sunt planuri indraznete... sunt ture deja facute.. nu vad de ce nu s-ar putea face un circuit din asta si pe Bechet-Carna.... eventual... cu escala la cumnatu-meo la Dabuleni.... pentru o seara de mici si bere .... :)) , dar sunt convins ca ... in afara de mici... nu te pot convinge cu nimic :)) .

Dozatorul va fi cu siguranta cea mai mare "investitie" a noastra ... ever ... :)) .

Sa nu va apuce pe careva sa scrieți cu k în loc de c :))

Foarte urat  spus..... pana la urma facem .. intr-un fel sau altul toti parte din asta... asa ca ar suna un fel de autocritica :)) .

Viata e complexa si are multe aspecte ... sau mai bine spus, treaba-i groasa si prezinta umflaturi  :-

Putem încerca sâmbătă noul traseu dacă nu ploua,plecam pe la 10 sa ne încadrăm...

Nuu...cred ca e prea de dimineață la 10 ... dar putem încerca un 11-12 să facem "la pas" o tura pana la Bechet (120 km) deși s-ar putea să fie totuși mult.. dar măcar un 70-80 km am putea încerca :)

La 12:00 ma intalnesc cu fratii Dragomir (Flavius & Rodrigo) la parc, ne ducem sa inspectam tronsonul Malu Mare - Rojiste. Daca mai sunt doritori, ii asteptam la statuia "primarilor" de la parcul NC

• Upvote 1

De venit vin si eu pe traseul asta, dar sa vad cum scap de rumâncă, iti trimit un sms sau scriu aici si ne intalnim pe traseu

La 12:00 ma intalnesc cu fratii Dragomir (Flavius & Rodrigo) la parc, ne ducem sa inspectam tronsonul Malu Mare - Rojiste. Daca mai sunt doritori, ii asteptam la statuia "primarilor" de la parcul NC

Sa va fie rusine... :) .. va astept deseara ... sa ne povestiti ce ati facut la Sibiu.. si eventual sa ne spuneti si cum a fost spre Rojiste :) .

....parcul NC .... e vreunul nou ..... ? :)) nu era Nicolae Romanescu (NR) ? 

in sfarsit, o postare serioasa

Si tura cred ca va fi serioasa..ma bag si eu, sa vad daca ma pot tine de Alin..poate castig pariul, am chef de bere

Si tura cred ca va fi serioasa..ma bag si eu, sa vad daca ma pot tine de Alin..poate castig pariul, am chef de bere

sa nu fiti dezamagiti :))