cristilion

Ciclism de sosea in jurul Craiovei

Recommended Posts

Sa vad cum ma simt dupa etapa de pe Transapina, o tura de revenire parca n`ar strica ! Ne auzim dimineata :)

a fost o placere sa va intalnesc azi pe TA. numai bine!

daca votul meu este printre cele 4 care le are sigla nr4 nu mai e valabil.

ne mai auzim si poate vedea pe viitor

Foarte urat din partea ta....... avand in vedere ca te-am crezut unul de-al nostru la un moment dat.... dar .... nu mai e valabil.......

Felicitari baieti!! Faine si pozele

Eu nu am facut poze din pacate. Nu am mers nici prea mult ca nu am avut o zi buna.

Foarte urat din partea ta....... avand in vedere ca te-am crezut unul de-al nostru la un moment dat.... dar .... nu mai e valabil.......

fiecare face ce vrea in viata

Astept cu nerabdare si pozele cu CCT !!!

Pozele de la Mihai la rezolutie maxima, in Picassa trebuind sa le fac resize :).

http://fastupload.ro...44b57ab90f.html

a fost o placere sa va intalnesc azi pe TA. numai bine!

Am fost placut surpinsi sa te vedem la o asa altitudine :) .

a fost belea! de repetat!

quickedit: si a mers berea aia, la fix.

A fost super si .. cu sigurnata o sa o reeditam :)

Costica a iesit si in filmare, s-a pus pe linia de finish : http://www.ntvonline...erie-video/1447

Costica e deja de mult vedeta :).

Felicitari baieti!! Faine si pozele

Eu nu am facut poze din pacate. Nu am mers nici prea mult ca nu am avut o zi buna.

Multumim, si speram ca la urmatoarea tura sa participi si tu.

Si acum "povestea" celei mai frumoase aventuri ciclistice din acest an marca "Craiova Cycling Team" :) :

Asa cum planuisem cu o seara inainte, vineri dimineata ne-am imbarcat la bordul lui "Air Force One" aka Jeep-ul Commander al lui Marius, impreuna cu Ady, Marius, Andrei si bineinteles eu :) , Mihaita venind cu Andrei HTC in cealalta masina, deasemenea Marian ajungand separat impreuna cu Nea Viorel. Astfel in jur de ora 11.20 eram deja la Ranca, pregatiti sa coboram in Novaci pentru a putea ataca de la inceput cea mai apriga catarare din Romania, inainte ca Turul Romaniei sa ne prinda din urma. Coborarea nu a decurs tocmai bine, Marius suferind o cazatura, alunecand intr-o curba pe niste pietris, dar a strans din dinti si a continuat tura in stil de mare sportiv. Vremea se prezenta bine, dar norii deja incepusera sa se adune pe crestele Parangului, parca asteptand si ei rutierii storsi de energie care urmau sa le calce epuizati crestele. Astfel ajunsi in Novaci, am facut cale intoarsa, fiind primiti inca de la inceput de Transalpina, cu aprigele pante de la iesire din Novaci, pante care te fac sa te gandesti serios la capacitatea ta de a termina catararea, dar deja pe la fantana de sub releu ne intrasem in ritm, urcand fiecare cum puteam mai bine :) . Trecand de Ranca lungimea catararii isi lasa din ce in ce mai mult amprenta asupra muschilor nostri, obisnuiti cu catararile de la Ghercesti sau Tantaru :D, dar trecand peste asta am ajuns toti inainte de a veni Turul "peste noi" cele numai 10 grade de la finish facandu-ne sa tremuram serios. Ce a urmat.... dupa ce am coborat in Ranca si am reusit sa ne incalzim si ne-am stabilit tabara, pot sa amintesc in mare : gratar, bere si foc de tabara, urmate de un somn odihnitor necesar dupa un asa efort. A doua zi, a urmat catararea din Ranca pana in pasul Urdele (2145 m), si de acolo, impreuna si cu prietenii din Bucuresti, urcarea pana in Pasul Muntinu (2013 m), si apoi urcarea inapoi pe Urdele si bineinteles halucinanta coborare pana in Novaci. Astfel aventura noastra s-a incheiat, dupa 2 zile cu 105 km parcursi si peste 2500 m diferenta de nivel, la mine la o bere, dupa ce am ajuns in Craiova, pt a putea face fata caldurii de care ne dezobisnuisem :D .

Toate pozele aici :

https://picasaweb.go...2012Transalpina

[media=]

eu zic sa ramanem la magar :))

e belea

quickedit: si la x lei....

eu zic sa ramanem la magar :))

e belea

quickedit: si la x lei....

:)) mda... si nici nu mai trebuie sa ne facem tricouri... le avem deja :)) .

Am fost placut surpinsi sa te vedem la o asa altitudine :) .

vineri nu am putut veni, intrucat am lucrat. asa ca sambata, impreuna cu un prieten, ne-am hotarat sa fugim de canicula din bucuresti, stiind deja de voi ca sunteti acolo. jos, in novaci, ne-am intalnit cu von filishburg, l-am salutat, dupa care am cautat un loc de parcare. apoi, pana ne-am pregatit, pana am scos biclele din masina, pana am mancat eu ceva pe fuga, ”baronul de filiasi” deja a trecut pe langa noi. in fine, am urcat usor-usor, si poate ca daca nu faceam o pauza de juma' de ora in ranca, am fi coborat impeuna cu voi din pasul urdele. de cand am inceput sa urcam spre papusa ma asteptam, din clipa in clipa, sa va vad coborand. si cand mai aveam un pic pana-n urdele, iata-va! noi am coborat in ranca apoi, si am mai zabovit un pic, pt ca ne-am mai intalnit cu cineva, moment in care am vazut "gipul" negru cu bicle in spate trecand pe langa. din ce vad in filmarile voastre, vremea de sambata a fost mult mai primitoare in varf. ne-am bucurat de privelistea de acolo, apoi de coborare, iar in bucuresti am ajuns destul de istoviti si prinsi de soare. a fost fain. la urmatoarea tura la altitudine poate ne vedem pe transfagarasan. numai bine!

Vreau si eu tricou de ala, magarilor! In sfarsit cred ca ati gasit cea mai tare sigla. :))

Bre, sa aveti rabdare cu tricourile ca vine comanda greu, sper sa-mi aduca saptamana asta ceva ... :(

Bre, sa aveti rabdare cu tricourile ca vine comanda greu, sper sa-mi aduca saptamana asta ceva ... :(

Cel tarziu duminica sa te prezinti cu cel putin 4-5 tricouri in dinti, ca daca nu jar mananci, magarule :)) .

P.S.

Sa-mi faci si mie rost de un L ca de XL-ul care il am scap eu cumva :) .

Cand ne strangem la bike, adica marti, sa faci lista cu marimile si sa iei banii. Vezi sa nu te mai fofilezi cum faci tu de obicei. Ai inteles magarule? :antiemo: