cristilion

Ciclism de sosea in jurul Craiovei

Recommended Posts

Asta da tura cea de astazi..se pare la Caracal greseala mea a fost ca n-am stins micii cu destula bere, insa astazi dupa 4 beri si o ploaie mocaneasca dupa care am ajuns acasa ud pana la chiloti, totul a fost perfect. In afara de aceste aspecte, vreau sa le multumesc lui Marius (Fota) si lui Crinu pentru ca m-au ajutat sa trec peste cele 2 momente mai dificile din tura de astazi, raman dator

Ce dracu ba, mancaram mici cu nisip? Cand ajunsei acasa, aveam atata nisip in gura ca scuipai din greseala pe oglinda si-o sparsei. Cred ca-mi bagai mici si-n c... ca si acolo eram plin de nisip. Baui repede o bere de frica sa nu fac pietre la rinichi.

P.S.: Bine ca nu ne prinse naiba ploaia.

Ce dracu ba, mancaram mici cu nisip? Cand ajunsei acasa, aveam atata nisip in gura ca scuipai din greseala pe oglinda si-o sparsei. Cred ca-mi bagai mici si-n c... ca si acolo eram plin de nisip. Baui repede o bere de frica sa nu fac pietre la rinichi.

P.S.: Bine ca nu ne prinse naiba ploaia.

Oricum nu mai conta daca se punea o ploaie torentiala, si asa eram fleasca..la tine era nisip pentru ca nu l-ai dizolvat in suficienta bere

Vin si eu cu pozele si filmarea de azi de la tura pe Tantaru, tura care dimineata nu parea posibila dar care s-a materializat pana la urma, pe drumul de intoarcere de la serele de la Isalnita avand parte si de o ploaie destul de deranjanta. Din nou un pluton destul de numeros, participantii fiind: Marius, Cosmin, Cristi(Tunarul), Andrei si cu mine, pana pe Tantarul, Crinu si Daniel, decat pana la baza lui, si Marius (Formol) si Nea Radu decat pana la Arginesti.

Pozele : https://picasaweb.google.com/109310083101744381132/16092012Tantaru

si filmarea din varful catararii:

Bravo eroilor, felicitari pentru cocotarea pe Tantar !!! Azi care e planul de bataee,, calareala !! :bici-3:

A,sa nu uit:cea mai noua catarare pe care am gasit-o are panta maxima de 23% si cea medie de 17%.Masurata si cu altimetrul si cu GPS-ul....Eu unul n-am reusit s-o urc decat in rate,spre rusinea mea.Poate reusiti sa va mobilizati intr-o zi sa faceti un drum pana acolo,desi imi dau seama ca e cam departe.Am numit-o Cole de Pisc,bineinteles,ptr ca se afla in localitatea Piscuri,mai exact,din Filiasi mergeti pe drumul european E79 spre Tg Jiu,iar cand ajungeti in satul Plopsoru,o sa fie un indicator spre Piscuri.

Se serveste calda!

;)

Nea Gabi eu am fost ieri acolo la 70,88 km incepe catararea si am urcat-o din prima, e grea dar scurta nu se compara cu Ciocanu'.

Ceva pe vremea asta ?

Da! Palinca, vin sau bere, la alegere sau toate. Dup-aia nu cred ca te mai intereseaza vremea... B-(

La ora 18,30 la Rotonda ne intanim pentru o tura ca sa recuperam berea care n-am baut-o ieri. :D Aviz amatorilor sticlisti!

Pentru maine care e aranjamentu , sa stim cum ne reglam treburilee :)

Pentru maine va propun o tura spre Seaca de Padure - Carpen, intalnire la OMV-ul de la Hanul Craiovita ora 12 :).

Mâine nu se anunţă ploaie, aşa că tura e neinteresantă :)

Vom sta cu bidonasele pe tine , sa-ti facem placerea,numai sa te prezinti la tura !! :D

imi anunt si eu prezenta.. :bici-3: :bici-3: :bici-3: :drinking:

I love you man !!!

:drunksinging:

Azi, iesirea de la Carpen a avut aceleasi ingrediente ca de fiecare data si anume : ciclism de calitate, prezenta numeroasa, bere si distractie din belsug :) si azi plutonul numarand 13 rutieri (incluzandu-l si pe Nea Radu :) si pe Ovidiu care ramane dupa 2 ani cu recordul de a nu fi dus nici 20 m trena :D ).

pozele de azi: https://picasaweb.google.com/109310083101744381132/23092012Carpen

si o filmare :