cristilion

Ciclism de sosea in jurul Craiovei

Recommended Posts

O clasica de Tzantzaru e foarte buna. Si ora este aleasa foarte bine... ne mai trezim si noi din... se mai incalzeste afara...

corect,ora 12 e ok

Duminica se anunta un Cole de Tantaru, la 12 zic eu ca e ok sa plecam de la OMV-ul Craiovita :) .

Daca imi revin din betie pana maine la 12, as vrea sa vin si eu la tura suprema..ma scuzati daca am avut greseli de ortografie, dar la ora asta nu prea sunt trez, rog pe vcinev dintre voi sa ma sune maine pe la 11.30

Daca imi revin din betie pana maine la 12, as vrea sa vin si eu la tura suprema..ma scuzati daca am avut greseli de ortografie, dar la ora asta nu prea sunt trez, rog pe vcinev dintre voi sa ma sune maine pe la 11.30

opreste-te :-T ,vomita,dormi si maine vei fi ca nou! :bici-7:

faina tura de azi, vremea putin cam rece dar a fost frumos, asteptam pozele (inclusiv de la ovidiu) :D

faina tura de azi, vremea putin cam rece dar a fost frumos, asteptam pozele (inclusiv de la ovidiu) :D

Da, super tura, vremea a fost chiar ideala zic eu (mult mai bine ca asta vara cand muream de cald), singurul regret de azi e ca a scazut calitatea la Golden Brau, parerea mea..

..si ar mai fi un mic regret: cand l-am vazut pe Mihaita cum urca pe Tantaru, parca mi s-a taiat de ciclism, mi-am dat seama cat sunt de slab

Facut azi o tura Craiova - Georocu Mare -Craiova, cu intoarcere prin Leu - Cosoveni, cu o mica "escala" la fosta statiune Victoria. Incredibil cum s-a lasat prada ruinei si distrugerii un loc extraordinar. O mica panorama de la fata locului, a ceea ce a mai ramas: lacul.

post-13086-0-29181800-1350847339_thumb.jpg

mi-am dat seama cat sunt de slab

nu suntem noi prea slabi, are el bulan

Facut azi o tura Craiova - Georocu Mare -Craiova, cu intoarcere prin Leu - Cosoveni, cu o mica "escala" la fosta statiune Victoria. Incredibil cum s-a lasat prada ruinei si distrugerii un loc extraordinar. O mica panorama de la fata locului, a ceea ce a mai ramas: lacul.

misto poza panoramica

Intrucat aseara am ajuns cam tarziu :cheers: nu am reusit sa urc pozele. O sa le urc azi :D .

Da, super tura, vremea a fost chiar ideala zic eu (mult mai bine ca asta vara cand muream de cald), singurul regret de azi e ca a scazut calitatea la Golden Brau, parerea mea..

Golden Brau-ul e la fel, dar daca il bei dupa Ursus .... normal ca ti se pare slab :)) .

..si ar mai fi un mic regret: cand l-am vazut pe Mihaita cum urca pe Tantaru, parca mi s-a taiat de ciclism, mi-am dat seama cat sunt de slab

Mihaita asa urca dintotdeauna, chestia e ca nu l-ai vazut tu pana acuma.... Oricum nu trebuie sa ti se taie de ciclism cand il vezi pe Mihaita...... trebuie sa incerci sa ajungi sa te tii de el macar pe prima jumatate a catararii :D .

Intrucat aseara am ajuns cam tarziu :cheers: nu am reusit sa urc pozele. O sa le urc azi :D .

v-ati betivanit vitezomanilor :P

Ok, astea sunt pozele si o filmare de la iesirea de ieri de pe Tantaru, o iesire din nou cu o prezenta numeroasa, pe o vreme super. Participantii au fost: Nea Radu, Ady, Marius, Daniel, Cosmin (Zanu), Cristi (Tunarul), Mihai, Crinu, Andrei, Ovidiu, Hypo si cu mine :) . Asteptam si celelalte poze facute de baieti :).

https://picasaweb.go...21102012Tantaru

Azi ne odihnim? Parca ar mai merge o tura, la 5.30 ar fi ok, niciun amator?

eu azi nu pot veni, am racit si ma simt cam rau

Mi scuzi, a fost o eroare :))

Vizavi de tura de azi, vreau sa le cer scuze baietilor (Cosmin si Nea Marius) daca v-am incetinit, facandu-va sa ma asteptati, dar nu e foarte usor, dupa 3 saptamani de nepedalat, sa te tii dupa unii dintre cei mai puternici..inca o data, scuze! :D

Vizavi de tura de azi, vreau sa le cer scuze baietilor (Cosmin si Nea Marius) daca v-am incetinit, facandu-va sa ma asteptati, dar nu e foarte usor, dupa 3 saptamani de nepedalat, sa te tii dupa unii dintre cei mai puternici..inca o data, scuze! :D

Stai linistit Catalin, eu stiu ca poti mult mai mult, i se poate intampla oricui sa prinda o zi mai slaba, oricum in seara asta a fost destul de frig, eu am ajuns inghetat acasa, cred ca de acum incolo trebuie sa bagam antigel in bidoane

Daca te mai dor genunchii s-ar putea sa nu ai saua reglata cum tebuie , ar mai trebui ridicata ...

isi bate joc de o bicicleta foarte buna..si scumpa

iti dai seama ca a fost sponsorizat