cristilion

Ciclism de sosea in jurul Craiovei

Recommended Posts

Diseara dupa tur, pe la 18.30 iesim la o tura Bucovat - Leamna cu plecare de la mine.

Anticipand ploaia de azi, aseara impreuna cu Ady, Hypo si Tunaru am facut tura planificata.... o tura scurta de 45 km, un adevarat Paris-Roubaix al zonei noastra. La intoarcere ne-am intalnit la un magazin in Sarbatoarea cu Nea Costica si Cousin :) . Dupa tura ne-am oprit la mine pt bere si carnaciori la gratar :) .

Poze: https://plus.google.com/photos/109310083101744381132/albums/5895315201976877249?banner=pwa

Si o filmare:

P.S. Inscrieti-va si voi aici http://sportline.ro/concurs/ la concursul Eurosport

zilele astea vreau sa fac comanda pe http://www.bike-components.de, daca vrea cineva ceva, sa-mi spuna

as vrea eu o ureche de schimbator pt SRAM XO,cu prindere pe cadru RIDLEY  IGNITA F5 CARBON,angrenaj 10 viteze,daca gasesti [-O<

Diseara dupa tur, pe la 18.30 iesim la o tura Bucovat - Leamna cu plecare de la mine.

ce cautati ma pe trasee de MTB? :o

ce cautati ma pe trasee de MTB? :o

Ce cauta Cancelara pe Paris-Roubaix :D.

Le-am vazut pe facebook.... dar tu nu prea apari :)) .

In alta ordine de idei diseara la 19.45 la Helin Lapus pe traseul de cursiere :D .

Nu cred ca ajung,am o jena la genunchi,poate la hidratare

Baaiii lasa jenele si hai la bike, ca isi revine de la sine si dupa aia la hidratare se vindeca definitiv :D.

Duminica dimineata am stabilit cu Marian(de la Filisburgh Racing Project)sa mergem la Sacelu unde o sa imbinam ciclismul cu inotul.Mai e cineva amator ca sa punem la punct detalii?

Duminica dimineata am stabilit cu Marian(de la Filisburgh Racing Project)sa mergem la Sacelu unde o sa imbinam ciclismul cu inotul.Mai e cineva amator ca sa punem la punct detal

Nu ar fi o idee rea. Ramane sa vorbim joi la bere cu baietii sa vedem cum putem sa o facem...

Cu ce se face deplasarea la Paltinis ?

:)) cu bicicleta :)) .

Serios acum, trebuie sa vedem cum ne impartim pe masini pt ca .. din pacate microbuzul nu e disponibil :( .

:)) cu bicicleta :)) .

Serios acum, trebuie sa vedem cum ne impartim pe masini pt ca .. din pacate microbuzul nu e disponibil :( .

Eu o sa am o problema: intrucat a doua zi, duminica, urmeaza sa plec in Franta, ar trebui sa am ceva bagaje in plus , inseamnand un geamantan si un rucsac sau 2 si trebuie sa ma cazez undeva in Sibiu ca sa ma intalnesc a doua zi, de dimineata, cu persoanele cu care plec..probabil o sa vin cu maica-mea cu masina. Problema e ca as mai lua pe cineva in masina, dar nu are decat doua locuri si carlinga in spate. Poate as mai putea  baga 2-3 biciclete, sa vedem. 

Eu o sa am o problema: intrucat a doua zi, duminica, urmeaza sa plec in Franta, ar trebui sa am ceva bagaje in plus , inseamnand un geamantan si un rucsac sau 2 si trebuie sa ma cazez undeva in Sibiu ca sa ma intalnesc a doua zi, de dimineata, cu persoanele cu care plec..probabil o sa vin cu maica-mea cu masina. Problema e ca as mai lua pe cineva in masina, dar nu are decat doua locuri si carlinga in spate. Poate as mai putea  baga 2-3 biciclete, sa vedem.

Si cele 2-3 biciclete,la întoarcere...?

Ne auzim marti sau joi sa vedem cum facem.

Si cele 2-3 biciclete,la întoarcere...?

Probabil ca masina cu care merge se intoarce in Craiova....

Eu pot pune 3 caluti pe suport.

Si eu inca 3. Ar trebui sa stabilim cu ce masini mergem, intrucat Von Filisburgh zicea ca ar veni cu a lui.