ovidiu

18.09.2010 - Duatlon Cetatea Brasovului - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Imi recomanzi o treaba tipic romaneasca. In loc sa faci bine un lucru din start, mai bine cauti solutii sa o rezolvi cumva dupa.

Sper ca organizatorii sa se sesizeze... spre binele lor. ;-)

Pe de alta parte, pana nu am baut per-tu nu discutam, mai ales ca tonul este inadecvat unui dialog constructiv. (punct)

Ma obosesc sa-ti raspund.

Prin ce anume? Ca am refuzat sa cred ca a fost bine intentionat tocmai pt. ca are o solutie romaneasca, prin felul in care a expus-o?!

Eu zic ca a fost mai degraba un raspuns tipic celui aflat departe in spatele unei tastaturi care arunca usor cu cuvinte nedigerate. Daca chiar vroia sa-mi ofere o solutie amicala, nu se exprima in 3 cuvinte, adica scurt, zeflemitor si cu puncte de suspensie, adica mai pe romaneste, copiaza in excel ca fraieru' daca ai pretentii dinastea ca nu e ordonata lista!

Conteaza felul in care te exprimi, mai ales pe net!

Ca sa nu ramana semne de intrebare - solutia propusa este cea aleasa de mine in majoritatea cazurilor (si-ar fi trebuit sa ma abtin de la popularizare). Tonul era pe deplin amical - mai ales ca nu ne cunoastem. :-)

(incheiat OFF-TOPIC)

Mai am ceva locuri in masina din Bucuresti, 1 loc cu bicicleta si inca doua daca va aduceti suport de pus bicicleta sus. Plecarea sambata la 05:30. Eu raman si duminica undeva in zona Valea Prahovei sa mai dau o tura, asa ca intoarcerea duminica spre seara. Daca sunt doritori, ma pot cauta pe mess: hcampian si la tel. 0744166262 Cost informativ dus-intors de persoana: 50 RON daca suntem 3, 40 daca suntem 4, 30 daca suntem 5. Momentan suntem 2.

Am parcurs marti in alergare traseul MTB-hobby si chiar daca e mai scurt decat cel de anul trecut are portiuni tehnice pe coborare, facand legatura cu traseul Profi la poienita cu podet/parau (unde se intra chiar pe firul paraului).

Apreciez ca un amator bine antrenat poate parcurge traseul scurt de MTB in 40-45min.

Am alergat (in urcare/coborare) si partea de coborare a traseului lung, care e intradevar spalata de apa/ploi in portiunile abrupte de pe la mijlocul distntei Poiana Stechil-poienita cu podet. E nevoie de atentie si dexteritate in aceste zone.

Bafta tuturor!

Super ! Super ! Organizarea de nota 10+, vremea de nota 10+, atmosfera de nota 10+, total de nota 10+++. Felicitari organizatorilor, castigatorilor, participantilor, sponsorilor, sustinatorilor!

<< daca aveti cumva fotografii de la concurs puse pe net, va rog sa postati aici link-ul catre ele. Multumesc. >>

super traseu! foarte buna organizare! atmosfera frumoasa! la cat mai multe editii!

m-am uitat pe clasament, e ceva ciudat cu locul 9 de la hobby masculin, a fost extrem de rapid la a doua alergare :D

Prima data cand particip la acest concurs. A fost superb! Totul a fost la superlativ: vremea, traseul, locatia, organizarea, concurentii... TOTUL!

Ce mi-a placut cel mai mult: berea de la final! Ce poti sa-ti doresti mai mult? :D

Ce mi-a displacut cel mai mult: galagia facuta de fluiere la premiere. Am stat pana la final, sa vad si premierea si sa aplaud castigatorii. Insa dupa 2-3 podiumuri m-am retras undeva mai in spate, satul de fluierele care faceau sa-mi tiuie urechiile. Nu le vad rostul. Nu mai e de ajuns ca cei mai buni sa primeasca aplauze?!? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/huh.gif

Un final care mi-a lasat un gust amar! Noroc ca in rest totul a fost aproape perfect, asa ca in memorie o sa imi ramana un concurs de 5 stele. :)

Ne vedem si la anu', doar ca atunci vreau sa particip de unul singur (acum am fost la stafeta), sa vad cat de greu e sa faci trecerea de la alergare la bicicleta si invers... Numa' bine!

@tantaru

Multumesc pt sesizare(a fost o scapare). Omul nu a terminat cursa dar a trecut cu cipul inca odata dupa ce a terminat partea de ciclism.

Clasamentul va fi modificat in cel mai scurt timp.

Uite si de la mine cateva (destul de putine) poze, cate a apucat Roxana sa faca dupa ce a terminat:

http://community.web...578604089QVPXsF

Daca e cineva interesat de vreo poza de acolo in rezolutie completa (alea mai supraexpuse cred ca se pot corecta), sa-mi dea un mail cu numele pozei (IMG_xxxx) pe hcampian L@ yahoo.com

In rest, super concurs, super organizare, scriu mai multe cand o sa am un pic de timp.

@Bicilaru Nu toata lumea e de acord cu tine in legatura cu fluierele, mie mi-ar fi placut si fie si vuvuzele, ca la Ciucas Trail Running.

Nu toata lumea e de acord cu tine in legatura cu fluierele, mie mi-ar fi placut si fie si vuvuzele, ca la Ciucas Trail Running.

Sunt convins de treaba asta, la fel cum sunt convins ca au existat persoane (cred ca destul de multe) pentru care berea de la final nu a insemnat absolut nimic, preferand o sticla cu apa sau un pahar de suc. Eu doar am expus mai sus ce mi-a placut si ce nu mi-a placut mie (parerea mea personala).

Numa' bine! :)

Mai mult decat berea de la final, pentru multi a fost o surpriza berea fara alcool. Cred ca e o premiera de din zeci de concursuri la care am fost. De obicei au la alegere, bere sau ceva toxine sub forma de cola sau alte prostii, asa ca daca esti sofer te duci pana la primul magazin sa-ti iei o bere. Sunt convins ca am fost muuuulti soferi fericiti... :D

Stiti cumva cine a stat cu aparatul foto in ultima curba inainte de iesirea in alee? Am executat acolo o minunata tranta -asa misto, incat Szoby Csech ramanea mut de invidie daca m-ar fi vazut - si as dori sa am si eu o fotografie amintire cu minunatul moment.

@lsu

As ramane profund indatorat daca mi-ai putea trimite si mie cateva poze dintre ale tale la o rezolutie ceva mai buna, ca pe Flickr cea mai mare e 240x160 si ai niste poze super cu mine si cu Roxana. E vorba de pozele 4132, 4084, 4074, 3942, 3939. Adresa mea e hcampian@yahoo.com . Raman dator cu niste bere...

Crezi ca sunt intrec masura daca te-as ruga sa le pui pe toate intr-o arhiva si s-o uploadezi pe transfer.ro? In mod siugur te-ai alege cu cateva beri cu proxima ocazie, de la mine sigur doua, numai sa te faci cunoscut. Multumesc! :)

• Upvote 1