BigMig

Planificator ture pentru braileni

Recommended Posts

Pentru ca am vazut ca a aparut ceva miscare biciclistica in oras, am deschis topicul de fata unde putem posta propuneri de ture ,impresii si poze de dupa, recomandari de trasee in zona atat pentru MTB cat si pentru ciclismul de sosea.

Vara-i lunga, e pacat s-o petreceti in casa.

Pt. Sambata sunt doritori pt o tura ceva?

Si eu sunt hotarat. Doamne ajuta si vant din pupa...

pai sa spun ceva mai concret, sambata la 8:30 sa fim la bac , eu deja sunt hotarat :D

Daca nu puneti si o poza lumea o sa creada ca doar vorbim fara sa pedalam.

Imagine postată

Uploaded with ImageShack.us

Agheasma curata pe canicula aia. Cine l-o fi refacut?

Imagine postată

Am ramas in urma la cules de sunatoare. :)

Imagine postată

Nu stiu ce sa zic de linistea asta: nu se iese sau nu se posteaza iesirile? Hai ca a trecut deja o luna de vara. Eu sunt aproape zilnic dupa 17 pe sos Rm.Sarat sau spre Gropeni insa e adevarat ca nu merg la plimbare ;)

PS: tantaru'/doe, daca-ti schimbi nick-ul fara sa anunti nu o sa mai stie lumea cu cine sta de vorba...

Macar ai ramas in urma cu un scop anume. Eu ramasesem in urma la cules de muste...

In alta ordine de idei, saptamana asta incep dar si termin cu bac-ul. M-ar mai interesa un singur bac: ala spre Smardan si calea macinului + imprejurimi. Sunt doritori pt weekend-ul viitor? Stiu ca e devreme, dar macar asa ca idee.

gata ,gata nenea daniel nu ma certa :)) , am fost cam absent, cateva zile in delta apoi pe la lehliu 8-|, dar sunt gata acum, azi am lovit'o pe cazasu cu george si robert si maine cica iara, fi pregatit :D

a plouat atat de tare ca nu puteam tine ochii deschisi :)), am fost cu metb-urile, merida mea e intr-o stare jalnica acum, mi-e rusine :(

am uitat, azi pe la 6 jumate s-a iesit, maine probabil la fel, sa zica si robert cum o sa fie. eu nu prea trag tare ca am o coasta fisurata :D

Azi la 6:30 in parcare la practiker pt cativa km (pana la tudor vladimirescu si inapoi). Ieri ne-a prins apocalipsa la intoarcere...nu puteai sa te uiti in fata la mai mult de 2m si vantul batea de abia pedalai si in picioare. Sper eu sa iesim in fiecare seara la cate 30-40 de km asa ca va asteptam.

Facuta si iesirea de azi, dar iar ne-a prins ploaia :D. Cam slabuta miscarea de trupe pe frontul pedalarii.

A da...nici de cretini nu am scapat. Un bou (jignesc saracul bou) a incercat sa faca o gluma (asta cred ca a crezut el) si in timp ce venea de pe sensul opus se indrepta hotarat spre noi si apoi a virat brusc si ne-a evitat. Avand in vedere ca asfaltul era plin de apa nu cred ca era exclusa varianta unei acvaplanari si al unui derapaj. Credeti ca daca am fi luat numarul masinii si am fi anuntat politia despre cum se comporta respectivul in trafic am fi rezolvat ceva? Eram 2 contra unul. Ar fi trbuit sa ne creada politistii fara alte dovezi nu?

Azi am vrut sa vad cu ochii mei varsarea Siretului in Dunare ,asa ca am luat-o spre Galati pe drumul lung.Numai ca la iesirea din Baldovinesti am intalnit potopul, asa ca stanga-imprejur cu 47 la ora (vant din spate)spre casa cu ploaia la 400m in spate.M-am ales cu 20 de amarati de km insa fara sa ma ud.

@hegoat: puteai macar sa incerci, nu costa nimic 112.

Eu am sunat un organ odata in aceeasi problema ,el mi-a recomandat sa sun la 112, din pacate nu apucasem sa-i iau numarul.

Salut ! Faceti o adunare de aia mare asa ca sa ne cunoastem !

Sambata asta sau duminica ?!

Nu va faceti probleme de vreme rea !

Pai trebuia sa intri in potop. Aia da senzatie! Noi ieri am fugit odata cu ploaia, in acelasi sens. E incomod vantul, ploaia e haioasa. Sper sa nu prind mucegai.

Am stat si m-am gandit la vrianta sunatului. Nu suntem in filme sa sun la 112 si sa plece in urmarire masinile de politie dupa ala. Ar fi trebuit sa pierd mult timp dupa aceea cu declaratii, sa completez formulare, etc. Prea multa bataie de cap pentru un idiot.

Vremea rea nu cred ca va mai fi zilele astea. Asa ca am putea face si editia a 2-a a intrunirii.

raddu tu ai giantul acela negru de carbon?

trezirea!!

in weekend vreau sa ies traseu lung pe sosea, e prea mult noroi pt mtb, avem 2 variante

Imagine postată

aista, sau peste dunare pana la isaccea si indarat :D, va astept

nu am mai iesit cu biclu la antrenament de o luna aproape, daca ai rabdare sa ma astepti in caz de neputinta , merg

problema e ca muncesc sambata, trebuie sa fie duminica iesirea :)

Ce-ai tantare, te mananca trompa? Vrei sa faci peste 200 la 37 de grade? La asta numai eu ma-ncumet! Mergi cu noi, vorbesc cu Viorel si-ti dam cu FLIT imediat. :blink:

La cat de cald este nici nu te poti gandi la o tura mai lunga. Duminica se anunta si mai si.

Nici nu e indicat sa supui oganismul unui supliciu de 6-7 ore la 37 grade cat se anunta si maine. Probabil vom iesi dimineata la un 60km.

ma uit la tehnici esentiale de supravietuire , reusesc eu, si la cat de subtire sunt trec razele uv razant pe langa mine :o , ma duc!

plec de dim si daca e sa fie urat stau pe acolo pana mai dupamasa..

Nu e vorba daca reusesti sau nu, dupa cum te stiu o s-o faci. Insa nu stiu daca dupa prima suta vei mai simti ceva din placerea pedalatului.

Pleaca pe la sase si bea multa apa. Spor!

am facut tura, am avut parte de diverse, vant de fata , vant de dos :D , cateva mici ploi, o intalnire cu un forumist, un pusti de 15 ani marian, soare din plin la intors si desigur de dobitoci in masina am primit o "paleasca" ( asa i se spune pe la mine la tara :))) de floarea soarelui in mana de eram sa ma vars pe asfalt, din galati copiii.

cateva poze Imagine postată

Imagine postată

focsaniul la umbra unui nuc

Imagine postată

si eroii de astazi