Recommended Posts

Vreau sa imi pun niste bar end pe ghidon. Dar am ghidonul destul de scurt, si nu vreau sa imi pun din cele care se monteaza pe capatul ghidonului, caut unele care sa se bage in ghidon, prindere cu nuca. Unde gasesc asa ceva?

Vezi ca bar-end-urile recomandate de userul Drysna s-ar putea sa aiba si partea care intra in ghidon. M-am uitat in interiorul unui astfel de maner si mi s-a parut ca avea si o maciulie in prelungirea bar-end-ului care intra in ghidon vreo 3 cm. Verifica si tu...

Vreau sa imi pun niste bar end pe ghidon. Dar am ghidonul destul de scurt, si nu vreau sa imi pun din cele care se monteaza pe capatul ghidonului, caut unele care sa se bage in ghidon, prindere cu nuca. Unde gasesc asa ceva?

Dar cat de scurt ai ghidonul? Ca asta o rezolvi luand un ghidon nou mai lung (aici ai mult mai multe optiuni, in timp ce coarne de ghidon se gasesc mai greu asa cum vrei tu).

Revergorez threadu cu o intrebare , a vazut cineva pe la noi sau prin magazinele online din EU capace ghidon cursiera din lemn in genul asta :

Wood Road Bar End Caps ?

Stiu ca de regula ghidolina vine cu capace (vezi BLB, Brooks, etc) dar ma intereseaza un model de dop simplu din lemn similar cu cel de sus.

multumesc,

nu e o idee rea, dar ma intereseaza ceva mai estetic  :) prefer dop care sa aiba pluta / lemn si in partea ce ramane la exterior.Mai caut .

LE: cred ca am gasit ceea ce cautam iar pentru cei de dupa mine , avem asa :

Brooks , pe care n-are sens sa dau aproape 6 € fara transport pe o pereche , alternativa Set dopuri 12  (23mm diametrul dopului) sau cu cap ceva mai pronuntat Set dopuri 03 (19mm diametrul dopului)

Tare sau ce ?! :D

LE 2 : comanda minima de pe siteul cu dopuri din Ro, 50 Ron. so.. ramanem la Brooks, cu transport cu tot ~53 Ron.

LE: cred ca am gasit ceea ce cautam iar pentru cei de dupa mine , avem asa :

Brooks , pe care n-are sens sa dau aproape 6 € fara transport pe o pereche , alternativa Set dopuri 12  (23mm diametrul dopului) sau cu cap ceva mai pronuntat Set dopuri 03 (19mm diametrul dopului)

Tare sau ce ?! :D

LE 2 : comanda minima de pe siteul cu dopuri din Ro, 50 Ron. so.. ramanem la Brooks, cu transport cu tot ~53 Ron.

Am eu un set de brooks, ce-au venit cu ghidolina. Eu folosesc doape de coniac, deci astea nu-mi trebuie. Le vrei? Facem un târg reciproc avantajos.

• Upvote 1