Tutankhamon

Piteşti

Recommended Posts

Sunt pasionaţi de ciclism din Piteşti pe forum? Din ce am căutat, am găsit doar 2. Dacă sunteţi mai mulţi, anunţaţi-vă! Hai să ne cunoastem.

cauta la transfagaranul-amatori din pitesti si ne vei cunoaste pe toti :-SS

Păi ziceam să ne reunim aici, ca să zic aşa. Acolo e mai greu de dat de noi, că din câte am observat sunt şi din alte oraşe pe tipicul ăla.

salutare...ma inscriu pe lista Propune-ti o intalnire ceva.. un traseu, dar nu prea lung :))

Deja este propus unul duminica asta:

http://www.ciclism.ro/forums/f42/transfagarasanul-2009-amatori-din-pitesti-4961/index12.html#post95049

Ca să fie clar, topicul de mai sus cuprinde tot ce înseamnă pregătire pentru Transfăgărăşan. Să nu vă închipuiţi că este vorba de ture în forţă. Este agrement/antrenament, voie bună, natură.

Nu stiu daca aici e cel mai potrivit loc de postat, dar vroiam sa va spun ca in Kaufland se gasesc la reduceri coburi pt portbagaj de bicicleta formate din 3 genti care sunt legate intre ele. probabil nu sunt f rezistente dar la pretul de 20lei merita incercate. E posibil ca atunci cand le scaneaza codul la casa sa fie chiar 10 lei! Eu mi-am luat din Kaufland Buzau si pretul redus afisat era de 20 lei si la casa cand a scanat a aparut 10 lei :)

Cred ca se gasesc in Kauflandurile din toata tara pt ca eu pana acum am vazut si in Buzau si in Pitesti.

haideti sa facem si noi un mini cmr.intr-o seara sa ne adunam toti si sa facem o tura prin oras.poate asa o sa tragem un semnal de alarma.Scuze scozmin pt cele intamplate.Am revenit si sunt gata de ture.Panzer maine imi repar bicicleta,mi-o pun pe picioare si duminica sunt cu voi.100%.+daca vedeti un tip prin oras cu o kona albastra si un tip destul de inalt eu sunt acela

Nu stiu daca aici e cel mai potrivit loc de postat, dar vroiam sa va spun ca in Kaufland se gasesc la reduceri coburi pt portbagaj de bicicleta formate din 3 genti care sunt legate intre ele. probabil nu sunt f rezistente dar la pretul de 20lei merita incercate. E posibil ca atunci cand le scaneaza codul la casa sa fie chiar 10 lei! Eu mi-am luat din Kaufland Buzau si pretul redus afisat era de 20 lei si la casa cand a scanat a aparut 10 lei :-c

Cred ca se gasesc in Kauflandurile din toata tara pt ca eu pana acum am vazut si in Buzau si in Pitesti.

Te referi la astea ! Sunt destul de bune, lateralele ţin pînă la 5 kile fiecare, însă fermoarele cedează dacă vrei să bagi varză în ele !

Pitesti si eu. Gavana 3.

Cei care au fost la Transf 2009 poate ma tin mine, Ag-19-WYO

Ar fi intererant sa ne starngem intr-o zi pt. o deplasare prin oras, similar celei din Bucuresti

Edited by VIOREL

Da te stiu Viorea.Ar fii super .Eu ma bag.Dar nu dupa ora 16:00.Saluti!

asa cum am mai zis.Haideti sa facem un cmr.odata la 2 saptamani.suntem destui.treb sa aratam ca suntem pe strazi

Ce ziceti de Joi 20-08-2009 ora 18 ?

Ne intalnim la fantana minune si stabilim un traseu !

aditasse stau in gavana 3, bloc c5, langa spalatorie, uita-te dupa un megane albastru AG-19-WYO, are suporti de bicicleta deasupra

Da, ar fi foarte tare sa ne strangem cativa la fantana minune. Cel putin ca sa ii vedem fata gigelului care vine mereu sa ma mustreze ca de ce merg pe acolo pe bicicleta la 7 dimineata :D

Ne trebuie cineva batran si cu timp liber ca sa ne organizeze si cu siguranta va fi frumos.

De ce treb cineva cu timp liber?In Bucuresti este simplu:Se da aduneara vinerea ora 18:00 la un punct si maxim la 18:15 se pleaca.Traseul e acelasi Tineretului-Piata Victoriei.

Intalnirea zilnica de la 18:00 este altceva.Se intalnesc si propun un traseu zilnic.Mai nou am aflat ca sunt 2 grupe:cei cu cursierele si cei cu xc-urile.Nu stiu sigur.

Noi ar trebui sa facem un cmr.Ne int in oras si o sapt mergem spre prundu,o sapt spre bascov.Fluiere,stegulete...Trebuie sa mergem organizat in sir indian,nu sa mergem paralel, unu sa inceapa sa sara borduri, sa faca figuri sau altu sa manance seminte.Daca respectam regula aceasta de baza, nimeni nu se va lua de noi.

Eu zic sa propunem o zi si o ora.

da. sunt perfect de acord.

... nu stiu daca neaparat cu fluiere si stegulete... cred ca oricum vom reusi sa ne facem simtita prezenta

neaparat civilizati

personal, prefer oricare dintre zilele lucratoare, dupa ora 19

dar as face-o cu placere oricand daca se decide altfel

sa incercam joi sau vineri ora 19:00, sa zic ca plecam la 19:15, 45 min tura si apoi juma de ora la o berica :-T

Daca aveti alta propunere nu este nici o problema

pana cadem de comun-acord asupra zilei de intalnire cmr

INVITATIE la pedalat

maine 15.08.09 o tura mica si frumoasa cu ceva asfalt si ceva macadam

intalnirea la Cornul Vanatorului ora 9:00-9:15 cu plecare inspre Babana si viraj la dreapta, prin padure cu iesire spre Budeasa.

Hai acum... cat mai tine vremea cu noi!:-??

Propun atunci atunci joi la 19.00 . Facem un tur de oras si apoi ne racorim cu o bere .

Eu merg saptamanal la Bucuresti la ziua biciclstului vinerea la 18.00 si nu pot in aceasta zi