Tutankhamon

Piteşti

Recommended Posts

Multumim draga Panzer de urare. E important sa nu ne intre limba intre spite=)).

Avem deci o masina cu 4 suporti de bicicleta avand trei dintre ele ocupate:bicla lui Vio, a lui Nicu si a mea. Confirmati, va rog, baieti.

Ar mai fi deci loc pentru una bucata bicla si una bucata biciclist.

In cazul asta, Silviu 79, esti rezolvat- cu acordul lui Vio (masinistul sef) bine-nteles.

Alti doritori?

Alte masini, cu sau fara suporti?

Sa vedem ce combinatii ies!

Capra - Balea aprox 10km

Balea - Balea Cascada aprox 25km

Total aprox 70km, jumatate coborare jumatate urcare

Timp efectiv pedalat 6-8 ore, in functie de ritmul si putinta fiecaruia.

O să fie mai greu la urcare, că eu n-am mai mers cu bicicleta de vreun an si ceva..., dar tot aş veni, dacă aş avea cu cine.

Nu mai mergem :)

Poate saptamana viitoare.

S-a anuntat cod galben cu ploi si vijelii in toata tara. Pe transfagarasan o sa fie dezastru.

"La munte, vremea va fi în general instabilă şi se va răci în masivele vestice şi nordice, unde cerul va prezenta înnorări şi îndeosebi în cursul zilei vor fi averse, descărcări electrice, intensificări ale vântului, posibil şi cu aspect de vijelie. În restul zonelor montane fenomenele de instabilitate se vor semnala spre seară şi noaptea. Vor fi condiţii de grindină şi pe arii restrânse cantităţile de apă vor depăşi 20...25 l/mp."

Salutare ciclistilor.

Numele meu este Teo, sunt nou pe acest forum, si sunt foarte incantat sa vad din ce in ce mai multi pitesteni care folosesc bicicleta.

De obicei mai ies cu 2-3 prieteni, facem trasee usoare pe langa Pitesti ( Valea Ursului, Babana, Trivale, etc) sau prin oras. Am un MTB ieftin de la DHS care nu cred ca ar rezista pe trasee mai dificile sau mai lungi.

Ar fi interesant sa ne cunoastem,sa ne aventuram impreuna.

Daca se iese maine (sambata) pe zi as iesi si eu.. as iesi si mai pe seara dar ma cam tenteaza concertu guano apes din bucuresti m/.. e ceva stabilit?

Dupa cum a zis Panzer, ne intalnim la Grota la 17.00. E 9 30 acum, vremea e frumoasa si sper sa ramana asa.

Apropo, e interesat careva sa vina la Evenimente in Pitesti, teatru, cluburi, cafe Pitesti ?

Da, eu vin. Am fost şi aseară la festivalul de scurt-metraje.

LE: Ca să nu se înţeleagă altceva, eu ziceam că vin la festivalul de scurt-metraje, pentru că am fost aseară şi mi-a plăcut, iar astăzi şi mâine va fi şi mai interesant, din ce am auzit. De luni încolo o să vin şi la ture cu bicla.

Edited by Tutankhamon
Rectificare

Salutare fratilor, sunt din Gaesti si mai suntem ceva prieteni prin Gaesti care ne place sa ne dam mai mult cu MTB. Si ar fi fain sa dam ceva pedale impreuna cand se iveste ocazia.

Gato Oricand cum ar spune un cercetas

o zi faina

Salutare Panzer, sunt Andrei, am vorbit la AWR, mi-ai promis si mie un smiley din ala :) Ma rezolvi si pe mine? :)

Si am vazut ca nu s-a mai postat nimic din septembrie 2009, se mai face cmr joia? Daca nu, ar trebui sa reincepem seria :)

Salutare tuturor!

Nu stiu cati dintre voi ati aflat de proiectul Let's do it Romania! cel mai mare proiect de implicare sociala organizat vreodata la noi in tara.

Ideea nu ne apartine, ci am preluat exemplul dat de

care s-au mobilizat si au reusit sa curete toata tara intr-o singura zi.

Exemplul a mai fost preluat si de alte tari ce se confruntau cu problema gunoaielor, iar acum proiectul Let's do it a ajuns si in Romania!

Am o propunere pt comunitatea de biciclisti din Pitesti si anume un mars al biciclistilor prin oras in scopul de a promova atat mersul pe bicicleta cat si proiectul Let's do it Romania! - Let's bike it Romania (dupa modelul celor din Piatra Neamt)

Sper ca v-am trezit curiozitatea, va las sa reflectati asupra celor spuse de mine si astept reactiilor voastre.

Octavian Ciobanu

Coordonator Arges

Let's do it Romania!

0742341469

Ma bucur ca face cineva ceva pentru mersul pe bicicleta . Cred ca trebuie sa participe toti ciclistii , din toate partile tarii , organizati sau neorganizati .Cred ca cel mai bine s-ar inmulti ciclistii prin concursuri cu premii .

duminina m-ar tenta sa vin pana la pitesti pe aci

are cineva idee, cum e drumul dupa tartasesti, se merge tot pe doua benzi, e drumul bun!

daca a mai facut cineva traseul, chiar si cu masina si imi poate da detalii, as fi recunoscator!

Edited by hipopotanu

Salutare,

Vin des in Pitesti, o data la doua saptamani. Mi-ar face placere sa pedalez impreuna cu alti posesori de cursiera.

De obicei ies pe traseu, sambata.

Dan.

0746 150000

duminina m-ar tenta sa vin pana la pitesti pe aci

are cineva idee, cum e drumul dupa tartasesti, se merge tot pe doua benzi, e drumul bun!

daca a mai facut cineva traseul, chiar si cu masina si imi poate da detalii, as fi recunoscator!

Nu fa greseala asta. Cele 2 benzi cu astfalt bun se termina repede si apoi te vor omorii gropile si traficul.

Nici cu masina nu te-as sfatuii sa mergi pe acolo.

Mi-am zis şi eu să apelez la experienţa bicicliştilor de pe forum şi să ma informez despre un traseu Piteşti-Bucureşti.

Părinţii îmi zic că şoseaua veche (DN 7 cred, Şoseaua Naţională Bucureşti-Piteşti) e periculoasă, cu drum îngust, trafic mare de camioane şi TIRuri.

Deci vă întreb pe voi, merită să merg cu bicicleta pe drumul ăla? Aţi mers pe el, e frumos?

Şi întrebarea cea mai importantă pentru mine... sunt mulţi câini?