Tutankhamon

Piteşti

Recommended Posts

E trist drumul, si cu masina iti blestemi zilele daca te duci pe acolo. Gropi pe care nu prea poti sa le ocolesti din cauza traficului. Trafic prin care nu e nici o placere sa mergi intrebandu-te mai tot timpul daca chiar au loc pe soseaua aia 2 tir-uri care se intersecteaza si o bicicleta.

Cainii ? Cei cu 2 picioare sunt periculosi, cei cu 4 inofensivi http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif

In judetul Arges drumul e bun nu sunt gropi:)Imediat ce iesi din Arges si intri in Dambovita drumul e prost.Urmeaza apoi o sectiune foarte buna cu banda dubla pe sens care tine de la Tartasesti pana la Bucuresti.Ca trafic este destul de aglomerat si este circulat si de tiruri.

Catre gasca vesela din Pitesti, celor care cunosc si celor care nu cunosc cazul lui Teo (Endzeit pe ciclism.ro)

http://www.ciclism.r...992#entry375992

Vreau sa propun o zi in care sa ne intalnim cat mai multi posibil, dam o scurta tura in cinstea lui, si mai si strangem cativa banuti.

Eu m-am gandit la ziua de miercuri, la ora 7, pentru ca pe la ora aia pot venii si cei care au servici in timpul saptamanii.

In functie de cum spuneti, Duminica seara hotaram ziua si data la care va avea loc intalnirea.

Salutare,

Sunt nou pe aici si ma bucur sa vad ca avem o comunitate locala destul de activa. Am ajuns pe aici pentru ca vreau sa ma reapuc de mers pe bicicleta. Prima bicicleta am avut-o prin clasa a 2-a, un Pegas :) Prin liceu mi-am luat din nou bicicleta dar am dus-o la tara si... acolo a ramas. Intre timp acum cateva luni mi-am luat o bicicleta de camera (magnetica) sa mai dau burta jos. Azi la tara am fost nevoit sa alerg din nou bicicleta veche (aveam de mers vreo 10 kilometri) si mi-am dat seama ce bucurie aveam sa ma dau cu ea acum cativa ani. Asa ca m-am hotarat sa ma reapuc, de data asta poate ceva mai serios (am citit cate ceva despre cicloturism). Daca mai iesiti la aer as fi bucuros sa ne vedem intr-o zi ca sa vorbesc cu voi intai despre ce ar trebui sa cumpar.

Chiar nu mai e activa gashca din Pitesti? Abia asteptam sa ne vedem si eventual sa puem de-o iesire, mai ales ca saptamana asta imi iau si eu bicicleta.

gasca din pitesti mai e activa dar numai in weekwnduri, cel putin in perioada aceasta, duminica la ora 15 in parcare la euromall ne vom stnrange cativa iubitori de ciclism pentru a face o tura pe dealurile de la Stefanesti. Daca mai doreste cineva este bine venit, prezenta se face in topicul "Gasca vesela din Pitesti":)).

Haideti oameni buni, chiar nici o postare de 3 ani de zile? Chiar nu mai sunt in Pitesti doritori de iesiri pe doua roti?

Mda, din pacate nu sunt fan facebook. Asta e.Daca puteti posta si aici eventual, iesirile de week-end va foarte multumesc si poate ma alatur si eu.