MBZ

Sisteme de Hidratare

Sistem folosit  

74 members have voted

1. 1. ce sistem preferati/folositi?

• Camelbak
      40
    • Deuter
      14
    • Vaude
      1
    • MULE
      0
    • North Face
      1
    • Hydrapak
      3
    • Nalgene
      1
    • Mole
      0
    • Platypus
      2
    • Dakine
      2
    • Alta marca
      15

Recommended Posts

Okkkk..si cum se foloseste dracaria aia?

Inteleg ca dezinfecteaza "besica" dar tubul?

Am luat pastile efervescente pentru curățat/dezinfectat proteze dentare la cutie de 100 și ceva de bucăți de la magazinele dm.

adică asta ;) :

http://www.ciclism.r...post__p__499637

iese f. rentabil la bani (cam 20 bani o pastilă; eu folosesc 3 la un sistem de 2 litri)

A curățat impecabil (deși eu îl consideram curat, la prima curățare cu astea m-am speriat ce a mai ieșit ;) )

Jeordi :D dacă îți permiți să lași sistemul de hidratare peste noapte la curățat, fă în așa fel încât soluția dezinfectantă să ajungă și pe tub.

later edit: acum sunt 128 de pastile la o cutie (în poză este ambalajul vechi, cu 104 pastile)

E și mai rentabil acum ;)

• Upvote 1

Imi spuneti si mie care este magazinul ala misterios dm?

Drogerie Markt

În București eu merg la: cel din Complexul Năsăud (În Rahova) sau la P-ța Crângași sau l acel din Real Berceni (unde e și Metro și Obi)

• Upvote 1

Din aprilie sunt posesorul unui bidon CamelBack podium big chil de care sunt foarte multumit.

Initial am fost putin circumspect in ceea ce priveste "izolatia" interioara dar se pare ca face toti banii.

Tine apa la o temperatura cat de cat ok in jur de 1,5-2 ore in conditi de mers pe asfalt sau in soare iar la concursuri este ideal avand posibilitatea sa-l reumpli.

Recomand http://www.camelbak....Chill-25oz.aspx

In Bucuresti se poate gasi aici http://www.surmontbi...p=1551#pret_top

Și cum e ceaiu' ? ;)

Ferbinte, ferbinte?

Nah.

nu să pune.

Deja duminică se anunță răcoare. ;)

Din aprilie sunt posesorul unui bidon CamelBack podium big chil de care sunt foarte multumit.

Il am si eu pe cel de 24. Este adevarat ca tine rece, insa nu se inchide perfect supapa si fasaie daca ai apa minerala inauntru.

Mai am un Pro si un Zefal Arctica. Concluzia: toate curg! La cati bani costa fiecare...cred ca au trimis rebuturile in Romania. Am auzit ca si la Mercedes si VW e la fel. De fapt ce ma mai mir, am urcat saptamana trecuta intr-un Ferrari California care avea un buton din plastic rupt. Si piese de la Fiat Chroma din anii 90.

As dori o recomandare pentru un rucsac cu sistem de hidratare inclus. 

Vreau ceva nu foarte mare dar in care sa intre  asa : set imbus, pompa , kit vulcanizare , camera, telefon , o bluza . Bugetul in jur a 200 ron.

M-am uitat la asa ceva :

1. http://www.playbike.ro/produs.php?id_produs=7137   

2. http://www.playbike.ro/produs.php?id_produs=4597   

3. http://www.playbike.ro/produs.php?id_produs=5002

Sunt deschis la propuneri , de la magazinele din tara sau d epe bike-components de unde urmeaza sa dau o comenta la sfarsitul lunii. 

Eu am unul de la Nootka de pe Dacia. E foarte fain. Destinaţia lui originală e de alergare, dar merge bine şi la bike. Problema e că bluza aia, ca să încapă, tre să fie mai subţirică :)

Avantajul e că, fiind un rucsac de alergare, stă super fix pe spate, uiţi că e acolo.

Unde mai pui că a fost vreo 75 de lei.

si contine si punga de apa cu furtunul aferent ? o sa trec sa vad ce gasesc acolo.mai ales ca ii la 100 m de locul de munca , insa nu ma gandeam ca gasesc acolo. bluza ii subtire ca un tricou dar ii windproof si tine binisor de cald.

si contine si punga de apa cu furtunul aferent ? o sa trec sa vad ce gasesc acolo.mai ales ca ii la 100 m de locul de munca , insa nu ma gandeam ca gasesc acolo. bluza ii subtire ca un tricou dar ii windproof si tine binisor de cald.

Nu, e fără ploscă.

aham , si ai facut ceva improvizatii sa pui plosca ? plosca de carei ii ?

E pregătit pentru ploscă, are compartiment, cleme şi loc să scoţi furtunul. Doar că nu e inclusă.

Îţi recomand ploscă CamelBack, cu închidere prin răsucire+clemă.

Eu iti recomand sa iei un rucsac care nu sta lipit de spate, pentru ca iti tine tricoul ud. Am schimbat vreo 3 modele pana la Deuter Race EXP Air, asta e genial.

• Upvote 2

Subscriu la Deuter Race EXP Air în primul rând pentru confortul termic pe spate și pe umeri, apoi pentru că e încăpător, extensibil (inclusiv haine, apă și mâncare pentru o zi pentru 2 persoane), versatil (plasă pentru cască, buzunare exterioare mari, husă de ploaie/vizibilitate). Nu aș mai lua veci un rucsac ce stă lipit pe spate, cât o fi de mic.

• Upvote 1

Ăla e. Google Translate te ajută: ohne Trinkblase = n-are bășică. Punga cu furtunul sunt oricum consumabile, ia una decentă cu închidere culisantă din Decathlon sau de la nemți (de-asta) și o cutie de 100 pastile efervescente pentru curățat proteza dentară :D din DM, și te-ai scos.

Mersi colegii de recomandari, saptamana ce vine merg si pe la ceva magazine din Cj sa vad ce au si ma hotarasc. II super misto sa nu stea lipit asa de spate , mersi de pont.

• Upvote 1

Apropos de  Deuter Race EXP Air, stie cineva care anume este  wet laundry compartment ???

Le-am identificat pe toate: buzunarul pt casca, cel pt obiecte de valoare,  husa de ploaie etc. Nu stiu care poate fi buzunaru asta pt haine ude si nu m-am prins care e "loop for safety light"  :-??

• Upvote 1