Sign in to follow this  
VIOREL

Cs Warpsoft - Pitesti

Recommended Posts

Un week-end de neuitat. Rar m-am simtit asa bine.

Am decis sa imi iau cateva zile libere si vineri dimineata eram la Tusnad.

Vineri :

Am plecat in recunoastere pe traseul lung impreuna cu Adriana mergand usor, la plimbare. Am facut poze, am admirat peisajul.

Am gasit mult noroi la tura lunga :) Se vede si din poze. Nu pot sa-mi inchipui cum de s-a uscat pana duminica. Dupa vre-o 30 de km ne-am ratacit, am folosit iPhone-ul ca track GPS, trebuia sa-l scot

permanent de la spate sa verific traseul, la un moment dat in coborare nu am fost atent ca mai exista un alt drum si ne-am dus 4 km la vale in directia opusa. Asta e, ne-am orientat si am dat de o localitate

de unde am gasit drumul spre asfalt. Si aici sperietura de sperietura la coborare. Era un uliu in tufisuri, s-a speriat de Adriana care era in fata si a dat sa zboare. Si era sa dea in mine, i-am atins o aripa

cu roata spate. Ne-am oprit sa ne uitam dupa el, isi luase zborul. Oricum, cand am vazut la picioare ditamai animalul cu aripile deschise (cam cat bicicleta mea ) mi-a inghetat sangele in vine.

Sambata :

Zi de relaxare, o plimbare prin judet care a inclus si Lacul Rosu. Seara am mers la inscrieri, m-am reintalnit cu multi prieteni si am stat la o vorba.

Si acum ma doare burta de ras cand imi amintesc batraneii din statiune care in momentul cand au vazut coada s-au pus si ei la ea =)) Si nu 1-2 , la 2-3 minute mai aparea unul.

Dupa un colind al statiunii in cautarea unui gulas am gasit intr-un final, la hotel Tusnad, a fost extraordinar, facut in paine. Seara s-a terminat cu un minigolf la pensiune si o masa de seara impreuna cu Geiger Team.

Duminica :

Ne intalnim cu prietenii din WarpSoft, mici reglaje la bicicleta ( ms Vali pt roata de pe fata ), pregatire de start. Un start ratat :( , cred ca am plecat pe la coada, am stat in lateral si a fost mare imbulzeala.

Am recuperat pe asfalt suficient, da nu indeajuns. Faptul ca nu am fost incalzit si-a spus cuvantul. Muschii blocati ca deabia pedalam. Cand am intrat pe offroad am pus foaia mica si pinion mare, deja ma speriasem, daca nu-mi revin abandonez ...

Si o tin asa inca vre-o 2 km. Si dedata isi revin, pun foaia medie si pinionul mic si dai, si dai si dai. Adriana o luase mult in fata, ii promisesem ca stau cu ea. Trec de separarea traseelor si o vad cam la 1 km in fata. Am pus foaie mare si in 10 minute am reusit sa o ajung.

Si-a spus cuvantul si recunoasterea traseului de vineri. De la km 15 am mers impreuna pana la final. Adriana cu 200 de metri inaint de finale a avut un carcel groaznic, cred ca am stat acolo 5 minute, am trecut multi concurenti pe langa noi. Si-a revenit un pic si a reusit sa coboare ultima bucata intr-un picior.

Despre organizare. Impecabil. Nota 10+ . Un maraton la care o sa revenim cu placere an de an.

Felicitari Adrianei pt. locul 2 si lui Sorin pentru locul 4 ( 1 secunda =)) de locul 3 ). Felicitari tuturor membrilor WarpSoft pentru rezultate.

Rezultate WarpSoft

Tura scurta

- Valentin Oprisoriu - locul 6 la categorie si 29 la general

- Butoiu Sorin - locul 4 la categorie si 58 la general ( la 1 secunda de locul 3 :( :) )

- Calcai Claudiu - locul 11 la categorie si 47 la general

Tura Lunga :

- Branea Cristina Adriana - locul 2 la categorie si 79 la general

- Micu Viorel - locul 33 la categorie si la 80 general

Felicitari pentru rezultate da' nu am inteles de ce tu si Adriana ati fost imbracati in echipamentul celor de la Geiger Team. :blink:

Felicitari pentru rezultate da' nu am inteles de ce tu si Adriana ati fost imbracati in echipamentul celor de la Geiger Team. :blink:

Echipamentele WarpSoft sunt de vara, foarte subtiri. Am preferat echipamentele Geiger pentru ca sunt mult mai complete si mai groase. Daca o sa privesti atent o sa observi ca si pe acele echipamente scrie WarpSoft :)

Cam tarziu, dar intr-un final am reusit sa ne facem si un site : http://ciclism.warpsoft.ro/

Este inca in curs de actualizare, pana vom reusi toti sa ne 'depanam' povestile :) si sa actualizam albumele cu poze.

Ii uram bum venit si noului membru Claudiu Calcai !

Doar el ne cara mancarea in spate pe munte la plimbari :)

E de bineeeee!!!! Stiu ca are visinata buna. 

Scuze, suntem sportivi. De baut - nu fumam, de fumat - nu bem. Sa fiu al naibii, mi-a cazut tigara in paharul cu bere!

Vant din spate!!!

Multumesc pentru primire! Ca unul care a lucrat in presa locala sapte ani, recunosc ca nu se justifica faptul ca scriu putin si rar. Dar, vorba aceeea: "Decat mult si bine.....mai bine putin si prost" :D

Duminica 24-10-2010 Warpsoft a organizat o actiune de ecologizare a parcului Trivare din Pitesti, unde va avea loc competitia Arges Autumn Race.

Am reusit sa realizam 70% din ce ne-am propus, o sa continuam actiunea si in zilele urmatoare. Nu ne-am limitat la traseu pur si simplu si am incercat sa acoperim o arie cat mai mare din padure.

Multumesc cu aceasta ocazia tuturor voluntarilor care au dat o mana de ajutor.

Cateva poze : http://picasaweb.google.com/viorelmicu72/20101024CurateniePrinTrivale#

Doamna Branea a luat locul 1 la Teamxpert Bike Fest / Comana . Felicitati doamna si tot respectul nostru. 10 +++++++++ . Felicitari si Adrianei pentru locul 1.

Pentru 'barbatii' din WarpSoft : Suntem de tot rasul :)) Fetele pot, da nu asa 'ca pot', pot doar locul 1 !

BRAVO FETELOR !

Imagine postată

Imagine postată

Sunt sigur ca este o premiera pentru concursurile de pe la noi: mama si fiica, pe cea mai inalta treapta a podiumului, la acelasi concurs! :blink:

Sincere felicitari! Asa ceva mai rar se vede! Tineti-o tot asa! :D

Sunt sigur ca este o premiera pentru concursurile de pe la noi: mama si fiica, pe cea mai inalta treapta a podiumului, la acelasi concurs! :blink:

Sincere felicitari! Asa ceva mai rar se vede! Tineti-o tot asa! :D

Oameni buni, am fost si eu pe acolo. Pot spune ca am fost cel mai fericit sot si tata din acest concurs.Pe langa faptul ca am terminat pe locul 29 din 55 concurenti la categoria 40+ fericirea si bucuria unei zile de exceptie a fost premierea sotiei si fiicei mele.Sper ca la urmatoarele concursuri sa nu raman un simplu concurent,suporter,fotograf,manager,maseor,sustinator moral si financiar si sa ajung si eu printre primii trei.Multumim lui Vio ca ne-a acceptat si sustinut in acest hobby .In rest despre concurs si organizare numai de bine, o zi superba pe care multi neprezenti si-ar fi dorit-o la un concurs si o organizare nu de exceptie dar cu multa dragoste si pasiune fata de biciclari.

... cineva de-aici cred ca face antrenament pe furis... in familie...!? jos palaria! felicitari! asa da palmares. avem echipa, avem... cum era Sorine, ca tu esti cu versurile?! :)

... cineva de-aici cred ca face antrenament pe furis... in familie...!? jos palaria! felicitari! asa da palmares. avem echipa, avem... cum era Sorine, ca tu esti cu versurile?! :)

Versurile erau altfel tati, dar se pare ca a gresit rima atunci in prapastii, AVEM ...

Va felicit pt sentimentul pe care l-ati incercat de pe cea mai inalta pozitie a podiumului! Sunt mindru ca ma numar printre prietenii vostri si fericit ori de cite ori am ocazia sa dau o pedala impreuna cu voi! Un rezultat de exceptie venit din partea unor fete de exceptie, din partea noastra - JOS PALARIA-

Pe langa faptul ca am terminat pe locul 29 din 55 concurenti la categoria 40+

Unde gasisi clasamentul pe "categorii"?

Unde gasisi clasamentul pe "categorii"?

Cred ca am gresit. Am gasit un clasament in pagina 6 la Anyana si l-am luat deacolo. Oricum, cu modestia de riguare cred ca la categoria mea de varsta 40+ am iesit mai bine de locul 29 cea ce m-ar bucura si m-ar apropia mai mult de restul familiei care a luat locuri 1 la fete.

Pentru prima data am reusit sa ne strangem si noi in formula completa.

WarpSoft Cycling Team :

Imagine postată

Bravo Vio pentru Arges Autumn Race !!! Toata echipa merita felicitata, iar tu in mod deosebit. Impresia mea este ca toti s-au simtit bine si au ramas cu o amintire placuta. Cea mai tare faza a fost marcajul, dupa pararea mea. Toti aveau sageata cu <inainte>, numai Maus avea fie la stanga, fie la dreapta :D Si sa nu uit, bravo pentru pitesteni! Au venit ca spectatori intr-un numar destul de mare si mai ales s-au comportat de nota 10, fara ca prin prezenta lor sa puna probleme organizatorilor si competitorilor.

Si ultima idee, saptamana aceasta mutam tabara la Campulung? Avem noi trasee in Leaota ;)

Bravo Vio!   Bravo noua!    WarpSoft Cycling TEAM a fost ca niciodata!

La mai multe asemenea evenimente si chiar m-as bucura ca toti din camion (si nu numai) sa dam o tura pe biciclete intr-unul din weekend-uri. 

AVEM ECHIPA, AVEM VALOARE,

CU BICICLETA PE CARARE.

HAIDETI CU NOI, VENITI SI VOI,

WARPSOFT - GIRLS AND BOYS.

Refren:

DA, DA, NU TE LASA,

PEDALEAZA, CA VIATA E GREA.

DA, DA, NU TE LASA,

DAR, DA-TE DIN FATA MEA.

Pentru prima data am reusit sa ne strangem si noi in formula completa.

WarpSoft Cycling Team :

Imagine postată

Da` Adriana unde-i? :D

Tuturor membrilor Warpsoft(si nu numai) un an nou fericit, cel putin la fel de bun ca cel pe care il incheiem, sa ne ajute dumnezeu sa fim sanatosi ca sa putem sa punem in aplicare planurile pt. anul viitor! A fost o deosebit placere si o onoare sa pot sa ma alatur dvs-tra in actiunile pe care le-ati desfasurat! Inchei cu un gind bun pt. fiecare si-mi doresc sa putem avea aceias forta si aceias disponibilitate pt actiunile ce vor urma. LA MULTI ANI! si........ vorba imnului nostru: Bea, Bea,....(mai departe sunt sigur ca il fredonati impreuna cu mine). Sa va iubeasca cine vreti voi pe fiecare in parte!!