danielp

Brasov - ture,trasee, ieşiri

Recommended Posts

Intentionez sa dau comanda pe bike-components.de, daca doriti vre-un produs de acolo comandam la comun si impartim transportul
(10€, deci la 2persoane este 5€). Tel meu: 0768.05.77.32

Anunt valabil doar pt Brasov pana pe 7-8 Dec

Am de gand sa fac traseul urmator : Victoria - Pastravaria Albota - Castelul de lut ( Valea zanelor)

https://www.bikemap.net/ro/route/3667123-victoria-albota-castelul-de-lutvalea-zanelor/#/z14/45.68285,24.5462/google_hybrid

si sunt cutrios daca se poate face ultima portiune de padure de la cartisoara la castelul de lut. Pe Google Maps arata ceva drum dar daca poate cineva sa imi ofere ceva informatii as fii recunoscator.

Va multumesc.

Buna brasoveni,

Vad ca e cam slaba miscarea pe aici (ca si prin alte parti de altfel), totusi poate mai intra cate cineva sa-mi dea o mana de ajutor.

Peste vreo saptamana voi poposi in Brasov vreo 2-3 zile si ma uit de niste ture prin zona. Poate imi recomandati niste trasee, 2-3, care v-au placut, Ma intereseaza ture de sosea, cu asfalt bun (vin cu tandemul si sotia din spate simte cel mai nasol denivelarile, adica intelegeti), lungime 100-150km, pot fi urcari si coborari de orice fel, cata vreme e asfalt bun no problem, ceva interesand daca e de vazut pe traseu e si mai bine. Plecare si sosire din Brasov, de fapt ipotetic, inca nu am cazare, iar daca site cineva o pensiune sau motel mai ieftin si conditii decente, nu neaparat in oras, ar fi super.

Multumesc

Ieri si azi mi-am luat avertismente de la politie. Aseara a fost pe buna dreptate, n-aveam buletin si era si seara (am intins o tura mai mult si se inserase iar lumini nu aveam pe mtb)....azi in schimb eram cu de toate la mine si tot mi-au dat avertisment pentru ca nu circulam pe pista! Pista care era doar ceva de vreo 200 m (erau la gara in rond). Ceea ce ma enerveaza e ca e vreo 750 lei amenda pentru porcariile astea. Cam asa se incurajeaza mersul pe bicicleta chiar in Brasov.

Da' ce are Brasovul, e vreun formator de orientare spre transporturi verzi, vreo insula exotica-ntr-o mare de gunoaie? Vez' de treaba.

Bună. Caut o bicicletă de șosea sa împrumut sau să închiriez pentru o zi ptr. o tură prin zona Brașovului sau pe Transfăgărășean weekendul ăsta. Caut și un grup care ar vrea să vină pe traseu.